Сок╕л б'╓, а яструб ловить
Микола Рудь
На перший погляд, в ц╕й приказц╕ нема н╕якого особливого глибокого сенсу ╕ зм╕сту. Однак, це лиш на перший погляд. За ц╕╓ю простотою - глибока ф╕лософ╕я ╕ спостережлив╕сть. В н╕й сутн╕сть соколярства, адже лиш за незначним виключенням, лише соколи та яструби ╓ ловчими птахами. Лише зр╕дка любител╕ використовують для добування дичини орл╕в (на зайця, лисицю ╕ дуже р╕дко на вовка) ╕ пугач╕в (сучасними соколярами майже н╕коли не використовуються).
Тож, щоб зрозум╕ти суть цих сл╕в, варто поглянути, як поводить себе в польот╕ яструб ╕ сок╕л. Сама будова птах╕в (в╕дносно довг╕ крила, назначна маса ╕ розм╕ри т╕ла у сокола ╕ велик╕ округл╕ крила та в╕дносно велика маса ╕ розм╕ри т╕ла у яструба), передбача╓ ╖х р╕зне природн╓ призначення. Чудов╕ п╕лотн╕ якост╕ сокола, його здатн╕сть до швидк╕сного польоту та силов╕ спринтерськ╕ якост╕ яструба зрозум╕л╕ з першого погляду. Сок╕л здатен швидко наздогнати жертву в польот╕ ╕ атакувати ╖╖ п╕д гострим кутом. Яструб здатен з╕раватися з м╕сця ╕ швидко набравши швидк╕сть, атакувати жертву ззаду на в╕дносно низьк╕й висот╕. ╤ншими словами - сок╕л нал╕та╓ ╕ б'╓ к╕гтем, а яструб наздоганя╓ ╕ хапа╓ к╕гтями. При цьому, сок╕л практично митт╓во вбива╓ свою жертву ╕ через це вважа╓ться чистим створ╕нням, котре не припуска╓ тривалих страждань жертви
*.Яструби, не маючи природних ефективних способ╕в благородного позбавлення життя, як соколи, досить часто дають шанс на виживання сво╖й жертв╕, якщо соколяр ма╓ прудк╕ ноги ╕ швидко прибув на м╕сце.
Дуже часто зайц╕, кур╕пки, кеклики, фазани, голуби ╕ нав╕ть горлиц╕ лишаються живими будучи вправно ╕ вчасно в╕д╕бран╕.
__
*
Вид╕лення дичиною в кров речовин тривоги в результат╕ тривало╖ боротьби чи страждань через травму, робить м'ясо малопридатним до вживання. Недаремно, багато народ╕в, за запов╕тами предк╕в, забороняли вживати м'ясо задушених чи неправильно забитих тварин.