Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум
Sun, 26 May 2019 10:37:00 +0300

Як комерсантам вдалося на заповідному острові облаштувати цілу вулицю,інспектори не можуть пояснити

Національний природний парк "Нижньодніпровський" бореться заповідний острівЯнушев. Ділкам вдалося оформити право власності на будинок, який вони тампобудували. А потім ще й взяти в оренду землю острова. Навіть рішення судупро те, що Янушев належить державі, не зупинило будівництво. Уже з'явиласяціла вулиця.

Острів Януш - найбільший з 13-ти островів Дніпровського лиману. Завдовжкичотири кілометри, а завширшки метрів 500. Чотири роки тому Янушев ставчастиною Нижньодніпровського національного природного парку.

"Це територія зони регульованої реакріації, там діють дуже суворі обмеженняприродоохоронного законодавства", - каже Олексій Чачибая, директорНаціонального природного парку "Нижньодніпровський".

Однак "Сьогодні" дізналися, що фактично острів належить не державі, априватним підприємцям.

"Лісову охорону на даний острів не пускають", - каже Володимир Михайленко,заступник начальника Херсонського обласного управління лісового тамисливського господарства.

Хто відхопив собі шматок золотої землі - разом з інспекторами "Сьогодні"вирушили на острів. Журналістів зустрічає охоронець. Каже, охороняє тутбудівлі. Власника, мовляв, ніколи не бачив, знає тільки ім'я.

Вітряк, помпи, земельну ділянку, два будинки - все це повинно бути де-юре -на сільській вулиці, де-факто на острові.

Як комерсантам вдалося на заповідному острові облаштувати цілу вулицю,інспектори не можуть пояснити: за їх документами тут повинна бути незайманаприрода. складають акти.

"Будинки, але на них є право власності, документально знаходяться у селіВиноградне, вулиця Шабська 56, але фактично вони перебувають на островіЯнуш", - каже Ганна Гомон, державний інспектор у сфері контролю завикористанням та охороною земель на території Херсонської області.

"Телепортувати" будинки не без участі сільради, припускають інспектори.

Староста розповідає - чув, що землі острова - державні, але в йогогосподарській книзі - записаний інший власник.

Тут розповіли, як острів став приватним. Місцевий сторож отримав рішеннявиконкому і свідоцтво від Рібальчанського сільради на приватизацію будинкуна Януші. А потім - продав його підприємцю зі столиці. Той створив фірму іземлі взяв в оренду на 49 років, нібито для рибальського справи. А черездев'ять років - на острові розгорнули готельний бізнес.

"Люди приїжджають, платять гроші, відпочивають там, лазні сауни готелю -все порушення природоохоронного законодавства", - каже Юрій Попутько,директор Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласноїдержавної адміністрації.

З острова зникли тварини - раніше тут жили олені і бобри. Тепер - попелище.

Олександр Привід, інспектор Національного природного парку"Нижньодніпровський" переконаний, що підпалили для того, щоб вигнатипопуляцію оленів.

Постраждали і птиці, які тут гніздилися. Ця територія віддалена відматерика і ідеальна для браконьєрства.

Зупинив свавілля позов - прокуратура подала до суду. І виграла справу.

"9,8 га вилучено та передано державному підприємству "Збурівськелісомисливське господарство", - каже Костянтин Кубатко, заступник прокурораХерсонської області.

Ніби перемога, однак колишній орендар острів не віддає 4 роки.

"Підприємство продовжує звертатися у правоохоронні органи, не дивлячись нарішення суду, триває господарська діяльність", -каже Володимир Михайленко,перший заступник начальника Херсонського обласного управління лісового тамисливського господарства.

Тому протистояння екологів і бізнесменів триває. У справі - вже інспекториДержгеокадастру - тепер слово за ними.

Раніше ми писали про те, що жителі сіл на Херсонщині виступили протистворення національного парку "Кам'янська Січ" на правобережжі Дніпра. Людивважають, у них забирають паї і пасовища. Чиновники запевняють: землі -державні.

Раніше ми повідомляли, що депутати Київради підтримали проект рішення,згідно з якимТруханів острів оголосять ландшафтним заказником місцевогозначення.

Крім цього, ми розповідали, як виживає заповідник Качанівка бездержфінансування протягом вже семи років.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Сегодня.ua

Sun, 26 May 2019 10:21:00 +0300

Галицький Кореспондент

У них є час до 20 червня. А далі Алла Свіржевська з чотирма дітьмиопиняться просто неба. П'ять років тому "Червоний Хрест" вивіз їх ізрідного села, повного трупів, що розташоване на трасі до Луганська. Сім'юпоселили в старенькій хатині на Франківщині в селі Березівка. НайменшийГена має вроджену важку недугу, Алла теж дуже хвора, але операція неможливачерез слабке серце, грошей катастрофічно не вистачає. А недавно ще йвласник будинку попросив сім'ю виселитися.

"Моя хатка!"

Марічці 18 років, вона майбутній еколог, має підвищену стипендію і рятуєзнедолених котиків. Дівчина, до речі, дуже розумна, самій вдалося вступитидо університету на бюджетну форму навчання. Толіку 16 років, вчиться наавтослюсаря і є головним маминим помічником. Своє майбутнє обоє пов'язуютьз Івано-Франківськом. Міші 13 років, він займається спортом, любитьпрацювати із землею, а ще по-підлітковому страждає і злиться. Гена відстаєв розвитку, йому 9 рочків, але він досі дитина, зараз вчиться в першомукласі в Івано-Франківському навчально-реабілітаційному центрі. З йогодіагнозом - "вроджена аномалія Арнольда-Кіарі, нижній парапарез, психомовніпорушення" - це велике досягнення. А ще цей хлопчик дуже сонячний, завждитак щиро усміхається.

Два тижні тому власник будинку попросив сім'ю виселитися. Гена одразу всезрозумів. В дитини був напад, він плакав і кричав: "Моя хатка! Моя!".Марічка цілими днями плаче на горищі. Толік мовчки підтримує маму, а Мішаб'є в саме серце, називаючи її невдахою.

"Тьотя, ходіть..."

"Я на той час шукала роботу, ситуація була геть погана, гроші зовсімскінчилися, - розповідає Алла, йдучи кам'янистою сільською стежиною.Прямуємо до її хатини у Березівці. - Брела тоді центральною вулицеюФранківська, сильно дощило... Побачила безхатька. Старенький дідусьпідпирав стіну, з простягнутою рукою. Так шкода його стало. У мене в кишенібули гроші на дорогу додому і 50 гривень. Даю йому ту п'ятдесятку зісловами: "Тільки не пропийте, будь ласка, бо це останнє, що маю". І пішла.Приїжджаю додому, а на кухні апельсини, банани, яблука... Діти щасливі.Кажуть, приходила якась жінка, аби подарувати смаколики, і ще й 200 гривеньзалишила. Отак Бог винагороджує, коли ділишся тим, що маєш. Не тим, чогозабагато чи зайве, а саме тим, що для себе маєш. І головне - від щирогосерця".

Заходимо на подвір'я. Старезна хата. Поруч гойдалка, городик. "Якби не цейклаптик землі, ми з дітьми, певно, б уже з голоду вмерли. Були й такічаси", - каже Алла.

Зачувши гостей, пес рветься з ланцюга, щосили гавкає, ревно захищаючи своєобійстя. "То діти його врятували ще цуценям, - усміхається жінка. - Убідолахи були ноги перебиті".

Нині у наймолодшого Гени день народження. Хлопчина бігає радісний, весь часчекає подарунків. "Я йшла вас зустрічати, то в нього така істерикапочалася, - розповідає Алла. - Так кричав: "Мамочко ріднесенька, не йди, нелишай мене...Ти вернешся?". Торік восени я захворіла на кір, мусила бути влікарні десять днів. Гена тоді дуже злякався, досі боїться, що втратитьмене".

"Тьотя, ходіть...", - Гена хоче показати кошенят. Кітка нещодавноокотилася. А взагалі у їхній хаті і на подвір'ї повсюди кішки. Загалом їхаж 12 (це разом із новонародженими). Уже й знайшли, кому пороздаватипухнастих малюків.

"То все Марічка назбирала, - каже Алла. - Одного сусідка викинула, бохворий. Інший прибився звідкись. Є у нас кіт, якого ми привезли аж ізДонеччини. А ось котик у коробці лежить, він інвалідик тепер до кінцяжиття. Якраз перед Великоднем бідаху хтось підстрелив. Марійка возила уветклініку, тепер антибіотики колемо хвостатому, бо лапка підгниває".

"Я дуже хотіла бути ветеринаром, - усміхається дівчина, - але занадтохвилююся - не витримала б".

Бомблять!

Пекло почалося навесні 2014-го. Алла з дітьми і чоловіком мешкали у селіпід Лисичанськом. Трасою щодня почали їздити військові машини. Сепарські.Потім перші бої в Ямполі. Коли вантажівками вивозили трупи, по всьому селустояв страшний сморід. Тоді Алла з дітьми тікали до річки, аби не дихатитрупною отрутою.

До жінки телефонували однокурсниці із Західної України, адже свого часувона на відмінно закінчила теологічно-катехитичний духовний інститут уФранківську. "Алло, що ви там робите?" - "Кукурудзу полемо". - "Бомблять?" -"Бомблять". - "І що ви будете робити?" - "Нічого. В кого немає грошей, тоне може виїхати звідси. У нас немає".

Коли проводили так званий референдум, бойовики прийшли до директорасільської школи і одразу попередили - якщо у селі хтось смикатиметься,повісять на стовпі біля хати. У день референдуму люди пішли до церкви, апотім тихесенько розійшлися по домах. Ніхто так і не голосував, за них цезаздалегідь зробили.

Кожного ранку і вечора по селу повільно проїжджала сепарська машина, а звікон - солдати з націленими автоматами. Аби тримати місцевих у постійномустраху.

Одногрупниці Алли зв'язалися з представниками "Червоного Хреста". Ідопомога не забарилася. "Ви Свіржевська Алла?" - "Так, я". - "Через двігодини ми евакуюємо вас із дітьми. Чоловіки лишаються вдома. Через кількаднів планується великий наступ, і ми вже не зможемо вас вивезти". -"Добре...".

У найстаршої Марійки якраз був день народження. "Нас через дві годинизабирають..." - сказала татові шокована Алла. "Добре, доцю, збирайтеся іїдьте". Та й не було що збирати - підгузки і кілька футболок, адже думали,що то ненадовго - поки бої минуть.

Аби вибратися з небезпечної зони, треба було перейти донецький блокпост.Волонтери розтовкмачили Аллі, як правильно поводитися: не говоритиукраїнською, не казати, куди насправді прямує, і найголовніше - триматисяспокійною. Дорогою з вуст не сходив 90-ий псалом. Проїхали.

У Тернополі Аллу з дітьми зустріла однокурсниця. В неї перепочили. Далі -на Івано-Франківськ. На перших порах сім'я мешкала по хатах у різниходногрупниць. Так і перебивалися.

В місцевій адміністрації пропонували будиночок аж за Верховиною. Але цейваріант не підходив, бо наймолодший Гена постійно хворів, до нього частовикликали швидку, клали в лікарню. У 4,5 роки хлопчик важив лише 9кілограмів. Гену вдалося влаштувати в Івано-Франківську в молодшу школу длядітей з особливими потребами, де він не лише навчається, але й отримуєналежний догляд. Аллі там теж запропонували працювати нянею-прибиральницею.Зарплата мінімальна, але й то добре, тим паче біля синочка весь час.

Потім їх на трохи поселили в готелі "Бандерштадт". Там було холодно інезручно. В дітей почалась якась інфекція очей. На щастя, парафіянисусідньої церкви запропонували сім'ї оселитися в хатині у Березівці.Помешкання пустувало, і власник дозволив там пожити. Відтоді минуло чотириз половиною роки.

Хочеться десь осісти

Коли Алла говорить, то час від часу зупиняється, аби перевести подих, ітримається за серце. У жінки важка гінекологічна хвороба, але робитиоперацію лікарі відмовляються, кажуть, що її серце надто слабке і невитримає.

Сім'ї катастрофічно не вистачає грошей, а потрібні ліки, підгузки, та йвзагалі на комуналку, проїзд, харчування, одяг... Окрім зарплати, жінкаотримує пенсію по інвалідності на наймолодшого синочка - 1400 грн. Анедавно і Марічка почала отримувати свої перші гроші. За досягнення внавчанні в університеті дівчині дали академстипендію - 1270 грн. Оце йувесь їхній бюджет. З чоловіком Алла недавно розлучилася, йому байдуже досім'ї.

На початку травня приїхав господар будинку. З неприємною звісткою. Сказав,що ніколи в житті не посмів би вигнати Аллу з дітьми, але в нього склаласятака ситуація, що вже незабаром він не матиме де жити. Ця хатина - єдинийваріант. Дав час на пошуки іншого помешкання до 20 червня.

Важливо, аби житло було неподалік Франківська, в ідеалі - в самому місті.Алла тут працює, Гена, Марічка і Толік - навчаються. Якщо добиратися доФранківська буде надто дорого, то вони просто не виживуть. "Ми з дітьми вжерахували, - пояснює жінка. - Аби ми не вмерли з голоду, вартість дороги доміста має становити не більше 20 грн. Зараз ми платимо по 12 грн. Людипропонували хатину в селі на Тлумаччині, але то задалеко. Квиток в один біккоштує 30 гривень. Ми просто не потягнемо".

Діти Алли зізнаються, що не дуже вірять, що газетна стаття про їхню історіюздатна допомогти знайти новий дім. А Толік найдужче остерігається, абичерез півроку-рік знову не довелося кудись переїжджати з нового помешкання.Так хочеться вже десь осісти.

Іноді декотрі люди дорікали Аллі: "Чого не вертаєшся назад, звідкиприїхала? Тебе що, тут всі зобов'язані годувати?" Жінці страшенно незручноі неприємно від тих слів, вона довгий час відмовлялася від інтерв'ю - босоромно. Але тепер така критична ситуація, що нікуди діватися: "Ні, менініхто нічого не зобов'язаний. Можливо, просто у когось пустує якасьхатинка... Я дуже полюбила Франківськ. Дітям теж тут дуже подобається,принаймні бачать тут своє добре майбутнє. Там, звідки ми родом, тепер немаєможливостей для життя".

Минулого тижня Алла з Геною проходили повз церкву, і хлопчик зненацька ставна коліна, склав ручки і промовив: "Бозя, дай нам хатку. Амінь".

Наталя МОСТОВА

P.S. Сім'єю опікується івано-франківська волонтерка Ореста Возняк. Охочимдопомогти Аллі та її дітям треба зателефонувати Оресті за номером0666789463. Також можна перерахувати кошти для підтримки сім'ї. Номеркартки ПриватБанку 4731 2191 1106 6183 (вказати, що кошти для Алли).

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

Галицький Кореспондент

Sun, 26 May 2019 10:05:00 +0300

26.05.2019

Вчені з Німеччини назвали небезпеки впливу токсичних речовин у повітрічерез предмети домашнього вжитку. Особливо це стосується перших тижніввикористання товарів.

За словами фахівців, багато нових побутових приладів, меблі чи будівельніматеріали випускають запах і забруднюючі речовини, які приховують в собізагрозу для здоров'я їх володаря. В якості прикладів можна назватиформальдегід, пластифікатори, виділення речовин з вінілових, паркетних абокилимових покриттів (особливо міцно покладених), клеї, лаки, фанера,азбестові волокна, захисні засоби для деревини, такі як пентахлорфенол,поліхлоровані біфеніли, пліснява, дріжджі та бактерії. Особливо сильненавантаження на повітря в приміщенні виходить з недавно куплених меблів.Типові симптоми хвороби, викликані забруднюючими речовинами в повітрівключають в себе головні болі, подразнення очей і слизової оболонки абопорушення концентрації уваги.

У виборі предметів побуту варто покладатися на екологічні знаки. Наприклад,в разі покупки пружинного ліжка споживачеві рекомендується деякий часпотримати її в добре провітрюваному приміщенні. Для електричних приладіврозумно прочитати дрібний шрифт в керівництві по експлуатації, так як тамчасто міститься прихована вказівка на те, що пристрої повинні працюватитільки при відкритому вікні. Варто бути обережнішим і при застосуванніпобутових приладів, що нагріваються при використанні на початковому етапі,серед яких парові станції, печі, тостери. Ними також краще користуватися звентиляцією.

Повінь.com.ua

Sun, 26 May 2019 09:49:00 +0300

В Ассоциации рыболовов Украины обеспокоены критическим состоянием рыбногоресурса в отечественных водоемах.

Непродуманное, порой граничащее с преступлением использование рыбногоресурса сегодня поставило на грань выживания многие виды рыбы. Столькритической ситуации еще не было. Водоемы погубила безответственность ижадность. Ни один вид рыбы не пропал просто так. В последнею редакциюКрасной Книги Украины вошли более 70 видов аборигенных видов рыбы, какисчезающие. Мы что пережили экологическую катастрофу? Ведь эти видыдостаточно уверенно чувствуют себя в водоемах наших зарубежных соседей.

По заключению ученых, если ничего не предпринимать, то до 2050 года вукраинских водоемах может исчезнуть рыба.

В основном, угроза перелова, нависла над хищной речной рыбой. Именно еепопуляция сегодня особенно чувствительна и нуждается в восстановлении.

По утверждению ученых 90% видов крупных хищных рыб уже никогда не смогутвосстановиться до прежней численности - в том числе, щука, судак, сом.

Да и численность мирной "белой" речной рыбы сильно уменьшились. По даннымспециалистов, традиционного для украинских водоемов леща по сравнению с1991 годом осталось не более 25%, сазана, жереха 10%. А такие виды, какчехонь, голавль, линь стали очень редкими.

Тотальное разграбление рыбного ресурса коснулось не только рек, но и морей.

Рыбные ресурсы в Черном море серьезно подорваны. Особенно это ощущает насебе прибрежный лов. Загрязнение промышленными и бытовыми стоками,нерациональное ведение рыбного хозяйства и неподобающая охрана водных живыхресурсов поставили многие виды рыбы на грань выживания. В первую очередьэто коснулось ценных видов рыбы: черноморская камбала катран, скумбрия,сарган, кефалевые виды, морской судак... Значительный вред наносит ибраконьерство, которое за последние годы достигло угрожающих масштабов,приобретя признаки организованной преступности. Сейчас отечественныебраконьеры долавливают оставшихся исчезающих представителей осетровых рыб.Не может похвастаться рыбьим изобилием и одесский Привоз, который являетсякак бы "лакмусовой бумажкой", определяющей состояние рыбных запасов Черногоморя. Все больше на прилавках можно встретить или речную рыбу, или вообщеатлантическую, вместо традиционных черноморских сортов. Ушли в далекиевоспоминания "шаланды", которые в Одессу приводил Костя...

Азовское море - это мировая рыбная жемчужина, она еще недавно в 6,5 разпревосходила по рыбопродуктивности Каспийское море. Украинские экологиутверждают, что рыбные запасы казались практически неисчерпаемыми, однакосегодня гибель Азовского моря кажется неминуемой из-за непрекращающегосяварварского уничтожения рыбы. В Азове водились белуга и осетр, в изобилиибыли судак и кефаль... Но сегодня для полноценного промышленного выловаосталось только три вида рыбы: тюлька, бычок и хамса, другие вылавливаютсяв мизерном количестве.

С особым цинизмом наши водоемы уничтожаются в течение последних четырехлет. На сегодня отечественная рыбная отрасль находится в катастрофическомсостоянии. Она почти разрушена.

Видя в каком критическом состоянии находятся наши реки, пора задуматься осокращении или вообще прекращении промышленного вылова во внутреннихпресноводных водоемах, а на морях режимы промлова необходимо пересмотреть.Сегодня промышленный вылов рыбы во внутренних водоемах нужен толькоконтролирующим и проверяющим гос структурам, которые "присосались" котечественному рыбному ресурсу.

Статистика утверждает, что в отечественных реках вылавливается 20,7 тыс.т.рыбы. Потребление рыбы в Украине в 2018 году 400 тыс. тонн рыбногопродукта. Так неужели из-за 5% от общего потребления нужно окончательноубить всю рыбу в наших водоемах?

"Хватит бездумно черпать у природы! Нужно начинать выращивать рыбу дляпродовольственной корзины. Ведь природные ресурсы не безграничны, и сегодняони серьезно истощены. Для успешного развития рыбоводства в Украине естьвсе - и необъятные отечественные водные просторы(в Украине 63000 рек, 40000озер, 400000 прудов, 1100 водохранилищ, два моря), и рыбоводы мировогокласса для того, чтобы в короткий срок начать выращивать рыбы в пять, шестьраз больше, чем сегодня. При рациональном использовании внутренних водоемови морей Украина вполне может стать европейской Рыбницей, - уверены вАссоциации рыболовов Украины.

Пути выхода ЕСТЬ!..

Отечественные водоемы для рыборазведения следует предоставлять в аренду засимволическую плату, а предпринимателей, которые занимаются этой отраслью,освобождать от уплаты налогов на долгосрочный срок.

Нужно срочно упростить процедуру получения в аренду водоемов, котораясегодня очень сложная и забюрократизирована. Также надо прописатьпрозрачные и понятные, но в то же время жесткие контрольные функциигосударства, чтобы максимально не допустить нецелевого и нерадивогоотношения к самим водоемов и к землям водного фонда, а также обеспечитьосуществление постоянного мониторинга состояния природной среды.

Вложенные в аквакультуру деньги ожидаемо начнут возвращаться через четыре-пять лет, поэтому для стимулирования развития рыбоводческой области стоитосвобождать рыбоводные предприятия от уплаты налогов минимум на пять лет.

"Потенциал водоемов нашей страны используется сегодня крайненеудовлетворительно. С 1300000 гектаров пресноводной водной глади, которыеимеет Украина, пригодны для рыборазведения примерно 250 тыс. га, но из нихтолько около 60% используется на основании более или менее понятныхдокументов. Все остальные водоемы используют с непонятной целью. Поэтомунеобходимо провести инвентаризацию всех водных объектов страны, - говорят вАссоциации рыболовов Украины.

Сегодня на полках наших магазинов 85% - импортная рыбная продукция и лишь15% - отечественного производства. Такое положение дел начинает угрожатьпродуктовой безопасности страны в этом сегменте. Для того, чтобы увеличитьобъем рыбного продукта отечественного производства, необходимо развиватьаква- и Марикультуру.

В настоящее время природа очень страдает от непродуманной хозяйственнойдеятельности, она стала зависимой от человека. Снижая промысел, надопредоставить бизнесу, все условия для развития аква- и марикультуры,включающий в себя прудовые и садковые хозяйства, а также мидийные иустричные фермы.

В 2018 годув Украине насчитывалось более 4000 субъектов хозяйствования,которые занимаются рыбохозяйственной деятельностью в условиях аквакультуры.

За прошлый год вони вырастили 20,2 тыс. тонн, из которых выловлено 15,9тыс. тонн. Карп и дальневосточные растительноядные рыбы составили более 87%от общей продукции аквакультуры. Производство дополнительных видов рыб втрадиционных прудах в условиях поликультуры (европейский сом, щука, судакобыкновенный, веслонос, форель, осетровые) суммарно не превышает 13%.

Статистика неумолима! Если сравнить объемы водных живых ресурсов,выращенных в Китае, который считается мировым лидером по аква- имарикультуре, с достижениями наших рыбных хозяйств, то картина явно не внашу пользу. Китай в 2018 году вырастил 46800000. тонн рыбы, Украина же сее огромным водным потенциалом - в две с половиной тысячи раз меньшерыбы... Ориентир есть. Нам есть к чему стремиться.

Тормозят развитие рыбоводства у нас в стране непомерно высокие арендныеставки за земли водного фонда, которые устанавливают местные советы. Поройдоходит до абсурда: землю на дне пруда оценивают значительно дороже, чемпахотную землю. Нельзя забывать, что с полей урожай собирают ежегодно, адля того, чтобы вырастить товарную рыбу, нужно минимум два-три годакропотливой работы.

Еще один фактор, который поднимает цену на рыбную продукцию - этодороговизна кормов: по своей цене они недоступны для большинства фермеров.Килограмм комбикорма сегодня стоит в среднем 8 грн. Для того, чтобы карпнабрал массу в 1 килограмм, ему нужно съесть 3-4 кг корма. Это с самогоначала делает его себестоимость очень высокой.

В случае же отказа от кормления рыбы дорогими кормами, значительно теряетсярыбопродуктивность. Она у нас и так самая низкая в Европе. При интенсивномрыборазведении европейская норма составляет более 30 центнеров с гектара, вУкраине же фактический средний показатель - 3-4 центнера с га, то есть,почти в десять раз меньше.

Все эти факторы повисли "мертвым грузом" на ногах рыбоводных фермерскиххозяйств, не позволяя им вырастить дешевый, качественный рыбный продуктсобственного производства.

"Надо разработать условия, которые дадут толчок развитию рыбоводства встране. И они должны быть революционными. Практика показала, что латая дырыв старой системе, которая была ориентирована на советскую экономику, мыничего не добьемся, - говорят в Ассоциации рыболовов Украины. - Не нужностроить велосипед... достаточно взять за основу опыт стран, которые закороткий промежуток времени добились серьезных успехов в рыборазведении.Тем более что за многими из них стояли знания и труд отечественныхрыбоводов.

Похожие Записи За три дня в Одесской области изъято большое количествонезаконных морепродуктов В Одесской области обнаружена Мекка для браконьровОдесситам рассказали, как не испортить себе праздники Одесская областьстала лидером по получению рыбы во внутренних водоемах Одесситам назаметку: любимое хобби может обойтись в копеечку

Волнорез

Sun, 26 May 2019 09:39:00 +0300

25 мая на открытых территориях области зафиксировано 4 случая возгораниясухостоя и мусора. К их тушению привлекались пожарно-спасательныеподразделения Суворовского, Генического, Корабельного районов и НовайКаховки.

Возгорание сухостоя, как правило, возникают из-за человеческого фактора -случайный или умышленный. Поэтому спасатели обращаются к жителям области спросьбой контролировать свое поведение во время нахождения в зоне экосистем.

Также частым фактором пожаров является детская шалость с огнем, поэтомунеобходимо следить за детьми. Будьте осторожны и старайтесь вообще непользоваться открытым огнем.

Об этом информирует ГУ ГСЧС Украины в Херсонской области.

Источник: ГУ ГСЧС

Kherson.in

Sun, 26 May 2019 09:39:00 +0300

Альтернативні способи куріння (вейпи, кальяни та ін.) шкідливі для легенів.Їхня уявна "безпека" - просто маркетинговий хід.

Про це в ефірі ObozTV розповіла лікар-пульмонолог вищої категорії ВікторіяЯлтонська. Вона зазначила, що достатньої кількості досліджень з цієї темипоки не зібрано, проте в лікарській практиці проблеми фіксуються всечастіше.

За словами Ялтонської, якщо у випадку традиційного паління одним з факторівризику було хронічне обструктивне захворювання легень, то тепер "портреткурця" змінився.

"Зараз це бронхіоліти з кровохарканням, надсадним сухим кашлем", - уточниламедик.

"Як пульмонолог, я останні 2-3 роки консультую молодих пацієнтів, якіперейшли на альтернативні способи паління. І досить часто, особливо післякуріння кальяну напередодні ввечері, вони приходять з дуже специфічнимискаргами", - поділилася вона.

Ялтонська констатувала, що "проблема є, і вона немаленька". "Незважаючи нате, що кажуть виробники. Краще від цього відмовитися", - порадила лікар.

Одна цигарка паралізує очищення легенів на 8 годин

Також Ялтонська пояснила небезпеку "традиційного" паління.

"Образно: одна спалена цигарка паралізує очищення легенів на 8 годин. Тобтотри спалених цигарки протягом доби - і день-у-день легені не очищаються", -наголосила вона.

Пульмонолог описала механізм, який допомагає організму очищатися іпояснила, чому не у всіх людей він працює:

"Легені, бронхи і верхні дихальні шляхи вистелені слизовими оболонками.Навіщо потрібен слиз? Це своєрідний бар'єр між нашим внутрішнім і зовнішнімсередовищем. Основна функція слизу - щоб туди прилипало то, що ми вдихаємо(віруси, бактерії, пил тощо)".

"В подальшому це має якимось чином очищатися. Існує природний механізм -мукоциліарний кліренс. На слизових оболонках є вії, які цю слиз якескалатор в одному напрямку піднімають. Якщо людина живе в хорошихекологічних умовах, не палить, у неї це відбувається спонтанно. Колипорушуються ці процеси - за рахунок захворювань, екології, куріння, прийомупрепаратів - людина починає відхаркувати. Якщо вже і цей механізм неспрацьовує, то виникає кашель", - розповіла Ялтонська.

Раніше OBOZREVATEL перераховував ознаки раку легенів, які не можнаігнорувати.

Як з'ясували вчені, зараз щороку зростає число людей, які не палять, істають жертвами раку легенів. Через необізнаність та безпечність багато хтовважає його хворобою курців, через що хворі ігнорують перші симптоми інехтують методами ранньої діагностики.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 наObozTV.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Обозреватель

Последние публикации


Эконовости
Ветеринарная клиника На Молодежной чипирует щенков и котят | заказать сайт для экономных предпринимателей | Атомная энергетика