Коти визнан╕ ворогом No 1 для птах╕в
У масов╕й загибел╕ м╕ських птах╕в у б╕льш╕й м╕р╕ винн╕ к╕шки, н╕ж пог╕ршення еколог╕х чи в╕трян╕ турб╕ни, як вважалося донин╕. До такого висновку прийшли американськ╕ досл╕дники з См╕тсон╕вського ╕нституту б╕олог╕╖ та охорони природи. Вони з'яcували, що 47% птах╕в п╕д час проведених ними спостережень, загинули з вини домашн╕х кот╕в. Майже 80% м╕ських птах╕в гинуть в╕д лап хижак╕в, 47% серед яких домашн╕ к╕шки. Таким ╓ результат досл╕джень, проведених у трьох прим╕ських парках Ваш╕нгтона (США).

У зв╕т╕ за п╕дсумками досл╕дження в╕дзнача╓ться "неприродно висока щ╕льн╕сть заселення м╕ст к╕шками", що ╕ робить ╖х особливо небезпечними. Також йдеться про мисливське повед╕нц╕ к╕шок, як╕ вистежують здобич ╕ полюють, нав╕ть коли вони не голодн╕. "К╕шки ╓ грозою м╕ських птах╕в, вони небезпечн╕ для деяких м╕сцевих вид╕в", - говорить доктор П╕тер Марра. Але не лише у США небезпечн╕ ц╕ хижаки. "Предки домашн╕х к╕шок - дик╕ к╕шки, а птахи ╓ ╖х основним кормом", - каже Н╕к Шелтон, представник Корол╕вського товариства захисту птах╕в. Що стосу╓ться в╕тряних турб╕н, то ╕ в╕д них щор╕чно гине близько 450 тисяч птах╕в. ╤ хоча члени Американського товариства охорони птах╕в виступають за розвиток в╕тряно╖ енергетики, вони закликають м╕н╕м╕зувати ╖╖ небезпеку для живо╖ природи.

 

Також серед ╕нших небезпек, що чатують на пернатих, П╕тер Марра згаду╓ висок╕ буд╕вл╕, в╕кна та веж╕, об як╕ птахи часто розбиваються п╕д час польоту. Абсурдн╕сть ситуац╕╖, що склалася у тому, що хоча к╕шки виявляються для популяц╕╖ птах╕в б╕льш небезпечними, н╕ж в╕трян╕ турб╕ни, у сусп╕льств╕ ╕сну╓ ╕нша б╕льш поблажлива думка. "Н╕хто не в╕рить, що коти небезпечн╕ш╕ за електростанц╕╖. Полювання на птах╕в вважа╓ться для к╕шок природн╕м явищем, так вони реал╕зують сво╖ ╕нстинкти. Тому, побачивши у зубах к╕шки пташку, люди не пан╕кують. Але зведення в╕тряк╕в, куди потрапляють птахи люди вважають злочином", - говорить Гев╕н Шайр, в╕це-президент Американського товариства охорони птах╕в.
    За оц╕нками експерт╕в, у Великобритан╕╖ щороку коти стають причиною загибел╕ 275 м╕льйон╕в тварин, 55 м╕льйон╕в з яких - птахи.