90 - не сотня, але довол╕ поважний в╕к... нав╕ть для зоопарку
У зоопарку б╕льш╕сть киян у пам'ят╕ сво╖й поверта╓ться в дитинство. Мабуть тому, багатьом поважним людям, було так при╓мно прийняти участь у юв╕лейному святкуванн╕. 90-р╕ччя Ки╖вського зоопарку сп╕впало з ос╕нн╕м багрянцем ╕ прозорим прохолодним пов╕трям. К╕лька раз╕в протягом холодного дня, може за╕скритися др╕бний дощик под╕бно тихому плачу за минулим л╕том. К╕лька тисяч киян та гостей м╕ста прийшли подивитись, як буд╕вельники та комунальн╕ служби столично╖ м╕ськадм╕н╕страц╕╖ справились з поставленим завданням ╕ п╕дготували зоопарк до юв╕лею. За розпорядженням мера м╕ста Олександра Омельченка, три юв╕лейних святкових дн╕ вх╕д до зоопарку для вс╕х в╕дв╕дувач╕в був безплатним. Ц╕╓╖ под╕╖ вс╕ чекали з нетерп╕нням, а тому бажаючих було к╕лька тисяч. Законом╕рно, що переважну б╕льш╕сть в╕дв╕дувач╕в складали д╕тлахи. Вони були всюди. Незважаючи на притаманне юност╕ нехтування вс╕лякими оф╕ц╕йними заходами, вони як ╕ б╕льш╕сть присутн╕х, з зац╕кавленням чекали при╖зду м╕ського голови. Присутн╕сть оркестру, артист╕в цирку, ряжених п╕дносили настр╕й. Ошатний, оновлений зоопарк зустр╕чав друз╕в... ╤ ось настала урочиста мить. Жахнув оркестр, рад╕стю св╕тились дитяч╕ оч╕. Голова держадм╕н╕страц╕╖ Олександр Омельченко поздоровив колектив з╕ святом, з вдячн╕стю згадав ветеран╕в, подякував буд╕вельникам, комунальникам, кер╕вникам вс╕х район╕в м╕ста, котр╕ приклали багато зусиль, щоб столичний зоопарк в╕дпов╕дав ╓вропейському р╕вню. Було виголошено персональн╕ подяки директору державного комунального п╕дпри╓мства "Плесо" М.Щепцю, голов╕ Ки╖вм╕ськбуду В.Поляченку, а також багатьом тим, хто приклав чимало зусиль ╕ таланту до загально╖ справи оновлення столичного осередку культури ╕ пропаганди природозахисно╖ ╕деолог╕╖.

Зак╕нчивши з урочистою частиною, мер столиц╕ Укра╖ни розв'язав урочистий бант на воротах зоопарку ╕ впустив вс╕х, хто прийшов на свято ╕ з нетерп╕нням чекав цього моменту. П╕сля цього столичне кер╕вництво в╕дпов╕дало на питання журнал╕ст╕в з метою ╕нформувати громадськ╕сть. Ми також скористались моментом, щоб отримати ╕нформац╕ю з перших рук.

Запитання Голов╕ Держадм╕н╕страц╕╖ м. Ки╓ва О.О.Омельченку:
Олександр Олександровичу, яку службу чи учасника процесу оновлення зоопарку Ви хот╕ли б в╕дм╕тити ?

- Самим позитивним чином хот╕лось би в╕дзначити роль державного комунального п╕дпри╓мства "Плесо". Орган╕зовуючи цю структуру, ми спод╕вались, що саме ╖й буде п╕дпорядковано вс╕ водн╕ об'╓кти, розташован╕ в межах м╕ста. Отже й в╕дновлен╕ зоопарк╕вськ╕ ставки - це ╖х робота. Але це лише частина пророблено╖ ними роботи, котра потребувала високо╖ квал╕ф╕кац╕╖ ╕ ╓ лише початком. Попереду багато поки що не реал╕зованих план╕в. Думаю, що вони будуть вт╕лен╕ в життя ╕ стануть справжньою окрасою столичного зоопарку.

Запитання директору ДКП "Плесо" М.С.Щепцю:
Микола степанович, як ви оц╕ню╓те роль очолювано╖ Вами орган╕зац╕╖ в реконструкц╕╖ зоопарку?

- На даному етап╕ наша роль полягала в тому, щоб в центральн╕й частин╕ парку створити ландшафтн╕ експозиц╕╖ для птах╕в, життя котрих пов'язане з водою. Думаю, що нам вдалось створити чудову водойму для пел╕кан╕в, ставок для гусей, качок, лебед╕в ╕ озеро для лелек та флам╕нго. Це стало першим етапом ремонту зоопарку, але ще не було реконструкц╕╓ю, котра почина╓ться лише з 1999 року. Проектну документац╕ю готу╓ АТ "Ки╖впроект". Треба в╕ддати належне його прац╕вникам ╕ особливо колективу майстерн╕ Юр╕я Романова, котрий доклав значних зусиль ╕ хисту для вчасного виконання проектних роб╕т. На територ╕╖ Шулявсько╖ балки плану╓ться створити каскад з 8 ставк╕в, де будуть створен╕ умови для демонстрац╕╖ фауни та орн╕тофауна в умовах в╕льного ╕снування. Огляд експозиц╕╖ в╕дв╕дувачами буде зд╕йснюватись з оглядових майданчик╕в. При достатньому ф╕нансуванн╕ цих роб╕т Ки╖вською державною адм╕н╕страц╕╓ю, увесь об'╓м роб╕т може бути завершено вчасно. Варто зазначити, що жоден проект з тих, що включають природнич╕ компоненти, не може бути завершений остаточно за короткий пер╕од. Необх╕дно протягом тривалого часу в╕дсл╕дковувати ╕ корегувати процес утворення трав'яного покриву, росту дерев, кущ╕в, житт╓д╕яльн╕сть водойм. Над доведенням завершених проектних роб╕т, необх╕дно працювати ретельно в╕дсл╕дковуючи життя вс╕х природних компонент╕в, як╕ складають сукупн╕сть штучного б╕отопу. Наше завдання поляга╓ в тому, щоб створити вс╕ умови для в╕льного або нап╕вв╕льного ╕снування фауни. Тварини повинн╕ проживати в умовах, котр╕ максимально в╕дпов╕дають ╖х б╕олог╕чним потребам. Окр╕м цього передбача╓ться наша участь у спорудженн╕ та реконструкц╕╖ таких об''╓кт╕в, як пр╕сноводний аквар╕ум, слоновник пташник. Мен╕ б хот╕лось щоб в ки╖вському зоопарку були створен╕ найкращ╕ умови для проживання в ньому представник╕в африкансько╖, австрал╕йсько╖ фауни, р╕дк╕сних троп╕чних тварин з найв╕ддален╕ших куточк╕в св╕ту. Ними зможуть милуватись наш╕ д╕ти, онуки, отримувати в╕д цього не лише насолоду, а й знання про природу нашо╖ планети.