ДО
ПРИРОДИ ДЕЯКИХ НЕГАТИВНИХ РИС
УКРА╥НСЬКОГО СВ╤ТОБАЧЕННЯ
Дмитро КЛЕЦЬ
Вступ
Триваюча криза укра╖нства.
зумовлена, власне, внутр╕шн╕ми
причинами.
╤ насамперед - специф╕кою розум╕ння
укра╖нцями св╕ту та власного життя
в ньому.
Однак за багато рок╕в я так ╕ не
знайшов н╕ доказового опису
структури укра╖нського св╕тогляду,
н╕ аргументованого пояснення сут╕
негативних рис укра╖нц╕в. Г╕рше
того, я нав╕ть не знайшов достатньо
коректного формулювання цих питань
як науково╖ проблеми. Разом з тим на
феноменолог╕чному р╕вн╕ ╓ багато
опис╕в негативних рис укра╖нц╕в. Це
╕ сумнозв╕сна ╖хня меншоварт╕сть, ╕
негативне ставлення до ближнього ╕
страх бути першим, ╕ продажн╕сть, ╕
т.п. Зрештою, нема потреби вс╕ ╖х
перераховувати. Достатньо якось
позбутися т╕льки згаданих рис, то ╕
це вже гарантувало б незворотн╕й
соц╕альний прогрес. Але, з ╕ншого
боку, якщо ц╕ негативн╕ риси
панують серед десятк╕в м╕льйон╕в
укра╖нц╕в стол╕ттями (!), то це
означа╓, що вони зумовлен╕ якимись
над╕ндив╕дуальними причинами.
Отже, ╖х не можна в╕дм╕нити за
власним бажанням, в т.ч. ╕ указами
Президента чи постановами ВР.
Насамперед потр╕бне вияснення
╖хньо╖ сут╕. Постановка питання За
роки незалежност╕ в Укра╖н╕
пройшли сотн╕, якщо не тисяч╕,
конференц╕й, сем╕нар╕в, з'╖зд╕в,
дискус╕й, круглих стол╕в тощо, так
чи ╕накше пов'язаних ╕з сусп╕льною
проблематикою. На них перебували
вс╕ бажаюч╕. ╤, за зв╕тами,
б╕льш╕сть ╕з цих з╕брань пройшла
усп╕шно, у всякому раз╕ "мети
досягнуто". Однак насправд╕ як не
було наукового пояснення нашого
сусп╕льства, так його ╕ нема╓.
Нав╕ть г╕рше, таке питання ╕з
певних причин нав╕ть не ставиться.
На жаль, п╕сля розпаду СРСР так ╕ не
було серйозних спроб провести
науковий анал╕з його теоретичних
засад - адже не вся теор╕я тод╕ була
хибною. Однак зробили висновок, що
хибна вся. Бо, мовляв, сусп╕льство
наст╕льки складне, що його
неможливо науково пояснити як ц╕ле.
Та й не ╕сну╓ воно як ц╕ле, а так,
шматочками. Отож в╕днин╕ керуймося
плюралол╕берал╕змом (ПЛ), тобто,
множинн╕стю ╕стини та абсолютною
р╕вноправн╕стю будь-яких тверджень
на сусп╕льну тематику, в т. ч. ╕
найдик╕ших. ╤ ще одна сталася
прикра р╕ч. Здавалося б, якщо вже
неможлива наука про сусп╕льство, то
не може бути ╕ спец╕ал╕ст╕в з не╖.
Але тут якраз навпаки (бо дуже
ефективно спрацював колективний
его╖зм радянських сусп╕льник╕в -
профес╕йних брехун╕в та
плаг╕атор╕в) - хоч
сусп╕льствознавство ╕ неможливе,
та сам╕ сусп╕льники ╓. Числом мног╕
╕ конче потр╕бн╕. Причому, т╕ ж сам╕,
котр╕ вказували нам шлях до
комун╕зму та формування
радянського народу як сп╕льноти
без етн╕чних рис за час╕в СРСР
(звичайно, з урахуванням в╕кових
зм╕н).
Зрозум╕ло, що ╖хн╕ писання ╕ наука - несум╕сн╕. Але поки ╖м платять за брехню та мах╕нац╕╖, доти вони ╕з задоволенням множитимуть св╕й "пл╕дний доробок" та задурюватимуть ним сусп╕льство. Через те ╕ вс╕ з╕брання ╕з сусп╕льно╖ проблематики проходять у нас традиц╕йно по-радянськи. Спочатку йдуть розлог╕ простор╕кування нос╕╖в оф╕ц╕йних ╕стин чи, як кажуть, ос╕б ╕з високим сусп╕льним статусом. Хоч багато рок╕в перев╕рки практикою оф╕ц╕йного розум╕ння наших проблем однозначно довели принципову неспроможн╕сть цього розум╕ння. Та й, до реч╕, воно нав╕ть н╕де не описане в ц╕л╕сному текст╕. Однак саме ц╕ особи, за мовчазно╖ згоди присутн╕х, балакають про що хочуть та ск╕льки хочуть. П╕сля них скоромовками (бо мало часу) йде бурмот╕ння "с╕ро╖ маси". Та й то т╕льки щасливчик╕в, а решта марно намага╓ться сказати хоч щось "з м╕сця". Однак вс╕ учасники такого д╕йства звертають увагу не на те, що сказане чи написане, а на те, хто сказав чи написав. ╤ б╕льш╕стю голос╕в ухвалюють заздалег╕дь написан╕ п╕дсумков╕ документи даного з╕брання. Зв╕сно ж, написан╕ з оф╕ц╕йних позиц╕й, що вкотре п╕дтверджу╓ правоту наших "достойник╕в". Вже один цей порядок обговорення гаранту╓ наукову безпл╕дн╕сть вс╕х под╕бних з╕брань. Бо таким чином т╕льки консерву╓ться наявне хибне розум╕ння наших сусп╕льних проблем. А жодна варта уваги думка, висловлена "якимось там" чи й взагал╕ "нев╕домо ким", при цьому ╕ наблизитися не може до порогу усв╕домлення науковою громадськ╕стю.
╤ так трива╓ принаймн╕ 10 рок╕в (!). Чому ж н╕хто нав╕ть не поставить питання про необх╕дн╕сть якихось ╕нших критер╕╖в оц╕нки та в╕дбору матер╕ал╕в цих з╕брань? Ось тут якраз вс╕ наш╕ б╕ди ╕ кор╕няться! Бо вс╕ радянськ╕ люди (а укра╖нц╕ √ тим б╕льше) безп╕дставно та безсумн╕вно впевнен╕, що так ╕ треба. Тобто, укра╖нц╕ нав╕ть гадки не допускають, що може бути якесь ╕нше пояснення ╖хнього життя та ╖х самих. Тож наш╕ проблеми починаються ще в╕д неможливост╕ розпочати коректне ╖хн╓ обговорення нав╕ть з тими людьми, хто ц╕лком щиро намага╓ться ╖х обдумувати. Та ще й на лихо, але ц╕лком законом╕рно, кер╕вники радянсько╖ педагог╕ки свого часу швиденько вилучали формальну лог╕ку ╕з осв╕ти взагал╕. Тому зараз майже н╕хто ╕ не розум╕╓, що ж це таке - результативне мислення.
Поширена думка, що комусь це виг╕дне. Мовляв, населенню, яке не вм╕╓ мислити самотужки, легше нав'язувати вс╕ляк╕ дурниц╕ та необ╜рунтован╕ ╕деолог╕╖. На перший погляд, н╕би й так. Але з ╕ншого боку - керувати безтолковим населенням теж не велика вт╕ха. Проте головна причина бездумност╕ (на сьогодн╕ вже добров╕льно╖) радянських людей поляга╓ у властивостях нашого сусп╕льного ладу - командно-адм╕н╕стративно╖ системи (КАС) та державного устрою - неправово╖ держави (НД). Саме КАС та НД формують людину спочатку бездумним та слухняним виконавцем, а з часом - вузькоего╖стичним пристосуванцем та мах╕натором. На жаль, н╕де нав╕ть не згаду╓ться, що Укра╖на успадкувала КАС та НД, в╕д СРСР практично без зм╕н. При цьому н╕хто ╕ не подумав вияснити, чи можна наш╕ проблеми вир╕шити в рамках КАС та НД, чи для цього треба зм╕нювати наявний сусп╕льний лад та державний устр╕й. Через те, наприклад, зараз ╕з бадьорим виглядом зд╕йснюють чергову заздалег╕дь сусп╕льношк╕дливу метушню п╕д назвою "адм╕н╕стративна реформа". Але як можна намагатися зменшувати чисельн╕сть держуправл╕нц╕в без вияснення сут╕ того, чому вона зроста╓?! Однак для радянських людей це нав╕ть не питання. Бо для них сут╕ не ╕сну╓ як тако╖. Адже за 4 покол╕ння д╕╖ КАС та НД, населення намертво застрягло на стад╕╖ конкретно-емоц╕йного мислення (КЕМ). Причому якраз намертво, бо ╕ в безграмотно задуманому ще б╕льшовиками сусп╕льств╕ д╕╓ зворотн╕й зв'язок. А саме: безглузде життя форму╓ таке ж саме безглузде мислення. ╤, у свою чергу, безглузде мислення змушу╓ населення посл╕довно та ц╕леспрямовано доводити власне життя до повного абсурду, аж по самознищення включно.
Адже за сво╓ю природою КЕМ - це досоц╕альний, тваринний р╕вень розум╕ння життя. Тож зрозум╕ло, що ним не можна н╕ адекватно описувати сусп╕льн╕ проблеми, н╕, зв╕сно, ╖х задов╕льно вир╕шувати, Г╕рше того, нос╕╖ КЕМ р╕зко негативно ставляться до найменших прояв╕в мислення ╕накшого.
А коли ще врахувати те, що КАС та НД д╕ють на тл╕ споконв╕чно╖ укра╖нсько╖ меншовартост╕, то ц╕лком зрозум╕ло, що укра╖нц╕ просто мусять вороже ставитися до новизни як тако╖ ╕, особливо, - до новатор╕в-одноплем╕нник╕в.
Тому практично вся д╕яльн╕сть по створенню, зокрема, науково-техн╕чно╖ новизни в Укра╖н╕ перебува╓ в умовах п╕дп╕лля, адже кожен новатор-укра╖нець ╕сну╓ фактично у ворожому (у кращому раз╕ - байдужому) оточенн╕.
Однак новаторство - це у значн╕й м╕р╕ вроджена особлив╕сть людини. Тому, хоч ╕ з великими особистими б╕дами та збитками для р╕дних ╕ близьких укра╖нц╕-новатори все-таки створюють новизну. Хоч ╕ в десятки раз╕в пов╕льн╕ше та менше, н╕ж це можна було б робити у соц╕ально сприятливих умовах. Воно й зрозум╕ле. Адже в умовах КАС та НД особисто прибутковою ╓ т╕льки сусп╕льношк╕длива д╕яльн╕сть.
Вона ╓ ╕ оф╕ц╕йно пр╕оритетною, ╕ престижною. Недаремно ж наш╕ т. зв. ол╕гархи, як╕ збагатилися нетрудовим шляхом, ╓ найшанован╕шими людьми та перебувають на найвпливов╕ших посадах. А якщо вже у нас в пошан╕ сусп╕льношк╕длива д╕яльн╕сть, то до творц╕в сусп╕льно╖ корист╕, новатор╕в, ставлення ╕ мусить бути поганим. Про науковий п╕дх╕д до сусп╕льства За багато рок╕в посл╕довно╖ прац╕, на основ╕ великого масиву наукових роб╕т (котр╕ сусп╕льники ╕з зрозум╕лих причин обминають десятою дорогою), мен╕ вдалося в загальних рисах розв'язати проблему вериф╕кац╕╖ (╕стинност╕). Адже ╕стина таки одна, хоч ╕ в╕дносна. Звичайно, перед цим мен╕ прийшлося над власним, типовим для вс╕х радянських людей КЕМ, надбудувувати абстрактно-лог╕чне мислення (АЛМ). Бо якраз АЛМ людство ╕ змушене було створити для гностичних процедур ╕з абстракц╕ями, котр╕ виражають суть всього сущого. На жаль, з ц╕лого ряду причин нав╕ть випускники вуз╕в у нас в кращому раз╕ про АЛМ т╕льки "щось чули". Зв╕сно, насамперед постало питання про методолог╕ю досл╕дження. Такою доказово обрав д╕алектичний матер╕ал╕зм. На його основ╕ вдалося створити ╕ метод досл╕дження для адекватного опису активних систем (живе, соц╕ум, штучний ╕нтелект) як ц╕лого. А вже одержаним методом зм╕г пояснити сусп╕льний лад та людину як б╕осоц╕альну ╕стоту. Доказав принципову тупиков╕сть КАС та НД. Описав неринков╕ ╕ ринков╕ мислення та методи д╕яльност╕, в т.ч. ╕ п╕дсистему виховання та осв╕ти. Розробив стратег╕ю ╕ тактику усв╕домленого та узаконеного переходу в╕д КАС та НД до ╕нформац╕йно╖ стад╕╖ ринкового сусп╕льства та держави правово╖ Для гарантовано╖ безконфл╕ктност╕ сусп╕льних зм╕н запропонував механ╕зм реал╕зац╕╖ реформ. Розробив також критер╕╖ вибору кер╕вник╕в на посади вс╕х р╕вн╕в. Вдалося також проанал╕зувати пан╕вний на сьогодн╕ управл╕нський алгоритм, стосовно КАС - це централ╕зована регламентац╕я. Показав ╖╖ принципов╕ вади та запропонував як╕сно новий управл╕нський алгоритм, адекватний управл╕нським властивостям активних систем. На основ╕ наукового пояснення сусп╕льних проблем вказав ефективн╕ шляхи та методи переучування населення, починаючи ╕з впливових груп, з неринкового (радянського) на ринкове мислення. Описав законом╕рност╕ переходу в╕д ╕де╖ до технолог╕╖ та дав еск╕зи близько 10 сусп╕льних технолог╕й, насамперед, для Укра╖ни. Одержав ще чимало новизни, придатно╖ для негайного впровадження у громадську думку. Однак законом╕рност╕ КАС та НД ╕ меншоварт╕сть укра╖нц╕в ╓ дуже великою перешкодою для оприлюднення науково╖ новизни, в т. ч. ╕ мо╓╖. Про етн╕чне Звичайно, своя сорочка до т╕ла ближча. Тому для мене найактуальн╕ш╕ проблеми саме укра╖нства. Тим б╕льше, коли укра╖нц╕ ц╕леспрямовано (але аж н╕як не усв╕домлено!) знищують себе як етнос. Але перед досл╕дженням конкретних етнос╕в треба мати доказове та загальновизнане пояснення сут╕ етн╕чних особливостей взагал╕. На жаль, переконливого опису останн╕х я не знайшов. Правда, я в цих пошуках користувався переважно методом експертних оц╕нок, а не рився в горах л╕тератури. Зрештою, сам факт реального занепаду укра╖нства св╕дчить про в╕дсутн╕сть його наукового пояснення. З мо╖х досл╕джень виходить, що етн╕чне - це модель способу життя у вигляд╕ ╕нформац╕йно╖ системи для прогностично╖ адаптац╕╖ дано╖ сукупност╕ людей в конкретному природному та соц╕альному оточенн╕. Причому на ранн╕х стад╕ях етн╕чного розвитку, наприклад, племен╕, ця ╕нформац╕я на р╕вн╕ ╕ндив╕дуального св╕тогляду в основному неусв╕домлена ╕ ма╓ характер ╕мперативних (безальтернативних) регулятор╕в повед╕нки - табу, звича╖, забобони тощо. Однак у процес╕ соц╕ального та економ╕чного розвитку певним чином зроста╓ ╕ осв╕чен╕сть даного етносу на р╕вн╕ як громадсько╖ думки, так ╕ ╕ндив╕д╕в. Причому осв╕чен╕сть як св╕тоглядна грамотн╕сть ╕ етн╕чний розвиток вза╓мозумовлен╕. До того ж, дана вза╓мозумовлен╕сть нароста╓ на всьому протяз╕ етноеволюц╕╖: плем'я > союз племен > народн╕сть > народ > нац╕я. ╤ хоч при цьому регулятори повед╕нки ускладнюються к╕льк╕сно та як╕сно, але вони все б╕льше стають усв╕домленим знанням на ╕ндив╕дуальному р╕вн╕. Тож на стад╕╖ нац╕╖ даний етнос вже в мас╕ сво╖й св╕домо застосову╓ знання про ц╕ регулятори для управл╕ння сусп╕льними процесами. Тому й виходить, що етн╕чне ╓ одночасно ╕ метою, ╕ засобом ╖╖ досягнення. Бо якраз етн╕чне оптим╕зу╓ життя. Разом з тим та чи ╕нша м╕ра розум╕ння етн╕чного да╓ можлив╕сть даному етносов╕ в т╕й чи ╕нш╕й м╕р╕ св╕домо зм╕нювати св╕й етн╕чний спос╕б життя в╕дпов╕дно до вимог соц╕ального та економ╕чного прогресу. Наприклад, економ╕чна значущ╕сть проблем еколог╕╖ в передових кра╖нах (нац╕ях!) шляхом св╕домого виховання та осв╕ти приводить до появи у них тако╖ нац╕онально╖ риси як еколог╕чн╕сть. Хоч можна сказати, що еколог╕чн╕сть в неусв╕домленому на ╕ндив╕дуальному р╕вн╕ вигляд╕ була етн╕чною рисою ще тих далеких наших предк╕в, як╕ користувалися виключно дарами дико╖ природи. Т╕льки у них ця еколог╕чн╕сть мала вигляд комплексу звича╖в, яких треба було дотримуватися без обдумування. Звичайно, пот╕м, у зв'язку з под╕лами прац╕ аж до спец╕ал╕зац╕╖ та кооперац╕╖, та безумовним пр╕оритетом економ╕чного та адм╕н╕стративного регулятор╕в перв╕сна еколог╕чн╕сть була в╕дкинута як бездоказовий забобон. Однак п╕сля промислово╖ революц╕╖ з'явилися дуже в╕дчутн╕ докази важливост╕ еколог╕чних проблем. А вже ╖хн╓ науково об╜рунтоване розум╕ння ╕ стало основою для д╕алектичного в╕дродження тако╖ етн╕чно╖ риси як еколог╕чн╕сть на вищому, нац╕ональному р╕вн╕. У зв'язку з цим можна оч╕кувати, що св╕дом╕ етн╕чн╕ зм╕ни (розвиток!) ставатимуть все б╕льше випереджальними стосовно зм╕н соц╕альних та економ╕чних. Деяк╕ результати щодо укра╖нц╕в В першому наближенн╕ можна говорити, що етн╕чний розвиток укра╖нц╕в спотворений причинами к╕лькох р╕вн╕в (стор╕н) ╖хнього буття. Зокрема, сприятлив╕ природн╕ умови дозволяли нашим далеким предкам при ос╕лому тип╕ життя розмножуватися та поширюватися нав╕ть на баз╕ низькопродуктивного натурального виробництва, А для такого способу виробництва ц╕лком достатньо ╕ КЕМ. Тобто, для розвитку АЛМ у наших предк╕в не було гостро╖ потреби. До того ж, географ╕чна доступн╕сть (без природних бар'╓р╕в) територ╕╖ наших предк╕в дозволяла агресивним сус╕дам, переважно коч╕вникам. а значить - ╕ кращим во╖нам, мати в╕йськову перевагу. Власне, вони тому ╕ проявляли агрес╕ю, що не в╕дчували належно╖ в╕дс╕ч╕ в╕д наших предк╕в-землероб╕в. Разом з тим низька продуктивн╕сть натурального виробництва не дозволяла нашим предкам належним чином розвивати також ╕ в╕йськову справу. Тому вони зрушен╕ були вибирати менше з двох зол - ╕ в╕дкуплялися в╕д нападник╕в частиною результат╕в власно╖ прац╕. Така ситуац╕я впродовж тисячол╕ть ╕ сформувала етн╕чну меншоварт╕сть кор╕нного населення територ╕╖ Укра╖ни, Цей шлях давав змогу землеробам б╕льш-менш мирно сп╕в╕снувати з коч╕вниками. На жаль, оце саме "б╕льш-менш" якраз ╕ гальмувало розвиток серед наших предк╕в виробництва товарного, а з ним - ╕ започаткування АЛМ (адже перед тим, як виробляти щось для когось ╕ншого, то треба спочатку обдумати цього ╕ншого як споживача - а це вже неабияка абстракц╕я). Тому панування нетоварного виробництва та КЕМ нав╕ть за час╕в Ки╖всько╖ Рус╕ залишало наших предк╕в не б╕льше, н╕ж на стад╕╖ союзу племен. До того ж, внасл╕док власно╖ меншовартост╕ можновладц╕ наших предк╕в добров╕льно прийняли чужу моноте╖стичну рел╕г╕ю. Це при тому, що. вже мали власну рел╕г╕ю (багатобожжя) з очевидною тенденц╕╓ю розвитку до бога одного (Перун), У свою чергу, християнство, як рел╕г╕я чужа, цю меншоварт╕сть т╕льки зм╕цнило, зам╕нивши у св╕тобаченн╕ звичн╕ реал╕╖ палестинськими картинками та сюжетами (чужим житт╓писом як ╕деалом). Тож у наших предк╕в ╕ не було (не усв╕домлювали!) потреби в консол╕дац╕╖, в подальшому етн╕чному розвитку. До того ж, нагадаю, кожна наступна стад╕я етн╕чно╖ еволюц╕╖ проявля╓ться щораз повн╕шим усв╕домленням населенням регулятор╕в сво╓╖ повед╕нки (економ╕чного, адм╕н╕стративного, морального, звича╓вого, рел╕г╕йного тощо). А тому настав час, коли населення Ки╖всько╖ Рус╕ з арха╖чним розум╕нням регулятор╕в власно╖ д╕яльност╕ опинилося в оточенн╕ держав (Польща, Литва, Туреччина), серед населення яких статус адм╕н╕стративного регулятора був значно вищим. Ця обставина пом╕тно впорядкувала тод╕шню громадську думку згаданих кра╖н, а на ╕ндив╕дуальному р╕вн╕ заклала основи особистост╕. Це означа╓, що сус╕ди наших предк╕в ╕, насамперед - ╖хн╕й пан╕вний прошарок, стали св╕тоглядно розвинен╕шими. А тому населення Ки╖всько╖ Рус╕ п╕дкорялося сво╖м сус╕дам майже добров╕льно у всьому Це, знову ж таки, т╕льки збагачувало (якщо можна так сказати) меншоварт╕сть наших предк╕в. Ситуац╕ю ще пог╕ршило монгольське нашестя. Проте в╕д монгольського шоку змогли швидше в╕дродитися якраз наш╕ сус╕ди, у котрих був традиц╕йно виший р╕вень усв╕домлення адм╕н╕стративного регулятора. Тож наш╕ предки знову покорилися ╖м без особливого внутр╕шнього спротиву. А так як основною св╕тоглядною ц╕нн╕стю на той час були рел╕г╕йн╕ догмати, то укра╖нц╕ легше та швидше схилялися перед "братами у в╕р╕", тобто, московитами. Пот╕м були стол╕ття у статус╕ "малорос╕в" в умовах виразного примату адм╕н╕стративного регулятора Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖, що також блокувало етн╕чний розвиток укра╖нц╕в. Хоча в╕доме й таке. В XIX ст., одн╕╓ю з передових галузей господарства було цукровар╕ння. ╤ якраз л╕дером у ц╕й галуз╕ була укра╖нська родина Симиренк╕в. Тому не випадково ця родина робила чи не найб╕льший матер╕альний внесок в етн╕чний розвиток укра╖нц╕в. Хоч значення етн╕чного фактора як джерела додаткового прибутку (на р╕вн╕ всього сусп╕льства) члени ц╕╓╖ родини в╕дчували х╕ба що ╕нту╖тивно, на р╕вн╕ ще словесно не сформульованих здогад╕в. Пот╕м естафету позаеконом╕чного примусу укра╖нц╕в п╕дхопив СРСР. При цьому нехтування основним, матер╕альним регулятором сягнуло вершин при безп╕дставному (внасл╕док безграмотност╕) завищенн╕ рол╕ адм╕н╕стративного ╕, особливо, ╕деолог╕чного (на р╕вн╕ догм - зам╕сть рел╕г╕╖) регулятор╕в. Зрозум╕ло, що ╕ в цих умовах в укра╖нц╕в не було н╕ сп╕льного матер╕ального ╕нтересу (бо не було товарно-грошових в╕дносин м╕ж ними), н╕ сп╕льно╖ (власно╖) територ╕╖, н╕ сп╕льно╖ (бо ж русиф╕кац╕я!) мови. Все це в незм╕нному вигляд╕ Укра╖на успадкувала в╕д СРСР. Тому й зараз укра╖нц╕ ╓ нос╕ями КЕМ. А на основ╕ КЕМ неможливо в принцип╕ формувати власн╕ св╕тоглядн╕ ц╕нност╕ та стати народом-суб'╓ктом ╕стор╕╖. Св╕тоглядною основою укра╖нц╕в залиша╓ться тотальна меншоварт╕сть. А на ╕ндив╕дуальному р╕вн╕ КЕМ не дозволя╓ сформувати особист╕сть, спроможну створювати власну мету та власн╕ ж стратег╕ю ╕ тактику досягнення ц╕╓╖ мети. Отже, склалося замкнене коло: нерозвинен╕сть ринкових (товарно-грошових) в╕дносин блоку╓ формування в укра╖нц╕в АЛМ та становлення ╖х народом, а пот╕м ╕ нац╕╓ю з╕ сп╕льним реал╕стичним св╕тобаченням. А вже без АЛМ просто неможливо зрозум╕ти самих себе та св╕домо вир╕шувати власн╕ сусп╕льн╕ проблеми. Тому потр╕бне просв╕тництво на основ╕ сучасних просв╕тницьких те-хнолог╕й. Так╕ ╓. ╤ ╓ необх╕дн╕ знання. А починати, мабуть, доц╕льно ╕з тих в Укра╖н╕, хто хоча б сумн╕ва╓ться у правот╕ та вичерпност╕ наявного (хоч нав╕ть не описаного у ц╕л╕сному текст╕!) св╕тобачення.
Висновки:
1. На сьогодн╕ нема╓ опубл╕кованого
наукового пояснення сусп╕льства як
ц╕лого та людини як б╕осоц╕ально╖
╕стоти, а без цього не можна
зрозум╕ти суть етн╕чного. 2.
Внасл╕док законом╕рностей КАС та
НД ╕ нетоварного виробництва
мислення укра╖нц╕в зупинилося на
етап╕ КЕМ, а етн╕чний розвиток не
сяга╓ ╕ стад╕╖ народу.
3. Законом╕рност╕ КАС та НД формують
у нос╕╖в КЕМ пр╕оритети власно╖
правоти та сусп╕льношк╕дливо╖
д╕яльност╕ (зам╕сть пр╕оритет╕в
власно╖ вигоди та
сусп╕льнокорисно╖ д╕яльност╕ у
сусп╕льств╕ ринковому).
4. Меншоварт╕сть, як св╕тоглядна
основа укра╖нц╕в, форму╓ у них
психолог╕чне неприйняття науково╖
новизни одноплем╕нник╕в.
5. Характер оплати прац╕
держслужбовц╕в та оф╕ц╕йних
теоретик╕в не ор╕╓нту╓ ╖х на
сусп╕льнокорисну д╕яльн╕сть.
6. КЕМ укра╖нц╕в не дозволя╓ ╖м
рац╕онально обирати власних
кер╕вник╕в та створювати
сусп╕льнокорисн╕ схеми доход╕в
кер╕вництва.
Пропозиц╕╖:
1. Пояснити ╕нтелектуально
найактивн╕ш╕й частин╕ укра╖нц╕в
наявний прогрес у науковому
розум╕нн╕ сусп╕льства, в т.ч. ╕
етноеволюц╕╖.
2. Опубл╕кувати та пропагувати
рац╕ональний п╕дх╕д до процесу
вибор╕в укра╖нцями власного
кер╕вництва.
3. Оприлюднити та обговорити
концепц╕ю Закону "Про пряму
залежн╕сть прибутк╕в
держуправл╕нц╕в в╕д добробуту
населення на п╕дпорядкованих ╖м
територ╕ях".
4. Реал╕зувати розроблен╕ проекти
поширення наукового пояснення
сусп╕льства.
*********************
Поточна тема ДО ПРИРОДИ ДЕЯКИХ
НЕГАТИВНИХ РИС УКРА╥НСЬКОГО
СВ╤ТОБАЧЕННЯ
(71) Дмитро КЛЕЦЬ ╝. 21-02-2003 17:06 Чого
б╕дн╕, бо дурн╕, чого дурн╕ ... (42)
Мартинюк . 21-02-2003 18:55 21-02-2003 18:55, Мартинюк
Чого б╕дн╕, бо
дурн╕, чого дурн╕ ...
Загалом ц╕кава спроба зрозум╕ти
причини укра╖нських б╕д, як всяка
спроба корисна, нав╕ть коли вона
невдала. Як на мене за р╕внем
мислення, здатн╕сть до
абстрактно-лог╕чного мислення ╕
схильн╕стю до конкретно-емоц╕йно
перс╕чн╕ укра╖нц╕ н╕чим особливо
не в╕др╕зняються в╕д перес╕чних
американц╕в, ╓вропейц╕в чи нав╕ть
японц╕в. Однак в╕др╕зня╓ться ел╕та.
Народ не повинен бути розумним,
лог╕чним , рац╕ональним чи ще
якимось. Такою повинна бути ел╕та
цього народу. Так - вона повинна
знати особливост╕ характеру свого
народу( в тому числ╕ ╕ не надто
при╓мн╕ та зовс╕м не похвальн╕). Але
це не значить, що ця ел╕та повинна
зайнятися тотальним
"педагог╕змом" ╕ заповзятися
швиденько перевиховати у свого
народу те що формувалося
тисячол╕ттями. Вона ( укра╖нська
нац╕ональна ел╕та) повинна сама
навчитися використовувати
недол╕ки та слабкост╕ укра╖нського
характеру аби нарешт╕ могти ним
керувати. Тобто зробити те саме що
сотнями рок╕в робить ел╕та
сус╕дн╕х народ╕в-поневолювач╕в. ╤
н╕ в якому раз╕ не вимагати в народу
добров╕льного ╕ негайного
самоперевиховання. Такий
педагог╕зм ╓ просто маскуванням
власного песим╕зму ╕ пристрастного
бажання зняти з себе
в╕дпов╕дальн╕сть за долю свого
народу. Тобто це ╓ проявом
згаданого на початку статт╕
небажання бути першим як в╕дм╕нно╖
риси укра╖нського характеру. Як на
мене це риса загалом в мас╕ народу
сусп╕льно корисна ╕ створю╓ вс╕
умови для того хто хоче бути першим,
таким ╕ стати. Просто невелик╕й (
можна сказати м╕зерн╕й 1-3%) частин╕
укра╖нського народу треба цього
пристрасно захот╕ти. ╤ стати
ел╕тою... А народу голову морочити
не треба - в нього й так багато
проблем - як пос╕яти, як виростити ,
як зробити, як продати, як
прогодувати себе ╕ прогодувати
(поки що чужу ╕ ворожу йому ) ел╕ту. http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1045846554&first=1045896396&last=1045846752
*************************
23-02-2003 22:16, tmp не
згоден..
Зна╓те чому мен╕ було легко
анал╕зувати Ваш текст? Тому що я Вас
не знаю. Не знаю Ваших текст╕в,
св╕тогляду та пол╕тичних
уподобань. Я спробував подивитись
лише на цей текст. "Що бачу, то ╕
сп╕ваю" :))
Дмитро КЛЕЦЬ пише: > ДО ПРИРОДИ
ДЕЯКИХ НЕГАТИВНИХ РИС УКРА╥НСЬКОГО
СВ╤ТОБАЧЕННЯ що таке ╓
"СВ╤ТОБАЧЕННЯ"?
> Вступ > Триваюча криза
укра╖нства. зумовлена, власне,
внутр╕шн╕ми причинами. ╤
насамперед - специф╕кою розум╕ння
укра╖нцями св╕ту та власного життя
в ньому. Однак за багато рок╕в я так
╕ не знайшов н╕ доказового опису
структури укра╖нського св╕тогляду,
н╕ аргументованого пояснення сут╕
негативних рис укра╖нц╕в. Г╕рше
того, я нав╕ть не знайшов достатньо
коректного формулювання цих питань
як науково╖ проблеми. у Вас д╕ра... в
лог╕ц╕ д╕ра.. до того ж величезна..
по-перше н╕яко╖ "триваючо╖ кризи
укра╖нства" не ╕сну╓.. хоча
залиша╓ться без в╕дпов╕д╕ що саме
Ви мали на уваз╕ п╕д терм╕ном
"укра╖нство".. ну та й бо з ним,
з терм╕ном. зда╓ться криза дещо в
╕ншому.. але не буду розвивати цю
думку - це ж стаття не моя :)
по-друге.. Ви не знайшли
"достатньо коректного
формулювання цих питань як
науково╖ проблеми" тому що то не
╓ наукова проблема, то проблема
"перпетум моб╕ле".. вона все ж
так╕ ╓, але останн╕ три стор╕ччя
займаються ц╕╓ю проблемою не
науковц╕, а л╕кар╕.. найб╕льш прикро
те, що ця дурнувата помилка
формально╖ лог╕ки в самому початку
пост╕нгу.. весь текст цапу п╕д
хв╕ст.. так ось - це так звана (в
деяких джерелах) помилка "ННД"
(не плутати з "ДНК") чи "народ
надто дурний (поганий)".. автори
цього твердження помилково
вважають що народ, на в╕дм╕ну в╕д
ел╕ти, держави, влади, самих цих
автор╕в та ╕ншого непотребу якийсь
дурнуватий та бидлуватий,
тупуюватий, дещо злочинний та
взагал╕ н╕чого не розум╕╓...
Безумовно ц╕ ел╕тн╕ хлоп'ята себе
народом не вважають. Не вважають
тому, що вони ж розумн╕, добр╕,
шляхетн╕ та взагал╕ масони, та
коваль╓рствен╕ дами
Пржевальського. Ось вам аргумент
майже буквально: "Якщо народ
добрий, йому не знадобиться уряд. А
якщо народ поганий, то чи
наважиться уряд ╕снувати при
такому народ╕?" (с) не м╕й.
> Разом з тим на феноменолог╕чному
р╕вн╕ ╓ багато опис╕в негативних
рис укра╖нц╕в. Це ╕ сумнозв╕сна
╖хня меншоварт╕сть, ╕ негативне
ставлення до ближнього ╕ страх бути
першим, ╕ продажн╕сть, ╕ т.п.
Зрештою, нема потреби вс╕ ╖х
перераховувати. Достатньо якось
позбутися т╕льки згаданих рис, то ╕
це вже гарантувало б незворотн╕й
соц╕альний прогрес. Та Ви шО? Ну та й
що ж дал╕?
> Але, з ╕ншого боку, якщо ц╕
негативн╕ риси панують серед
десятк╕в м╕льйон╕в укра╖нц╕в
стол╕ттями (!), то це означа╓, що вони
зумовлен╕ якимись
над╕ндив╕дуальними причинами.
Отже, ╖х не можна в╕дм╕нити за
власним бажанням, в т.ч. ╕ указами
Президента чи постановами ВР.
Насамперед потр╕бне вияснення
╖хньо╖ сут╕.
> Постановка питання > За роки
незалежност╕ в Укра╖н╕ пройшли
сотн╕, якщо не тисяч╕, конференц╕й,
сем╕нар╕в, з?╖зд╕в, дискус╕й,
круглих стол╕в тощо, так чи ╕накше
пов?язаних ╕з сусп╕льною
проблематикою. На них перебували
вс╕ бажаюч╕. ╤, за зв╕тами,
б╕льш╕сть ╕з цих з╕брань пройшла
усп╕шно, у всякому раз╕ "мети
досягнуто". Однак насправд╕ як не
було наукового пояснення нашого
сусп╕льства, так його ╕ нема╓.
Див вище.. там про науку..
> Нав╕ть г╕рше, таке питання ╕з
певних причин нав╕ть не ставиться.
На жаль, п╕сля розпаду СРСР так ╕ не
було серйозних спроб провести
науковий анал╕з його теоретичних
засад - адже не вся теор╕я тод╕ була
хибною. Однак зробили висновок, що
хибна вся. Бо, мовляв, сусп╕льство
наст╕льки складне, що його
неможливо науково пояснити як ц╕ле.
Та й не ╕сну╓ воно як ц╕ле, а так,
шматочками. Отож в╕днин╕ керуймося
плюралол╕берал╕змом (ПЛ), тобто,
множинн╕стю ╕стини та абсолютною
р╕вноправн╕стю будь-яких тверджень
на сусп╕льну тематику, в т. ч. ╕
найдик╕ших. Ви сам╕ зрозум╕ли що Ви
щойно сказали? Я н╕... ГЕЙ, Майдан!
Тут ╓ хоч одна людина, яка б
зрозум╕ла вище наведений абзац?
Зда╓ться автор не розум╕ючи явищ
оточуюч╕й його д╕йсност╕ вир╕шив
на всяк випадок заплутати й себе, ╕
т╕ нещасн╕ явища, ╕ мене.. :))
> ╤ ще одна сталася прикра р╕ч.
Здавалося б, якщо вже неможлива
наука про сусп╕льство, то не може
бути ╕ спец╕ал╕ст╕в з не╖. Але тут
якраз навпаки (бо дуже ефективно
спрацював колективний его╖зм
радянських сусп╕льник╕в -
профес╕йних брехун╕в та
плаг╕атор╕в) - хоч
сусп╕льствознавство ╕ неможливе,
та сам╕ сусп╕льники ╓. Числом мног╕
╕ конче потр╕бн╕. Причому, т╕ ж сам╕,
котр╕ вказували нам шлях до
комун╕зму та формування
радянського народу як сп╕льноти
без етн╕чних рис за час╕в СРСР
(звичайно, з урахуванням в╕кових
зм╕н). Класний абзац. Я см╕явся.
Дякую. Згоден :))
> skip бо згоден..
> Вже один цей порядок обговорення
гаранту╓ наукову безпл╕дн╕сть вс╕х
под╕бних з╕брань. Бо таким чином
т╕льки консерву╓ться наявне хибне
розум╕ння наших сусп╕льних
проблем. А жодна варта уваги думка,
висловлена "якимось там" чи й
взагал╕ "нев╕домо ким", при
цьому ╕ наблизитися не може до
порогу усв╕домлення науковою
громадськ╕стю. ╤ так трива╓
принаймн╕ 10 рок╕в (!). Ви сам╕ це
сказали, я Вас за язика не тягнув.. :)
> Чому ж н╕хто нав╕ть не поставить
питання про необх╕дн╕сть якихось
╕нших критер╕╖в оц╕нки та в╕дбору
матер╕ал╕в цих з╕брань?
> Ось тут якраз вс╕ наш╕ б╕ди ╕
кор╕няться! Бо вс╕ радянськ╕ люди (а
укра╖нц╕ ? о тим б╕льше)
безп╕дставно та безсумн╕вно
впевнен╕, що так ╕ треба. Тобто,
укра╖нц╕ нав╕ть гадки не
допускають, що може бути якесь ╕нше
пояснення ╖хнього життя та ╖х
самих. Тож наш╕ проблеми
починаються ще в╕д неможливост╕
розпочати коректне ╖хн╓
обговорення нав╕ть з тими людьми,
хто ц╕лком щиро намага╓ться ╖х
обдумувати. Якщо Ви таким чином
продовжу╓те "анал╕з негативних
рис", то "укра╖нц╕ гадки не
допускають, що може бути якесь ╕нше
пояснення ╖хнього життя та ╖х
самих" тому, що ╖м це н╕ до чого.
Нав╕що ╖м дурню про "перпетум
моб╕ле" соб╕ в голову пхати?
> Та ще й на лихо, але ц╕лком
законом╕рно, кер╕вники радянсько╖
педагог╕ки свого часу швиденько
вилучали формальну лог╕ку ╕з
осв╕ти взагал╕. Тому зараз майже
н╕хто ╕ не розум╕╓, що ж це таке -
результативне мислення. Загоден...
ой згоден... насл╕дки у першому
абзац╕.. > Поширена думка, що
комусь це виг╕дне, Мовляв,
населенню, яке не вм╕╓ мислити
самотужки, легше нав?язувати
вс╕ляк╕ дурниц╕ та необ╜рунтован╕
╕деолог╕╖. На перший погляд, н╕би й
так. Але з ╕ншого боку - керувати
безтолковим населенням теж не
велика вт╕ха.А може я помилився
в╕дносно Вас? Гм... Див╕ться: Ви сам╕
поступово почина╓те повертатися до
формально╖ лог╕ки! :) > skip> На
жаль, н╕де нав╕ть не згаду╓ться, що
Укра╖на успадкувала КАС та НД, в╕д
СРСР практично без зм╕н. При цьому
н╕хто ╕ не подумав вияснити, чи
можна наш╕ проблеми вир╕шити в
рамках КАС та НД, чи для цього треба
зм╕нювати наявний сусп╕льний лад
та державний устр╕й. Через те,
наприклад, зараз ╕з бадьорим
виглядом зд╕йснюють чергову
заздалег╕дь сусп╕льношк╕дливу
метушню п╕д назвою
"адм╕н╕стративна реформа". Але
як можна намагатися зменшувати
чисельн╕сть держуправл╕нц╕в без
вияснення сут╕ того, чому вона
зроста╓?! На жаль, Ви прав╕. > Однак
для радянських людей це нав╕ть не
питання. Бо для них сут╕ не ╕сну╓ як
тако╖. Адже за 4 покол╕ння д╕╖ КАС та
НД, населення намертво застрягло на
стад╕╖ конкретно-емоц╕йного
мислення (КЕМ). Причому якраз
намертво, бо ╕ в безграмотно
задуманому ще б╕льшовиками
сусп╕льств╕ д╕╓ зворотн╕й зв?язок.
А саме: безглузде життя форму╓ таке
ж саме безглузде мислення. ╤, у свою
чергу, безглузде мислення змушу╓
населення посл╕довно та
ц╕леспрямовано доводити власне
життя до повного абсурду, аж по
самознищення включно. Адже за сво╓ю
природою КЕМ - це досоц╕альний,
тваринний р╕вень розум╕ння життя.
Тож зрозум╕ло, що ним не можна н╕
адекватно описувати сусп╕льн╕
проблеми, н╕, зв╕сно, ╖х задов╕льно
вир╕шувати, Хибний висновок...
Хибний тому що народи н╕коли не ╓
бездумними. Радянськ╕ люди (не
плутати з "гомо совь╓т╕кус"),
як й будь-який народ не був
бездумний та слухняний. Його 70
рок╕в намагалися таким зробить, але
т╕ падлюки, що це робили, забули - то
не ╓ населення, то нав╕ть не народ -
то Народи, а вони - лише владики
передостанньо╖ ╤мпер╕╖.
> Г╕рше того, нос╕╖ КЕМ р╕зко
негативно ставляться до найменших
прояв╕в мислення ╕накшого. А коли
ще врахувати те, що КАС та НД д╕ють
на тл╕ споконв╕чно╖ укра╖нсько╖
меншовартост╕, то ц╕лком зрозум╕ло,
що укра╖нц╕ просто мусять вороже
ставитися до новизни як тако╖ ╕,
особливо, - до
новатор╕в-одноплем╕нник╕в. Тому
практично вся д╕яльн╕сть по
створенню, зокрема,
науково-техн╕чно╖ новизни в
Укра╖н╕ перебува╓ в умовах
п╕дп╕лля, адже кожен
новатор-укра╖нець ╕сну╓ фактично у
ворожому (у кращому раз╕ -
байдужому) оточенн╕. Говорить
прямо: "нос╕╖ КЕМ то банда при
влад╕ та кап╕талах, яка й гадки не
ма╓ про так╕ поняття як демократ╕я,
сусп╕льство, Суверен╕тет Народу
в╕д держави, Суверен╕тет
особистост╕ в╕д Влади." То, як
каже Shuter, "хозяйственн╕ки,
мля"...
> Однак новаторство - це у значн╕й
м╕р╕ вроджена особлив╕сть людини.
Тому, хоч ╕ з великими особистими
б╕дами та збитками для р╕дних ╕
близьких укра╖нц╕-новатори
все-таки створюють новизну. Хоч ╕ в
десятки раз╕в пов╕льн╕ше та менше,
н╕ж це можна було б робити у
соц╕ально сприятливих умовах. ..
верн╕ше, звичайно то новатори, але й
Ваш та м╕й сус╕д чи сус╕дка... то
прост╕ люди просто живуть... живуть
та працюють... Саме так, як Ви кажете:
"хоч ╕ з великими особистими
б╕дами та збитками"
> Воно й зрозум╕ле. Адже в умовах
КАС та НД особисто прибутковою ╓
т╕льки сусп╕льношк╕длива
д╕яльн╕сть. Вона ╓ ╕ оф╕ц╕йно
пр╕оритетною, ╕ престижною.
Недаремно ж наш╕ т.зв. ол╕гархи, як╕
збагатилися нетрудовим шляхом, ╓
найшанован╕шими людьми та
перебувають на найвпливов╕ших
посадах. А якщо вже у нас в пошан╕
сусп╕льношк╕длива д╕яльн╕сть, то
до творц╕в сусп╕льно╖ корист╕,
новатор╕в, ставлення ╕ мусить бути
поганим. вучить гарно... але зауважу:
в економ╕чному сенс╕
"сусп╕льношк╕длива
д╕яльн╕сть", якщо вона ма╓ на
мет╕ одержання прибутку, майже
завжди буде "особисто
прибутковою"... верн╕ше особливо..
насамперед з т╕╓╖ причини, що там
нема конкуренц╕╖.. нав╕ть при
демократ╕╖.. Про
"пр╕оритетн╕сть" та
"престижн╕сть" в умовах КАС та
НД погоджусь.. але лише частково..
> skip> Висновки:
> 1. На сьогодн╕ нема╓
опубл╕кованого наукового
пояснення сусп╕льства як ц╕лого та
людини як б╕осоц╕ально╖ ╕стоти, а
без цього не можна зрозум╕ти суть
етн╕чного. Нема╓ того, що б
в╕дпов╕дало Вашим висновкам..
> 2. Внасл╕док законом╕рностей КАС
та НД ╕ нетоварного виробництва
мислення укра╖нц╕в зупинилося на
етап╕ КЕМ, а етн╕чний розвиток не
сяга╓ ╕ стад╕╖ народу. Н╕. ще раз
"н╕"...
> 3. Законом╕рност╕ КАС та НД
формують у нос╕╖в КЕМ пр╕оритети
власно╖ правоти та
сусп╕льношк╕дливо╖ д╕яльност╕
(зам╕сть пр╕оритет╕в власно╖
вигоди та сусп╕льнокорисно╖
д╕яльност╕ у сусп╕льств╕
ринковому). Це залежить ще й в╕д
того, що соб╕ мати на уваз╕
терм╕нами "сусп╕льношк╕длива
д╕яльность" та
"сусп╕льнокорисна
д╕яльность". Сусп╕льний устр╕й,
як на мене, тут н╕ до чого.
> 4. Меншоварт╕сть, як св╕тоглядна
основа укра╖нц╕в, форму╓ у них
психолог╕чне неприйняття науково╖
новизни одноплем╕нник╕в. н╕.. це вже
нацизм якийсь.. до того ж
ф╕з╕олог╕чний.. ну яким боком
меншоварт╕сть до неприйняття
науково╖ новизни? Там де текст
покс╕пано я цього не побачив..
> 5. Характер оплати прац╕
держслужбовц╕в та оф╕ц╕йних
теоретик╕в не ор╕╓нту╓ ╖х на
сусп╕льнокорисну д╕яльн╕сть. Ви
н╕де не навели н╕яких доказ╕в чи
аргумент╕в до цього висновку..
> 6. КЕМ укра╖нц╕в не дозволя╓ ╖м
рац╕онально обирати власних
кер╕вник╕в та створювати
сусп╕льнокорисн╕ схеми доход╕в
кер╕вництва. Хибний висновок, як
насл╕док попередн╕х лог╕чних та
системних помилок. Не
"укра╖нц╕в"... взагал╕ людини...
якщо у не╖ т╕й "КЕМ"..
> Пропозиц╕╖:
> 1. Пояснити ╕нтелектуально
найактивн╕ш╕й частин╕ укра╖нц╕в
наявний прогрес у науковому
розум╕нн╕ сусп╕льства, в т.ч. ╕
етноеволюц╕╖. Нема заперечень.. але
пояснювати треба не т╕льку
"умкам"... ус╕м та через осв╕ту
(просв╕ту)..
> 2. Опубл╕кувати та пропагувати
рац╕ональний п╕дх╕д до процесу
вибор╕в укра╖нцями власного
кер╕вництва. Як на мене:
"опобл╕кувати та пропагувати"
рац╕ональний п╕дх╕д до процесу
найму того непотребу, що зветься
"влада" чи "держава"...
пропагувати ╕дею суверен╕тету
особистост╕/народу в╕д
влади/держави... пропагувати ╕дею
"держава то падлюка й паразит,
якого ми вимущен╕ утримувати"
шляхом включення ╖╖ у пдр╕чники з
Евкл╕дово╖ геометр╕╖ середньо╖
школи як акс╕ому #0.. пропагувати
╕дею "держава знай сво╓ м╕сце, не
л╕зь падло, коли тебе не
в╕з╕вали"..
> 3. Оприлюднити та обговорити
концепц╕ю Закону "Про пряму
залежн╕сть прибутк╕в
держуправл╕нц╕в в╕д добробуту
населення на п╕дпорядкованих ╖м
територ╕ях". Ц╕кава думка...
> 4. Реал╕зувати розроблен╕
проекти поширення наукового
пояснення сусп╕льства. Осв╕та? а
взагал╕ - почнемо з себе... народ то ╓
Народ.. з повагою, http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1046031380&first=1045896396&last=1045846752
************************* http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1045839989&first=1045896396&last=1045846752
До даного матер╕алу долучен╕ деяк╕
в╕дгуки в╕дв╕дувач╕в сайту МАЙДАН
(адреси у в╕дпов╕дност╕ до
мереживних правил додаються).