Фотоконкурс журналу "Натурал╕ст": п╕дведення п╕дсумк╕в
|
|
---|---|
Фотоконкурс 1998 року, на в╕дм╕ну в╕д минулор╕чного, мав значно ширшу рекламу ╕ тому к╕льк╕сть його учасник╕в сутт╓во зросла. Загалом було отримано 55 пакет╕в з фотограф╕ями. Б╕льш╕сть представлених роб╕т ╓ кольоровими. Географ╕я конкурсант╕в, нажаль, як ╕ ран╕ше, прив'язана до великих м╕ст. Мабуть законом╕рно, що найщир╕шими прихильниками природничого осмислення фотограф╕╖, ╓ мешканц╕ м╕ст. Адже вони найб╕льш гостро в╕дчувають в╕дсутн╕сть буйства природи в сучасному мегапол╕с╕.
Оглядаючи конкурсн╕ роботи, хочеться в╕дм╕тити, що не вс╕ вони були опубл╕кован╕. ╤ що гр╕ха та╖ти - причина найчаст╕ше полягала в ╖х недостатньо високому техн╕чному та художньому р╕вн╕.
Практично вс╕ отриман╕ нами роботи, мали художн╕ елементи, котр╕ вир╕зняли ╖х з числа звичайних, ординарних.
З найб╕льш пом╕тних знах╕док конкурсу варто в╕дзначити сер╕ю "Моя Одещина" ╤горя Гержика. В фотограф╕ях цього автора впевнено вгаду╓ться око майстра високого р╕вня. Найб╕льш прим╕тними, на нашу думку, були зн╕мки "Яструбина славка", (опубл╕кавано на перш╕й стор╕нц╕ обкладинки в ╧3/98 р.) та "Павутиння в рос╕" (╧2/98 р.). Не менш видовищними з художньо╖ точки зору, ц╕л╕сними ╕ лог╕чно завершеними, можна вважати вс╕ ╕нш╕ роботи цього автора. Однаково висока як╕сть вс╕х зображень говорить про р╕вень майстерност╕ ╕ високу вимоглив╕сть щодо власно╖ творчост╕.
╤ншим пом╕тним автором, що надав сво╖ роботи на конкурс, ╓ в╕домий в Укра╖н╕ та за ╖╖ межами, визначний фотомайстер Юр╕й Сам╕ляк. Його творчий доробок був представлений крупнорозм╕рними кольоровими позитивами. Високий р╕вень виконавсько╖ майстерност╕ означено застосуванням р╕знофокусних об'╓ктив╕в, котр╕ надають зображенню ефекту сферичност╕. Даний стиль св╕топису породжу╓ в╕дчуття ╕зольованост╕, в╕докремленост╕ об'╓кту зйомки у вигляд╕ маленько╖ планети, котра н╕би висить в косм╕чному простор╕. Така манера побудови композиц╕╖ природничого зм╕сту нада╓ зображенню характеру еколог╕чно╖ естетики ╕ нагаду╓ про тенд╕тн╕сть ╕ вразлив╕сть не лише оточуючо╖ нас природи, а й ус╕╓╖ планети Земля.
Неспроможн╕сть журналу публ╕кувати вс╕ зн╕мки в кольор╕, виклика╓ в╕дчуття провини перед автором. Однак, бажання в умовах ф╕нансових бурь, що вирують навколо нас, зберегти в╕д остаточного краху ╓дине в сво╓му род╕ природниче видання Укра╖ни, змушу╓ нас обмежитись чорно-б╕лим зображенням.
Яскравим ╕мпульсом у конкурсному протистоянн╕ стала оказ╕я пакету з м. Гола Пристань, в котрому виявилась чудова орн╕толог╕чна стаття Серг╕я Уманця з його конкурсними фотограф╕ями-╕ллюстрац╕ями, об'╓днаними у одно╕менну сер╕ю "Крячки Чорноморського запов╕дника". Ц╕ зн╕мки опубл╕кован╕ в даному журнал╕. Готуються до друку довершен╕ за сво╓ю майстерн╕стю фотограф╕╖ хижих птах╕в соколяра з м. Комсомольська Ростислава Сор╕ша. Можна впевнено заявити, що вони знайдуть сво╓ м╕сце при ╕люструванн╕ соколярських статей в майбутн╕х номерах "Натурал╕ста".
Св╕жий творчий струм╕нь внесли роботи молодих фотограф╕в. З при╓мн╕стю можна в╕дм╕тити участь у конкурс╕ молодо╖ д╕вчини - Олени Куруново╖. Фотомайстриня, попри скромну апаратурну озбро╓н╕сть, показала ознаки зр╕лост╕ ╕ досв╕ду. ╥╖ робота "Дубон╕с" (╧5-6/98 р.) достойна участ╕ ╕ варта винагороди на м╕жнародних конкурсах.
При╓мне враження справили три однаков╕ за р╕внем майстерност╕ роботи Топ╕шко Олександра (чорноголовий чекан, чайка р╕чкова в польот╕, вдалий напуск яструба на с╕ру кур╕пку). Варто зазначити, що даний автор був учасником конкурсу 1997 р. В╕дм╕нн╕сть минулор╕чних ╕ нин╕шн╕х роб╕т вража╓. Цьогор╕чн╕ св╕тлини ╓ завершеними, майстерно виконаними роботами високого р╕вня. Без переб╕льшення можна зазначити, що вони просяться на стор╕нки спец╕ал╕зованих орн╕толог╕чних видань у якост╕ вдалих ╕ллюстрац╕й. Отже, з усп╕хом можна констатувати: в Укра╖н╕ з'явився ще один квал╕ф╕кований фотограф-ан╕мал╕ст.
Пом╕тною вдачею ╓ роботи батька й сина В. та Ю. Дорецьких з Луцька. ╥х робота "Ктир" (╧1/98р.) заф╕ксувала маленьку трагед╕ю з св╕ту комах - пожирання бджоли хижим ктирем. Досить ц╕кавими ╓ й ╕нш╕ роботи, котр╕ п╕зн╕ше окремо були над╕слан╕ Юр╕╓м Дорецьким. Вс╕ види комах не просто сфотографован╕, а визначен╕ до виду, при ╖х опис╕ подано ц╕кав╕ коротк╕ б╕олог╕чн╕ дан╕. Це св╕дчить про законом╕рн╕сть п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ пост╕йних дописувач╕в ╕ да╓ над╕╖ на подальше п╕двищення профес╕онал╕зму.
Не менш вдалим, чудовим фотограф╕чним пассажем, можна вважати роботу Олександра З╕ненка (╧3/98р.). Ним заф╕ксовано ц╕кавий момент спарювання гадюк в степу поблизу Харкова.
Редколлег╕я вважа╓ за потр╕бне в╕дкрито зазначити: в╕дносно визнання першого переможного м╕сця одностайно╖ думки не було.
Багатор╕чний досв╕д одного з учасник╕в, матер╕ал╕зований у роботах св╕тового р╕вня, був поза конкурсом. Отже, з урахуванням того, що б╕льш╕сть учасник╕в конкурсу складали молод╕ митц╕, котр╕ лише починають св╕й творчий шлях, умови в значн╕й м╕р╕ не були р╕вними. Саме з ц╕╓╖ причини роботи Юр╕я Сам╕ляка, як профес╕йного фотографа, було вир╕шено вивести поза конкурс ╕ нагородити комплектом фотоматер╕ал╕в - особливим призом нашого спонсора. В╕н якнайл╕пше стане метру у нагод╕, при реал╕зац╕╖ майбутн╕х творчих задум╕в.
П╕сля рейтингового голосування, в результат╕ оц╕нки роб╕т з урахуванням творчих, техн╕чних та естетичних вимог, редакц╕йною колег╕╓ю журналу "Натурал╕ст" було вир╕шено надати:
|
|
Редколлег╕я |