Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум
Wed, 23 Sep 2020 01:05:00 +0300

2020-09-23

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайнихситуацій послабила карантинні обмеження для населених пунктів, віднесенихдо "червоного" рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Зокрема, уНіжині та Носівському районі дозволили роботу транспорту і закладів освіти.Відповідне рішення було прийнято на основі звернень та консультацій зрегіонами.

За словами заступника голови Чернігівської ОДА Андрія Подорвана, минулоїп'ятниці під час засідання Держкомісії з ТЕБ та НС, Чернігівська ОДАзвернулася з пропозицією переглянути карантинні обмеження, якізапроваджуються у "червоній" зоні.

- Ми запропонували дозволити у "червоній" зоні роботу пасажирськоготранспорту з обмеженням заповнення не більше 50% пасажирських місць. І нашупропозицію підтримали. Крім того, з вівторка відновлюють роботу навчальнізаклади у Ніжині та Носівському районі. Але варто зауважити, ці послабленнятимчасові. Якщо сплески захворювання надалі фіксуватимуть, доведетьсяскасувати це рішення. Тож закликаю жителів дотримуватися соціальноїдистанції, особистої гігієни та використовувати захисні маски у громадськихмісцях, - наголосив Андрій Подорван.

Водночас, послаблення карантинних заходів не знімають інших обмежень для"червоних" територій. Надалі залишається під забороною діяльність закладівкультури, громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), кінотеатрів,спортзалів, фітнес-центрів, торговельно-розважальних центрів та іншихоб'єктів, де є потенційні можливості скупчення відвідувачів.

Обмеження також поширюється на відвідування установ та закладів, що надаютьсоціальні або реабілітаційні послуги сім'ям, особам, що перебувають ускладних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування). Винятком єсоціальні установи та заклади екстреного реагування (кризового), такі як:центри обліку бездомних осіб, мобільні бригади соціально-психологічноїдопомоги, соціального патрулювання.

Деснянка

Wed, 23 Sep 2020 01:05:00 +0300

Автор: Arthouse Traffic

Фільм "Атлантида" буде доступний онлайн на сайті Одеського кінофестивалю з8:00 26 вересня до 00:00 28 вересня. Кількість переглядів обмежена

Трейлер драми "Атлантида" режисера Валентина Васяновича вийшов у мережі.Відео опублікували на YouTube-каналі кінокомпанії Arthouse Traffic.

Події фільму розгортаються 2025 року після майбутньої перемоги України увійні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але йоготериторії визнані непридатними для проживання. Ті, хто залишився тут,долають наслідки екологічної й гуманітарної кризи. На тлі спустошеннянароджується нове кохання, за сюжетом.

Усі ролі зіграли непрофесійні актори. Виконавці - колишній розвідник,волонтер благодійного фонду "Повернись живим" Андрій Римарук, парамедикЛюдмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки проходили у Маріуполіта Києві.

Світова прем'єра відбулася торік на 76-му Венеційському кінофестивалі усекції "Горизонти", де "Атлантида" здобула історичну для України перемогу -нагороду за найкращий фільм. Загалом картину показали на понад 50фестивалях. Увійшла у лонг-ліст премії Європейської кіноакадемії тазмагається за право представляти Україну на "Оскарі".

Продюсери - Валентин Васянович, Ія Мислицька та Володимир Яценко.

Українська прем'єра стрічки відбудеться 26 вересня в рамках міжнародноїконкурсної програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який пройдеонлайн. У перший день показу у глядачів буде можливість поспілкуватися ізрежисером та командою, долучившись до Q&A. Початок - 26 вересня о 18:30.

У прокат "Атлантида" вийде 5 листопада.

"Фільм Валентина Васяновича - це антиутопія про Україну в найближчомумайбутньому. Після вторгнення Росії 2014 року значна частина сходу країниперетворилася на пустелю, непридатну для життя. Окопи забруднили землю,зруйнували інфраструктуру, а десятки затоплених шахт отруїли криниці тарічки. Ймовірно, ще за кілька років ця земля стане зоною безжиттєвоговідчуження, як Чорнобиль", - ідеться в анонсі на сайті Одеськогокінофестивалю.

Gazeta.ua

Wed, 23 Sep 2020 00:53:00 +0300

Автор: Arthouse Traffic

Фильм "Атлантида" будет доступен онлайн на сайте Одесского кинофестиваля с8:00 26 сентября до 00:00 28 сентября. Количество просмотров ограничено

Трейлер драмы "Атлантида" режиссера Валентина Васяновича вышел в сети.Видео опубликовали на YouTube-канале кинокомпании Arthouse Traffic.

События фильма разворачиваются в 2025 году после будущей победы Украины ввойне с Россией. Оккупированный Донбасс возвращен в состав страны, но еготерритории признаны непригодными для проживания. Те, кто остался здесь,преодолевают последствия экологического и гуманитарного кризиса. На фонеопустошения рождается новая любовь, по сюжету.

Все роли сыграли непрофессиональные актеры. Исполнители - бывший разведчик,волонтер благотворительного фонда "Вернись живым" Андрей Рымарук, парамедикЛюдмила Билека и доброволец Василий Антоняк. Съемки проходили в Мариуполе иКиеве.

Мировая премьера состоялась в прошлом году на 76-м Венецианскомкинофестивале в секции "Горизонты", где "Атлантида" одержала историческуюдля Украины победу - награду за лучший фильм. В целом картину показалиболее чем на 50 фестивалях. Вошла в лонг-лист премии Европейскойкиноакадемии и борется за право представлять Украину на "Оскаре".

Продюсеры - Валентин Васянович, Ия Мыслицкая и Владимир Яценко.

Украинская премьера ленты состоится 26 сентября в рамках международнойконкурсной программы 11-го Одесского международного кинофестиваля, которыйпройдет онлайн. В первый день показа у зрителей будет возможностьпообщаться с режиссером и командой, присоединившись к Q&A. Начало - 26сентября в 18:30.

В прокат "Атлантида" выйдет 5 ноября.

"Фильм Валентина Васяновича - это антиутопия об Украине в ближайшембудущем. После вторжения России в 2014 году значительная часть востокастраны превратилась в пустыню, непригодную для жизни. Окопы загрязнилиземлю, разрушили инфраструктуру, а десятки затопленных шахт отравиликолодцы и реки. Вероятно, еще через несколько лет эта земля станет зонойбезжизненного отчуждения, как Чернобыль", - говорится в анонсе на сайтеОдесского кинофестиваля.

Gazeta.ua

Wed, 23 Sep 2020 00:31:00 +0300

Зрозуміти "ядро" свого бізнесу та кореневі компетенції, врахувати історіюкомпанії та її сильні сторони, не прагнути змін заради змін - такими булиінсайти "Люксоптики" на шляху до стратегії ефективного масштабування.Організація знайшла та впровадила декілька стратегічних проєктів, якідозволили їй не лише оновити бренд, втриматися під час карантину, швидковідновитися, а ще й сприяли розвитку ринку. Про них, а також проперсональні зміни, розповіла Віолета Титаренко, маркетинг-директор"Люксоптики" та випускниця Executive MBA kmbs.

Якою була ваша мотивація до навчання у бізнес-школі?

Віолета Титаренко: На момент початку навчання (2017 рік) я вже працювала укомпанії "Люксоптика" директором з маркетингу. На той час бренд був наринку вже понад 20 років, і ми часто чули у свій бік: "консервативний" та"мовчазний" . І справді, "Люксоптику" знали переважно завдяки великійкількості торговельних точок, бо ми були зосереджені на розвитку черезшвидку експансію. Тому в організації був запит на пошук нової стратегії,щоб ставати кращими, сучасними та ефективними.

Ми хотіли зрозуміти - що робитимемо у наступні п'ять років, кудиспрямовуватимемо зусилля. В компанії я відповідальна за формування бренд-стратегії. За цим, власне, я й пішла до kmbs. Мені потрібні булистратегічні та "софтові" знання та вміння, я шукала ідеї, щоб рухатися далі.

Як зрештою змінилась стратегія?

В.Т.:. Ми проводили сесії, залучали консультантів... Але найкращогорезультату вдалося досягти, коли ми зібралися разом і прийняли рішення, апотім кожен топменеджер у своїй ролі став втілювати свою частину спільноїсправи.

Я не можу сказати, що стратегія чи розуміння клієнта радикально змінились.Наша бізнес-модель, створена 26 років тому засновниками, актуальна й зараз.Ми не менш ефективні за європейські компанії зі сфери оптики, навітьефективніші за деякі з них. Не змінилась і наша місія: ми вважаємо, щолюдина має добре бачити, бо це напряму впливає на якість її життя.

Ми дійшли висновку (і про це ж казали у kmbs), що зміни заради змін - не єкорисними. Але завдяки методології, отриманій у kmbs, ми змогли привестиусе, що накопичили за роки, у єдину форму. І краще зрозуміли: хто ми, якіми, яке у нас "ядро", які кореневі компетенції.

Коли компанія створювалась, то в неї одразу закладалась сильна медичнакомпетенція. Ми не просто виготовляємо окуляри за рецептом, ми хочемо, щоблюди бачили добре, і тому беремо на себе відповідальність за якістьперевірки зору, діагнозу та підбору окулярів. У кожній нашій оптиціобладнано кабінет лікаря-офтальмолога. Також ми завжди фокусувалися натехнологічності: наша компанія першою привезла в Україну контактні лінзи йнавчала лікарів їх правильно призначати.

Формуючи стратегію, ми зрозуміли принципову річ: бізнес не зможерозвиватися, не розвиваючи бренд. І півтора роки тому разом із нашимпартнером Bart&Fink ми змінили комунікаційну платформу та почали "звучати"інакше. Для цього ми запустили нову бренд-платформу й втілили декількастратегічних проєктів, результати яких вийшли навіть кращими, ніж ми мріяли.

Завдяки методології kmbs ми змогли привести усе, що накопичили за роки, уєдину форму. І краще зрозуміли: хто ми, які ми, яке у нас "ядро", якікореневі компетенції

Якими були ключові проєкти?

В.Т.: По-перше, ми запустили власні торговельні марки оправ тасонцезахисних окулярів. Колись давно ми починали лише з брендових окулярів,але їхня ціна доступна не для всіх покупців. Щоб знизити поріг входу дляклієнтів, ми створили власну марку Casta, залучили креативний хаб уЛондоні, де розробляли крутий контент та дизайн лімітованої колекції. Навідміну від дорогих оправ закордонних брендів, Casta - це мас-маркет. Ісьогодні в ТОП-3 брендів окулярів за обсягом продажу на оптичному ринкуУкраїни входять Polaroid, Ray Ban та наша CASTA. Також маємо свої брендиоправ та сонцезахисних окулярів Luxoptica і Sunderson.

Це дозволило нам перейти від "бутикового" формату до формату "супермаркетуокулярів", де є рішення на будь-який гаманець. Зараз власні торговельнімарки займають у структурі продажу оправ частку близько 40%. І зростання усегменті оптичних продуктів та сонцезахисних окулярів почало відбуватисязавдяки цьому кроку.

По-друге, ми маємо ще один дуже гучний проєкт LentiPro. Ми відкрили у Києвіпершу лабораторію європейсько го рівня, де з нуля створюються рецептурніоптичні лінзи будь-якої складності. Раніше такий продукт доводилося чекатипо три тижні з-за кордону, а зараз виробляємо їх за 3-5 робочих днів.

По-третє, у нас є великий соціальний проєкт "Здоровий зір". Зокрема, донього входить безкоштовна перевірка зору по понеділках, виїзні діагностикидля дітей у школах та офісах тощо. Завдяки цьому проєкту ми отримуємосерйозну аналітику щодо захворювань очей та їх поширенню, також вінзабезпечує високу конверсію: близько 30% людей повертаються до нас запокупкою. Але найголовніше - він відповідає нашій місії.

Оптичний ринок має потенціал у 8-9 разів більший, аніж зараз, бо в Українідуже низька культура профілактики зору. На безкоштовній діагностиціпроблеми виявляються у 60% дорослих та 50% дітей, і чимало з них дізнаєтьсяпро це вперше. У відповідності до своєї місії, ми прагнемо, щоб люди мализдоровий зір. І, зрештою, неважливо, чи до нас він прийде потім, чи доіншої оптики.

Фактично, ми вже працюємо у певній екосистемі й є її key stone: маємовласний роздріб, окремо - різноманітні онлайн-платформи, виробництво,партнерство із асоціацією оптик, громадськими організаціями, навчальнимизакладами. Ми не прагнемо конкурувати із іншими оптиками, ми прагнеморозвивати ринок. І тоді місця вистачить всім.

Чи мали ви підтримку з боку інших топменеджерів, втілюючи стратегію?

В.Т.: Як відомо, один у полі не воїн. На щастя, уся наша топкомандазацікавлена у розвитку компанії, ми маємо довіру одне до одного. Звичайно,бувають й конфлікти, але я вважаю, що це добре. Коли конфліктів нема -напевно, ця компанія вже мертва. У нас топменеджери мають власну думку,власні ідеї та власні мрії. І коли виникали конфлікти, ми аргументувалисвою позицію й намагалися переконати одне одного.

У нас саме топменеджери уважно слідкують за вирішенням скарг. Сервіс - цесправа кожного в компанії, це наш прямий обов'язок

Я не люблю компроміси. Адже зазвичай компроміс - це коли "не те й не се",нічого не дороблено повністю й ніхто цілком не задоволений. Тому у насконфлікти вигравав той, чиї аргументи були переконливішими.

Що допомагає підтримувати корпоративну культуру?

В.Т.: Одна з наших характерних рис - це любов до окулярів. Інколи, напевно,ми здаємося трошки дивними, адже можемо годинами говорити про "Люксоптику"та окуляри. Я сама мріяла працювати у "Люксоптиці", бо закохалась у цюкомпанію. Чимало топменеджерів працюють тут майже від заснування,"Люксоптика" - це частина їхнього життя. Генеральний директор, якийуправляє бізнесом зараз, є одним із засновників.

Кожен з нас - не просто працівник, а частина бренда. І це накладає певніобов'язки. Скажімо, у нас є принцип - звільняти людей, якщо на нихнадходить серйозна скарга. Звичайно, мова не про дрібні помилки, а просерйозні проблеми в сервісі, які ми не можемо собі дозволити.

У нас саме топменеджери уважно слідкують за вирішенням скарг. На мою думку,це правильно. Сервіс - це справа кожного в компанії, це наш прямийобов'язок.

А як діяла компанія під час карантину?

В.Т.: Усі проєкти, які ми встигли втілити, стали нам у пригоді під часкарантину. Ми змогли дуже швидко переналаштуватися, активно вийти зкарантину й отримати чудові результати, хоча спочатку, звичайно, показникисильно впали.

У більшості регіонів ми могли працювати, бо надаємо медичні послуги йпродаємо товар медичного призначення, тож у перші дні карантину ми залишилидесь 30 чергових точок, а потім почали швидко відновлювати роботу оптик, взалежності від розвитку ситуації в кожній області. Як і більшість іншихбізнесів, ми сфокусувались на онлайні. Завдяки силі бренда частина клієнтівтуди перейшла. Ми запустили онлайн-консультації лікаря - вінперетелефоновував усім, хто звертався, і у випадку необхідності спрямовуваву чергову оптику. Коли у людини ламаються окуляри, то їй потрібно швидко їхзамінити. А під час карантину більшість прагне економити - тому пропозиціївласних марок були найбільш актуальними.

У перший день, щойно відкрилися торговельні центри і, відповідно, вже майжевсі наші точки відновили роботу, ми запустили велику рекламну кампанію.Спочатку ознайомилися з дослідженнями та з'ясували, що люди втомилися відкарантину, їм хотілося свята, чимось себе порадувати. Тому ми запропонувалихорошу ціну на сонцезахисні окуляри та гучно про це оголосили - і, зрештою,цей сегмент продемонстрував зростання на 60% у порівнянні з аналогічнимперіодом минулого року. Це дозволило компанії швидко повернутися додокарантинних обсягів продажу

Моє життя дуже сильно змінилося під час навчання. Я наче навела порядок усамій собі

А якими були ваші персональні зміни?

В.Т.: Точно можу сказати, що зміни відбулися. І у досить широкому сенсі.Коли йдеш до kmbs, то із кожним кроком бачиш на сходинках меседжі: змінисебе, компанію, світ. Я зрозуміла, що у такій послідовності все й маєвідбуватися: спочатку потрібно змінювати себе. Поки не станеш тим, ким маєшстати, то не зможеш зробити компанію такою, якою вона може бути.

Зрештою, моє життя дуже сильно змінилося під час навчання. Я наче навелапорядок у самій собі: перестала соромитися себе, повірила у себе, почаларобити те, що вважаю за потрібне. І мені дуже радісно бачити результати.

Я залишаюся відданою "Люксоптиці" і з кожним днем люблю її сильніше.Сьогодні, зокрема й завдяки навчанню, я маю високу довіру керівництва,досить повноважень та бажання втілювати круті масштабні проєкти тарозвивати бренд.

Open.kmbs.ua

Wed, 23 Sep 2020 00:19:00 +0300

Вівторок, 22 вересня 2020 року

Велика Епоха

Облямована короткошия черепаха (Emydura macquarii). Фото: Claudia Santori

Черепахи виявилися ключовим компонентом прісноводних екосистем Австралії.Експерименти продемонстрували, що ці рептилії активно поїдають падаль,допомагаючи відновити якість води після масової загибелі риби. На жаль,чисельність австралійських прісноводних черепах швидко скорочується.Результати дослідження опубліковані в статті для журналу Scientific Reports.

Людська діяльність призвела до деградації прісноводних екосистем по всьомусвіту. В результаті значно почастішали випадки масової загибелі риби черезотруєння стічними водами і нестачі кисню у воді. Подібні явища вважаютьсясерйозною загрозою екологічному балансу річок і озер, адже помирає риба іпогіршується якість води, підвищуючи концентрацію нітратів і амонію істимулюючи бурхливе розмноження одноклітинних водоростей.

Пом'якшити наслідки масової загибелі риб можуть падальщики, наприклад,прісноводні черепахи. На відміну від сухопутних родичів, вони в основномухарчуються тваринною їжею і з задоволенням беруть у свій раціон мертвечину.За оцінкою екологів, тільки в австралійській річковій системі Муррей-Дарлінг три місцевих видів черепах в 1970-1980 роках щодня з'їдали по 430тонн падали.

Команда фахівців на чолі з Рікі-Джоном Спенсером (Ricky-John Spencer) зУніверситету Західного Сіднея вирішила більше дізнатися про те, якприсутність черепах впливає на якість води в річках. На першому етапідослідження зоологи провели польовий експеримент в чотирьох точках на річціМуррей, де попередньо оцінили чисельність черепах (найчисленнішою виявиласяоблямована короткошия черепаха (Emydura macquarii)).

Автори помістили у воду тушки сазанів (Cyprinus carpio) - в цілому близьковісімдесяти. На половині точок риби знаходилися в сітчастих пластиковихящиках, в які могли проникнути креветки, раки та інші безхребетніпадальщики, але не черепахи. Через десять днів дослідники порівняли масуриб'ячих останків на різних ділянках річки. Виявилося, що там, де черепахимали доступ попоїсти, переробка йшла набагато швидше. При цьому чим вищечисельності цих рептилій, тим швидше йде процес.

Потім експеримент повторили в лабораторних умовах. Вчені зловили в дикійприроді 20 дорослих самців E. macquarii та розмістили їх в басейнах зпроточною водою. Оскільки дослідження тривало сорок днів, черепахзабезпечили всім необхідним: зокрема, у них були укриття і місця, де вонимогли погрітися на сонці. У п'ять басейнів посадили по чотири черепахи, аще п'ять залишили незаселеними в якості контролю.

Дослідники дали рептиліям тиждень на акліматизацію, а потім помістили в усідесять басейнів по кілограмовій тушці сазана. Через шість днів в усіємності додали ще по одній мертвій рибі. Після того, як черепахи повністюдоїли падаль, їх випустили на волю, а в басейні без черепах дозволили тушціповністю розкластися.

Аналіз отриманих даних показав, що в присутності черепах риб'яча тушкапереробляється в три рази швидше, ніж там, де її немає. У заселенихбасейнах перший сазан розклався в середньому за 6,4 дня, а другий - за 3,6дня. Для порівняння, в порожніх басейнах це зайняло 27,4 і 25,2 днявідповідно.

Порівнявши дані про якість води в басейнах з черепахами і без них, авториприйшли до висновку, що в першому випадку концентрація кисню й аміаку уводі швидше повернулися до норми. Таким чином, ці рептилії дійсно можутьпом'якшити негативні наслідки масової загибелі риби, такі як надмірнерозмноження водоростей і падіння рівня кисню.

На жаль, в останні десятиліття чисельність черепах в австралійських річкахпомітно знизилася. Це означає, що місцеві прісноводні екосистеми стали меншстійкими. Тим часом система Муррей-Дарлінг може зіткнутися з новимивипадками масової загибелі риб. Річ у тому, що австралійський уряд вжекілька років планує боротися з інвазивними сазанами за допомогоюгерпесвірусу коропових 3 типу. В результаті у водоймах виявиться дужебагато мертвих риб - і там, де чисельність черепах невелика, наслідкиможуть бути важкими.

Велика Епоха

Wed, 23 Sep 2020 00:15:00 +0300

Вирішення екологічних проблем Полтави - один з пріоритетів програми, з якоюідуть в Полтавську міськраду майбутні депутати від партії "ЄвропейськаСолідарність".

Кандидати "ЄС" та еко-активісти

Кандидати від "Європейської Солідарності" та представники місцевихекологічних організацій обговорили найбільш нагальні вимоги:

- обов'язкова рекультивація Макухівського сміттєзвалища: необхідність побудови сміттєпереробного заводу й нового полігону для сміття;

- озеленення міста: збільшення кількості зелених насаджень в Полтаві;

- розвиток великих зелених зон Полтави: Пушкарівські ставки, Прирічковийпарк та Дендропарк;

- оптимізація громадського транспорту та його маршрутів;

- підтримка вело-інфраструктури;

- організація паркування автівок.

Ці пункти внесли у програму партії "ЄС".

"Розділяємо цілі, які декларують громадські організації в напрямкахекології, містобудування, культури історичної спадщини , транспорту . Іефективності органів місцевого самоврядування," - розповіла кандидатка вдепутати міськради від "ЄС" Юлія Городчаніна.

Юлія Городчаніна

Активісти ГО "Ekoltava" представили стратегічні кроки для міської влади,які знизять вплив на клімат. Зокрема, обговорили відновлювальну енергетикута зробили економічні розрахунки.

Максим Макуха, представник ГО "Ekoltava"

Також кандидати та еко-активісти говорили про практичні кроки для оновленнясистем теплопостачання й утеплення будинків.

Кандидати "ЄС" та еко-активісти

По завершенню зустрічі підписали меморандум "Про співпрацю задля досягненняспільних цілей і задоволення інтересів громади Полтави".

Кандидати "ЄС" та еко-активісти

Також кандидати "Європейської Солідарності" домовилися співпрацювати згромадськими активістами й залучати їх як експертів для виконанняекологічних завдань у місцевій політичній програмі партії "ЄС".

З повним текстом програми партії "ЄС" до Полтавської міської ради можнабуде ознайомитися після 25-го вересня на сайтах "ЦВК" та Полтавськоїтериторіальної організації "Європейська Солідарність"https://poltava.eurosolidarity.org/

22 вересня 2020, 23:24

Полтавщина

Последние публикации


Эконовости
Ветеринарная клиника На Молодежной чипирует щенков и котят | Атомная энергетика