Адм╕н╕стративна реформа в еколог╕╖ - перш╕ кроки

М╕Н╕СТЕРСТВО ЕКОЛОГ╕╥ ╕ ПРИРОДНИХ РЕСУРС╕В УКРА╥НИ ПРЕС-ЦЕНТР

Ки╖в-1, вул. Хрещатик, 5 к. 475 т/ф 228-15-64 E-mail: prescent@Mep.FreeNet.Kiev.ua htpp://greenfield.fortunecity. com/hunters/228/pressc.htm Прес-рел╕з 24 лютого 2000 р.(2 стор.)

24 лютого, виступаючи на науков╕й конференц╕╖ "Теоретичн╕ та практичн╕ проблеми нафтогазово╖ геолог╕╖ та промислово╖ геоф╕зики" М╕н╕стр еколог╕╖ ╕ природних ресурс╕в Укра╖ни ╕. За╕ць про╕нформував про х╕д ам╕н╕стративно╖ реформи в новоутвореному м╕н╕стерств╕, а також окреслив основн╕ напрями роботи на 2000-2004 р.р. М╕н╕стерство еколог╕╖ ╕ природних ресурс╕в Укра╖ни створю╕ться на баз╕ М╕н╕стерства екобезпеки, Державно╖ адм╕н╕страц╕╖ ядерного регулювання, Геолкому, Г╕дромету, Управл╕ння геодез╕╖ картограф╕╖ та кадастру та Х╕мком╕с╕╖. Окр╕м цього м╕н╕стр спрямову╕ та координу╕ д╕яльн╕сть трьох державних ком╕тет╕в, а саме, по водному ╕ л╕совому господарству та земельних ресурсах. Фактично вперше вс╕ органи державно╖ влади у сфер╕ управл╕ння охороною довк╕лля, використання ╕ в╕дтворення ресурс╕в, забезпечення еколог╕чно╖ безпеки орган╕зац╕йно об'╕днан╕ в один механ╕зм. На даному етап╕ першочергове завдання поляга╕ у створенн╕ з ус╕х цих структур ефективно╖ управл╕нсько╖ системи. Сьогодн╕ пов╕тря, вода, корисн╕ копалини, родовища нафти ╕ газу, грунти, ╕нш╕ багатства природи мають на управл╕нському р╕вн╕ розглядатись як нац╕ональн╕ економ╕чн╕ ресурси, як╕ повинн╕ належним чином в╕дновлюватись. Еколог╕чн╕ ╕мперативи сл╕д включити в ус╕ ланки нового господарського механ╕зму та систему прийняття управл╕нських р╕шень. Саме тому зд╕йсню╕ться глибока адм╕н╕стративна реформа державно╖ системи управл╕ння охороною довк╕лля, використання ╕ в╕дтворення природних ресурс╕в, забезпечення еколог╕чно╖ безпеки. Щодо основних напрям╕в роботи м╕н╕стерства, то на 2000 - 2004 роки пр╕оритетними проголошуються так╕ з них: Подальший розвиток еколог╕чно╖ пол╕тики з метою формування умов для сталого розвитку держави через гармон╕зац╕ю та вза╕мозв'язок економ╕чно╖, еколог╕чно╖ та соц╕ально╖ стратег╕╖ сусп╕льства. Проведення адм╕н╕стративно╖ реформи з метою формування ефективно╖ державно╖ системи управл╕ння охороною довк╕лля та використання природних ресурс╕в. Формування механ╕зм╕в та ╕нструмент╕в зд╕йснення пол╕тики управл╕ння охороною довк╕лля, використання та в╕дтворення природних ресурс╕в. Впровадження ефективно д╕ючого економ╕чного механ╕зму охорони довк╕лля та природокористування, забезпечення доступу до ╕нвестиц╕й.

Одним з найважлив╕ших завдань м╕н╕стерства ╕ створення ╕дино╖ державно╖ системи управл╕ння охороною, використанням та в╕дтворенням природних ресурс╕в. Базовими структурними складовими тако╖ системи мають стати: ун╕ф╕кован╕ ╕нформац╕йно наповнен╕ системи кадастр╕в природних ресурс╕в; нормативно-правова база державно╖ системи охорони, використання та в╕дтворення природних ресурс╕в; д╕йова ╕ прозора система дозв╕льно-л╕ценз╕йно╖ д╕яльност╕ та регламентац╕╖ режим╕в природокористування.

У найближч╕ роки Укра╖на також пройде випробування приватизац╕╕ю земл╕. Вже зараз виника╕ проблема колгоспних л╕с╕в, забудови прибережних зон. В╕дпов╕дно до чинного законодавства л╕си не п╕длягають розпаюванню як земл╕ с╕льськогосподарських п╕дпри╕мств. Отож, ╕ винищуються.

Процес приватизац╕╖ земл╕ прямо торкнеться ╕ газо-нафтово╖ галуз╕ ╕ геолог╕чно╖ д╕яльност╕. Нин╕ готу╕ться нова редакц╕я Земельного Кодексу. До середини березня ма╕ бути завершена робота над його проектом. М╕н╕стерство реал╕зуватиме пол╕тику ╕вропейського вибору, дотримуватиметься зобов"язань в╕дпов╕дно до м╕жнародних договор╕в. Особливу увагу буде зосереджено на гармон╕зац╕╖ нац╕онального законодавства з ╕вропейським, запровадженн╕ ╕вропейських стандарт╕в у сфер╕ використання, охорони ╕ в╕дтворення природних ресурс╕в. Прес-служба Т/ф 228 15 64

Гаряча л╕н╕я Iвана Зайця

М╕Н╕СТЕРСТВО ЕКОЛОГ╕╥ ╕ ПРИРОДНИХ РЕСУРС╕В УКРА╥НИ

ПРЕС-ЦЕНТР Ки╖в-1, вул.Хрещатик, 5 к.475 т/ф228-15-64 E-mail:prescent@Mep.FreeNet.Kiev.ua htpp://greenfield.fortunecity. com/hunters/228/pressc.htm Прес-рел╕з 24 лютого 2000 р. (2 стор.)

22 лютого на л╕н╕╖ зв'язку "громадяни - уряд - громадяни" чергував М╕н╕стр еколог╕╖ ╕ природних ресурс╕в Укра╖ни ╕ван За╕ць. Енергонезалежн╕сть держави, проблеми власност╕ на землю та ╖╖ охорони, адм╕н╕стративна реформа в еколог╕чн╕й сфер╕, роль громадськост╕, кадрова пол╕тика - ц╕ та багато ╕нших аспект╕в сучасного життя укра╖нського сусп╕льства стали предметом розмови м╕н╕стра з громадянами.

В╕д конкретних випадк╕в вирубки дерев на ки╖вських вулицях до перспектив ╕нтеграц╕╖ у ╕вропейське сп╕втовариство - таким був спектр запитань. ╤ жодне з них, нав╕ть з тих, що не стосувались проблем охорони довк╕лля, не залишилося без в╕дпов╕д╕. З конкретних випадк╕в порушення еколог╕чного законодавства, що про них пов╕домили абоненти, вже працюють спец╕ал╕сти м╕н╕стерства.

М╕н╕стр еколог╕╖ ╕ природних ресурс╕в заспоко╖в геолог╕в ╕ картограф╕в: ц╕ галуз╕ не т╕льки не втратять свого значення у структур╕ нового м╕н╕стерства, але й отримають нов╕ можливост╕ для розвитку. Робота з громадськ╕стю набере нових форм. Щодо Орхусько╖ конвенц╕╖ "Про доступ до ╕нформац╕╖, участь громадськост╕ в процес╕ прийняття р╕шень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довк╕лля", то м╕н╕стерством плану╕ться розробити низку нормативних документ╕в, що забезпечать реал╕зац╕ю на практиц╕ прав громадськост╕.

М╕н╕стр наголосив, що посл╕довно зд╕йснюватиме адм╕н╕стративну реформу, започатковану Президентом Укра╖ни. ╕стотного оновлення вимага╕ укра╖нська кадрова пол╕тика. В новому м╕н╕стерств╕ осв╕чена й енерг╕йна молодь отрима╕ можлив╕сть реал╕зувати св╕й великий потенц╕ал. Позиц╕я М╕н╕стра ц╕кавила не т╕льки наших сп╕вв╕тчизник╕в, про можлив╕сть в╕дмови Укра╖ни в╕д ядерно╖ енергетики запитували н╕мецьк╕ журнал╕сти. М╕н╕стр еколог╕╖ вважа╕, що насьогодн╕ в╕дсутн╕ економ╕чн╕ умови для негайно╖ в╕дмови в╕д АЕС. ╕нша р╕ч - гарантувати безпечну д╕яльн╕сть таких об'╓кт╕в.

П╕дводячи п╕дсумки цього неформального сп╕лкування, М╕н╕стр ╤ван За╓ць високо оц╕нив саму його ╕дею, як особливого засобу вивчення громадсько╖ думки, незам╕нного джерела ╕нформац╕╖. Розкут╕сть, дов╕ра людей до влади св╕дчить про ╖х небайдуж╕сть, а це вже да╓ над╕ю на краще.

Прес-служба Т/ф 228 15 64