Н╕гер╕я пережива╓ нашестя г╕попотам╕в
Нашестя г╕попотам╕в виявилось серйозною проблемою для н╕гер╕йских селян
.Як в╕домо, бегемоти живуть в р╕чках, однак у вод╕ перебувають лише вдень.
З настанням темноти, вони виходять на берег ╕ пасуться в прибережних л╕сах та на заплавних луках. Зростання к╕лькост╕ людського населення в селищах, що прилягають до р╕чок, призвело до того, що кожен клапоть земл╕ використову╓ться для вирощування продукт╕в харчування.
Люди загороджують д╕лянки на котрих вирощують кукурудзу, ман╕оку та рис буквально впритул до самих берег╕в. Це зручно для поливу, ╕ригац╕╖, а при допомоз╕ нескладно╖ агротехн╕ки, дозволя╓ отримувати в╕дносно непоган╕ врожа╖.
╢диною ╕ досить важкою задачею ╓ вберегти врожай в╕д г╕попотам╕в. Через це русла р╕чок, ╕нод╕ набувають вигляду тюремних зон, огорожених в к╕лька ряд╕в колючим дротом.
В даний час, в межах традиц╕йного ареалу ╕снування, г╕попотами не мають можлиост╕ не лише пастись, а й нав╕ть вийти на берег. З настанням вечора, голодн╕ тварини шукають виходу на берег, щоб в пошуках ╖ж╕ зд╕йснювати тривал╕ м╕грац╕╖. Вранц╕, повернутись до р╕чки складними лаб╕ринтами ╕ проходами, котр╕ вони подолали вноч╕, тварини, як правило, не можуть.
Влаштовуючи ландшафт п╕д сво╖ нужди, люди не подбали про г╕попотам╕в. Позбавлен╕ традиц╕йно╖ можливост╕ харчуватись, гоним╕ голодом тварини виходять на перегороджен╕ береги в пошуках ╖ж╕. Долаючи численн╕ загорож╕, неповоротк╕ мешканц╕ р╕чки отримують травми, лякаються ╕ в╕дчувають себе в безвиход╕. В так╕й ситуац╕╖ можлив╕ р╕зноман╕тн╕ сутички з людьми, котр╕ ревно охороняють св╕й врожай. Найчаст╕ше, це зак╕нчу╓ться для тварин траг╕чно.
Намагання уряду вир╕шити цю проблему, як правило н╕ до чого не призводить. Заборона зас╕вати ╕ обробляти прибережн╕ д╕лянки земл╕ в умовах деф╕циту орних земель, залиша╓ться лише добрим побажанням.
Якщо не буде створено стрункого ╕ зрозум╕лого законодавчого регулювання землекористування, в район╕ басейн╕в р╕чок, де водяться бегемоти, проблема цих крупних тварин, не ма╓ позитивно╖ перспективи.