Ви щойно придбали аквар╕ум?┘
Як це часто бува╓, ця под╕я в╕дбува╓ться неспод╕вано. Тому, перел╕чимо важлив╕ умови, котрих бажано дотримуватись
.Першою
, важливою засторогою ╓ втриматись ╕ не купувати поки що рослин та риб. ╥х можна придбати дещо п╕зн╕ше, а краще, у останню чергу. Перед тим не завадить добре пом╕ркувати, яким саме видам варто в╕ддати перевагу. А поки що, передбачаються наступн╕ при╓мн╕ копоти по влаштуванню аквар╕ума з ус╕м необх╕дним обладнанням.Другою важливою засторогою ╓ необх╕дн╕сть враховувати оптимальний д╕апазоном температур (23-27о С), котрий притаманний б╕льшост╕ мешканц╕в аквар╕ума.
Особливо це важливо, якщо наближа╓ться холодний сезон ╕ у найближчому майбутньому передбача╓ться зниження температури пов╕тря. то наявн╕сть нагр╕вального пристрою в аквар╕ум╕ ╓ необх╕дною умовою для здоров"я риб. Адже б╕льш╕сть хвороб у риб починаються саме через зниження температури ╕, як насл╕док, зниження резистентност╕ орган╕зму. Добре, якщо нагр╕вач ма╓ конструктивно закладену можлив╕сть автоматичного регулювання температури води.
Якщо ж ╓ можлив╕сть дозволити соб╕ лише звичайного нагр╕вача, то бажано, щоб його потужн╕сть у ваттах була удв╕ч╕ меншою за м╕стк╕сть аквар╕ума у л╕трах. Тобто, якщо ви придбали аквар╕ум м╕стк╕стю у 50 л╕тр╕в, то оптимальна потужн╕стю нагр╕вача ма╓ становити 25 вт. Як св╕дчить чималий досв╕д, такий розрахунок дозволя╓ уникнути перергр╕ву води в аквар╕ум╕, а при низьк╕й температур╕ у прим╕щенн╕, запоб╕гти небезпечному зниженню температури до небезпечного р╕вня. Наявн╕сть в аквар╕ум╕ нагр╕вача нав╕ть незначно╖ потужност╕, да╓ можлив╕сть рибам максимально наблизитись до джерела тепла ╕ у такий спос╕б уникнути небажаних насл╕дк╕в. Варто зазначити, що скляний корпус нагр╕вача бажано вкрити пластиковим чохлом. Це захистить його в╕д можливих пошкоджень.
Третьою важливою засторогою ╓ небажан╕сть заливати до нового аквар╕ума воду з крану чи криниц╕. Н╕ в якому раз╕ не можна використовувати воду з р╕чки, озера чи будь-яко╖ ╕ншо╖ природньо╖ водойми.
Першу воду для аквар╕ума бажано взяти з якогось благополучного аквар╕ума, де риби не мають ознак будь-якого захворювання. Надал╕ до аквар╕ума потроху додають проварену, бажано аеровану воду. Щодня до аквар╕ума додають не б╕льше десято╖ частини загального об''╓му.
Поки готу╓ться вода, можна подбати про грунт. Його шар в аквар╕ум╕ ма╓ бути не б╕льшим за 3-5 см. Найкращим грунтом ╓ темний грав╕й (гран╕т, базальт) з розм╕ром часточок 4 -10 мм. Якщо передбача╓ться розташування в аквар╕ум╕ таких декоративних елемент╕в, як корч╕ та гроти, треба подбати про ╖х безпечн╕сть в план╕ вид╕лення в воду шк╕дливих речовин. Небажано брати корчики з хвойних пор╕д дерев. Бажаним деревом з котрого найчаст╕ше готують корч╕ ╓ верба. Можна використовувати вимочен╕ корчики в╕льхи. Перед використанням обов'язкове ╖х тривале проварювання. Чудов╕ результати у декоративному оформленн╕ аквар╕ума досягають при допомоз╕ оболонок кокосових гор╕х╕в, штучних пластикових декоративних елемент╕в (гроти, брили, що ╕м╕тують кам╕нь, печерки).
П╕сля заповнення аквар╕ума приступають до створення рослинно╖ композиц╕╖. Для перших спроб можна використовувати так╕ прост╕ рослини як вал╕снер╕я, криптокорина афф╕н╕с, яванський мох, котрий закр╕плюють на верх╕вках корчик╕в та на задн╕й ст╕нц╕ аквар╕ума, а також р╕зноман╕тн╕ папорот╕, котр╕ не вимагають в╕д початк╕вця квал╕ф╕кованого догляду.
Сво╖ враження з приводу даного матер╕алу, Ви можете над╕слати на адресу
: nature@nature.kiev.ua
╘ При передрукуванн╕ матер╕алу, посилання на автора та журнал "Натурал╕ст" ╓ обов'язковим.