Подвиг маленького Ф╕зо.

(пад╕ння парламентських догм п╕д враженням самов╕дданого геро╖зму)

Цього разу сувора заборона на вх╕д з собаками до штатного австрал╕йського Парламенту Нового П╕вденного Уельсу, була в╕дм╕нена на один день. Це було зроблено для того, щоб восьмир╕чний песик з С╕днею м╕г отримати вищу нагороду - Пурпурового Хреста. Для нього нав╕ть буде вистелено червоного килима, як для найповажн╕ших гостей. Однак щоб бува чого не сталось, сл╕дом за незвичним маленьким гостем, озбро╖вшись маленьким совочком та пластиковим пакетом, буде йти Донна Ватсон - його заклопотана оп╕кунка.

Ф╕зо (так звуть героя) з╕ сво╓ю господинею зайняв м╕сце м╕ж м╕н╕страми та почесними гостями,
як╕ прийшли поздоровити його з приводу отримання (чотириного╖ верс╕╖ Хреста В╕ктор╕╖)
найпочесн╕шо╖ нагороди у британському св╕т╕.

Ф╕зо ╓ першою твариною, яка заслужила на найвищу нагороду за хоробр╕сть, яка признача╓ться
Корол╕вською Сп╕лкою Захисту Тварин в╕д жорстокост╕ (Royal Societi for Prevention Cruelty to Animals).
Вона по праву була присуджена хоробр╕й собачц╕ за врятування трьох д╕тей в╕д смертельно отруйно╖ коричнево╖ гадюки. Як розпов╕дають очевидц╕ ╕ безпосередн╕ учасники под╕й, Ф╕зо з╕ сво╖ми власниками в╕дпочивав на Р╕здвян╕ Свята поблизу м╕стечка Тар╕ на П╕вн╕чному Узбережж╕, коли раптом побачив величезну гадюку, готову напасти на дев■ятир╕чну Рашел Ски - плем╕нницю Донни Ватсон. Н╕чого не п╕дозрюючи, д╕вчинка з двома сво╖ми подругами безпечно грались в трав╕ саду. Це було смертельно небезпечно! Ф╕зо негайно з╕скочив з веранди ╕ схопив зубами отруйного плазуна. Гадюка жалила його, а в╕н ╖╖ не в╕дпускав аж поки не перегриз навп╕л.

- Якби в╕н не схопив ╖╖, вона обов'язково пожалила б нас!
Це безсумн╕вно - говорить Рашел.

Ф╕зо не загинув. Його вдалось врятувати. В критичний пер╕од, протягом ц╕ло╖ доби, в м╕сцев╕й л╕карн╕ житт╓д╕яльн╕сть орган╕зму хороброго песика п╕дтримувалось при допомоз╕ приладу штучного дихання. Згодом йому стало краще. А через ш╕сть м╕сяц╕в в╕н остаточно видужав в╕д укус╕в гадюки в плече.

Представник R.S.P.C.A. наголосив, що Ф╕зо виявив ⌠самов╕дданий геро╖зм■, обороняючи д╕тей в╕д гадюки.
Те, що зробив Ф╕зо ╓ феноменальним, бо звичайно собаки в╕дпускають зм╕ю п╕сля першого ж укусу.
Т╕льки доблестна вперт╕сть собаки дала йому сили боротись з╕ зм╕╓ю до остаточно╖ перемоги.

Пан╕ Донна говорить, що дуже гордиться Ф╕зо ╕ спод╕ва╓ться на його бездоганну повед╕нку.
Однак, йдучи з ним до Парламенту, в╕зьме з собою про всяк випадок, совочок та пластиков╕ м╕шечки, якщо Ф╕зо осоромиться.

Гай Домазар

(Австрал╕я, Нов.П╕вд.Уельс)