Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум
Wed, 19 Sep 2018 12:45:00 +0300

Цього року завдяки підтримці обласної влади на теренах Демидівської громадиреалізовувався молодіжно-екологічний проект. Громадська організація"Сприяння розвитку села" спільно з управлінням освіти, культури, туризму,молоді та спорту Демидівської селищної ради виграла проект "Молодіжнетаборування як спосіб підвищення екологічної свідомості", на реалізаціюякого був наданий грант в розмірі 15 тис грн.

Головною проблемою, на розв'язання якої направлений проект, сталавідсутність у підростаючого покоління важливих знань про реальний станекології в Демидівській громаді і, як наслідок, зростання ризиків загрозиздоров'ю. Так, за даними досліджень демидівського сегменту соціальноїмережі Facebook, лише 2-5% мешканців населених пунктів громади реальноусвідомлюють конкретні ризики, які пов'язані з промисловим та побутовимзабрудненням довкілля.

Діяльність в рамках проекту тривала з травня по вересень і включала в себетакі активності: конкурс аматорських фотографій екологічного спрямування;еко-таборування для активної молоді; випуск інформаційного бюлетеня"Екологічний орієнтир Демидівської громади".

13 червня 2018 року відбулось нагородження переможців та найактивнішихучасників конкурсу фотографій "Демидівщина екологічна". Цей конкурспривернув увагу влади та мешканців Демидівської громади до негативнихвпливів людської діяльності на довкілля, залучення учнівської молоді дозбереження природних багатств, формування сучасного екологічного мисленнята сприяння вирішенню місцевих екологічних проблем.

Оцінювання робіт здійснювалося за такими критеріями, як тематичнавідповідність фотографії, актуальність показаної на ній проблеми, наявністьопису в супровідному тексті, який пояснює проблему, можливих шляхів їївирішення, якість фотографії.

Місця розподілили наступним чином:

І місце - Легенюк Микола;

ІІ місце - Шаблій Остап і Прокопишин Ірина;

ІІІ місце - Панасюк Яна і учні Рогізненської початкової школи (класнийкерівник Теслюк Мар'яна).

Чудову роботу продемонстрували бібліотекарі Центральної бібліотеки, якіспільно з громадськими активістами проводили екологічне таборування "Бережиприроду для людського роду!", в якій змагалися шість команд. Під час гридіти проходили такі станції "Квітковий водограй", "У світі тварин", "Нашідрузі-птахи", "Ігри", "Розважальна", "Світ води". Діти активно відповідалина запитання, відгадували загадки, грали в ігри, правильно складали висловинародних прикмет про природу, по малюнках називали квіти, які занесені доЧервоної книги. Учасники успішно пройшли всі станції, виконали завдання, атакож дізналися багато нового і цікавого про природу.

Спільно з активними учнями підготовлено "Екологічний орієнтир Демидівськоїгромади", де висвітлено бачення учнівської молоді на екологічну ситуацію вОТГ, можливі шляхи вирішення важливих проблем. Також діти мали можливістьвипробувати себе в ролі редактора, журналіста чи фоторепортера.

Проект "Молодіжне таборування як спосіб підвищення екологічної свідомості"реалізований за підтримки управління у справах молоді та спорту Рівненськоїоблдержадміністрації.

Контакти

Сергій Щербатюк 0969502788

Ресурсний центр ГУРТ

Wed, 19 Sep 2018 12:42:00 +0300

Отримала відповідь міської влади онлайн-петиція "Побудувати комплекс ізпереробки відходів".

"Практика поводження з твердими побутовими відходами у м. Суми вказує нате, що місто має дуже величезні проблеми у цій сфері. Сортування тапереробка незначної кількості вторинної сировини, захоронення відходів насміттєзвалищах, а віднедавна, ще й транспортування відходів на значнівідстані, свідчить про те, що необхідно докласти максимум зусиль, длявирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами тазабезпечити розвиток галузі перероблення відходів.

Зазначимо, що з 2018 року в Україні захоронення неперероблених відходівзаборонено (згідно п. і) ст. 32 ЗУ "Про відходи").

Оскільки керівництво міста Суми позиціонує наше місто як, європейське івідкрите для всього світу, то вважаємо за необхідне, щоб керівництво нашогоміста залучило європейських партнерів та їх досвід для вирішення проблемиповодження з відходами.

Досить затягувати процес вирішення проблеми, зокрема будівництва комплексуз переробки, як було заявлено громаді! Місто зобов'язане вирішити проблемуцивілізованим шляхом, максимально ефективно з екологічної точки зору.

Тому, вимагаємо у влади:

- забезпечити вирішення проблеми поводження з відходами;

- створити дієві передумови для розвитку сортування та переробленнявторинної сировини;

- забезпечити будівництво сучасного сміттєпереробного комплексу увстановлені терміни;

- надати гарантії безпечності сміттєпереробного комплексу та забезпечитистворення системи моніторингу довкілля у зоні його впливу;

- забезпечити прозорість та можливість доступу громадськості до всіх етапіввирішення проблеми поводження з відходами;

- провести комплексну інформаційно-просвітницьку кампанію серед мешканцівстосовно необхідності сортування та скорочення відходів;

- звітувати про всі етапи будівництва сміттєпереробного комплексу;

- зупинити спекулювання на темі вирішення проблеми поводження з відходами умісті.

Поводження з відходами не має бути "проблемою", це лише галузь, якапотребує розумного управління. За умови належного управління така галузь єефективною та безпечною для довкілля.

Тому вимагаємо забезпечення впровадження ефективного управління відходамизгідно положень Угоди про асоціації між Україною та ЄС.

Місто Суми має всі шанси стати одним із найперших в Україні, яке наважитьсяна технологічне вирішення поводження з твердими побутовими відходами. Миповинні показати гідний приклад не лише всій Україні, а на сам перед нашимдітям, які заслуговують на чисте довкілля, безпечне поводження з відходамита гідне майбутнє", - писав автор петиції Шевченко Володимир Володимирович.

Відповідь на електронну петицію:

"За результатами розгляду Вашої електронної петиції "Побудувати комплекс ізпереробки відходів", розміщеної на веб-порталі "Єдина система місцевихпетицій" (https://e-dem.in.ua/sumy/Petition/View/1317), повідомляємонаступне.

З електронної петиції вбачається, що мешканці бажають щоб у місті бувпобудований сміттєпереробний завод, який мав би вирішити проблемуповодження з відходами у місті Суми.

Питання, порушене в електронній петиції важливе, але на сьогоднішній деньсміттєпереробна галузь в Україні знаходиться на етапі становлення.
Законодавча та нормативна база не дозволяє заводам отримувати гроші запереробку сміття, тарифи на захоронення побутових відходів в Українінизькі, відсутні тарифи на переробку, неготовність населення платити більшеза утилізацію та й сума, яку економічно вигідно було б отримувати заводамза переробку відходів, зазвичай перевищує номінальну вартість захоронення.Раніше повноваження встановлювати тарифи на переробку сміття були уНаціональної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики ікомунальних послуг. Але НКРЕКУ могла встановлювати тарифи тільки тим, чиюдіяльність ліцензує. Переробку сміття не ліцензували, зараз зробилинавпаки: НКРЕКУ ліцензує, але не має права встановлювати тариф.

Крім того, на сьогоднішній день в Україні сміттєпереробні заводи є дорогимипроектами, орієнтовна вартість будівництва сягає від 55 мільйонів євро. Аїх окупність залежить знову ж таки від тарифів на переробку відходів, атакож від коштів, які вони можуть виручити від продажу виготовленогоальтернативного палива.

Беручі до уваги викладене, зазначаємо, що потенційні інвестори поки щовивчають загальні можливості вкладення коштів в українську сміттєпереробнусистему та чекають законодавчих та нормативних змін, бо важливі питання єнедоопрацьованими:

- відсутній механізм повернення інвестицій;

- необхідне залучення недержавних інвестицій та інших позабюджетних джерелфінансування у сферу поводження з відходами;

- створення відповідної законодавчої та нормативної бази для правовогорегулювання відносин щодо діяльності у сфері поводження з відходами;

- створення умов для реалізації роздільного збирання побутових відходівшляхом запровадження соціально-економічних механізмів, спрямованих назаохочення утворювачів цих відходів до їх роздільного збирання.
Таким чином, з наведеного вбачається, що виконавчим органом ради -департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради розглянуто вустановленому порядку вказану електронну петицію, але у 2018 році відсутняможливість виконання вищевказаних робіт за кошти міського бюджету.

SumyToday

Wed, 19 Sep 2018 12:42:00 +0300

В частности, депутаты намерены в очередной раз переутвердить структуру иподчиненность городских коммунальных предприятий

ПРОЕКТ

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

XXХV чергової сесії міської ради VІІ скликання

1. Про фінансово-бюджетні питання

Доповідач: Міллер В. В., заступник міського голови з питань діяльностівиконавчих органів, директор департаменту економіки, фінансів та міськогобюджету Дніпровської міської ради 1.1

Про внесення змін до рішення міської ради від 06.12.2017 No 3/27 "Проміський бюджет на 2018 рік" (оприлюднено 27.07.2018)

1.2

Про внесення змін до рішення міської ради від 06.12.2017 No 2/27 "ПроПрограму економічного і соціального розвитку міста на 2018 рік"

(оприлюднено 01.08.2018)

(оприлюднено 20.08.2018)

1.5

ро внесення змін до рішення міської ради від 25.04.2018 No 9/31 "Проздійснення запозичення до міського бюджету" (оприлюднено 04.09.2018)

Доповідач: Мовшин Д. І., директор департаменту по роботі з активамиДніпровської міської ради

1.6

Про проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права орендиземельної ділянки по вул. Журналістів (Індустріальний район)

(оприлюднено 20.08.2018)

2. Про питання щодо програм розвитку галузей і сфер міського господарства

Доповідач: Лисенко М. О., заступник міського голови з питань діяльностівиконавчих органів, директор департаменту благоустрою та інфраструктуриДніпровської міської ради

2.1

Про погодження Інвестиційної програми Комунального підприємства"Коменергосервіс" Дніпровської міської ради на 2018 рік

(оприлюднено 26.07.2018)

Доповідач: Міллер В. В., заступник міського голови з питань діяльностівиконавчих органів, директор департаменту економіки, фінансів та міськогобюджету Дніпровської міської ради

2.2

Про внесення змін до Програми "Муніципальне житло м. Дніпра" на 2016 - 2020роки (оприлюднено 06.08.2018)

Доповідач: Мовшин Д. І., директор департаменту по роботі з активамиДніпровської міської ради

2.3

Про внесення змін до рішення міської ради від 25.12.2013 No 14/45 "Прозатвердження Програми заходів та завдань з охорони культурної спадщини тазбереження історичного середовища м. Дніпра на 2016 - 2020 роки"(оприлюднено 06.08.2018)

2.4

Про внесення змін до рішення міської ради від 22.07.2015 No 20/66 "Прозатвердження комплексної містобудівної програми розвитку міста Дніпра на2016 - 2020 роки" (оприлюднено 23.08.2018)

Доповідач: Маковцев І. І., директор департаменту транспорту та транспортноїінфраструктури Дніпровської міської ради

2.5

Про внесення змін до Програми розвитку транспортного комплексу міста Дніпрана 2017 - 2022 роки (оприлюднено 03.09.2018)

Доповідач: Козлова І. А., директор департаменту екологічної політикиДніпровської міської ради

2.6

Про внесення змін до рішення міської ради від 30.03.2016 No 26/5 "ПроКомплексну програму екологічної безпеки та впровадження сталогоекологічного низьковуглецевого розвитку м. Дніпра на 2016-2020 рр."

(оприлюднено 17.08.2018)

Доповідач: Підлубний Е. С., директор департаменту соціальної політикиДніпровської міської ради

2.7

Про внесення змін до Програми підтримки учасників антитерористичноїоперації та членів їх сімей м. Дніпра "Родина героя" на 2017 - 2021 рр.(оприлюднено 12.06.2018)

2.8

Про внесення змін до Комплексної програми соціального захисту мешканцівміста Дніпра на 2017 - 2021 рр. (оприлюднено 21.08.2018)

2.9

Про внесення змін до рішення міської ради від 15.02.2017 No 18/18 "ПроПрограму зайнятості населення у місті Дніпрі на 2017-2021 роки"

(оприлюднено 06.09.2018)

Доповідач: Павлюк Ю. О., директор департаменту інноваційного розвиткуДніпровської міської ради

2.10

Про внесення змін до Міської програми муніципального розвитку м. Дніпра на2017 - 2021 роки (оприлюднено 26.07.2018)

Доповідач: Чуєва А. В., директор департаменту інформаційних технологійДніпровської міської ради

2.11

Про внесення змін до рішення міської ради від 30.03.2016 No 28/5 "ПроПрограму інформатизації та інформаційної діяльності Дніпровської міськоїради на 2016 - 2020 роки" (оприлюднено 17.08.2018)

Доповідач: Волкова Ю. В., в. о. директора департаменту стратегічногорозвитку та інвестицій Дніпровської міської ради

2.12

Про внесення змін до рішення міської ради від 01.12.2016 No 26/16 "ПроПрограму розвитку міської інфраструктури на 2017 - 2021 роки"

(оприлюднено 06.09.2018)

3. Про питання комунальної власності

Доповідач: Лисенко М. О., заступник міського голови з питань діяльностівиконавчих органів, директор департаменту благоустрою та інфраструктуриДніпровської міської ради

3.1

Про надання згоди на прийняття в комунальну власність територіальноїгромади міста зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення до житловогобудинку за адресою: вул. Шмідта, 15 (оприлюднено 06.07.2018)

3.2

Про надання дозволу департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровськоїміської ради на передачу мереж водопостачання та вузлів обліку води впідвальній частині буд. No 5 на ж/м Червоний Камінь на баланс Житлово-будівельного кооперативу No 148 "Связист"

(оприлюднено 10.07.2018)

3.3

Про надання дозволу департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровськоїміської ради на списання витрат по об`єкту "Заходи запобігання зсувуґрунтового масиву на правому схилі Рибальської балки, у районі аварійногонежитлового будинку No 90 по вул. Нахімова у м. Дніпропетровську,будівництво" (оприлюднено 10.07.2018)

3.4

Про надання згоди на прийняття в комунальну власність територіальноїгромади міста зовнішніх мереж зливової каналізації до житлового комплексуза адресою: бульв. Слави, 45 Б (оприлюднено 20.07.2018)

3.5

Про надання згоди на прийняття в комунальну власність територіальноїгромади міста зовнішньої мережі водопостачання із захисним футляром(оприлюднено 08.08.2018)

3.6

Про припинення юридичної особи КП "Дніпроавтоміст"

(оприлюднено 27.08.2018)

3.7

Про надання дозволу на списання з балансу КП "МТО" фонтана

(оприлюднено 29.08.2018)

3.8

Про надання дозволу на списання автомобілів, які перебувають на балансі КП"Дніпроавтоміст" (оприлюднено 30.08.2018)

3.9

Про надання функцій замовника (оприлюднено 31.08.2018)

3.10

Про надання згоди на прийняття в комунальну власність територіальноїгромади міста зовнішніх мереж водопостачання, побудованих по вул.
Набережній Перемоги, у районі буд. No 44 (оприлюднено 03.09.2018)

3.11

Про надання згоди на прийняття в комунальну власність територіальноїгромади міста зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення до житловогокомплексу по вул. Володимира Антоновича, 36

(оприлюднено 04.09.2018)

3.12

Про надання згоди на прийняття в комунальну власність територіальноїгромади міста зовнішніх мереж зливової каналізації до житлового комплексупо вул. Володимира Антоновича, 36 (оприлюднено 04.09.2018)

3.13

Про надання дозволу на передачу активів і пасивів (дебіторської такредиторської заборгованості), заборгованості за пільги та субсидії збалансу КП "Дніпрометробуд" ДМР на баланс КВЖРЕП, а також визначеннятимчасового виконавця послуг з утримання житлового будинку за адресою: вул.Гулі Корольової, 11 (оприлюднено 05.09.2018)

Доповідач: Бабський А. А., заступник міського голови з питань діяльностівиконавчих органів, директор департаменту охорони здоров`я населенняДніпровської міської ради

3.14

Про закріплення на праві господарського відання майна до комунальноївласності територіальної громади міста (оприлюднено 30.08.2018)

3.15

Про надання дозволу КЗ "ДЦПМСД No 12" на проектування та реконструкціюбудівлі з виділенням площ під службові приміщення по вул. Футбольній, 12

(оприлюднено 30.08.2018)

Доповідач: Почталіон Є. І., керуючий справами виконавчого комітету міськоїради - директор департаменту забезпечення діяльності виконавчих органівДніпровської міської ради

3.16

Про надання дозволу на передачу з балансу КП "Міське управління справами"на баланс КП "Організаційно-аналітична служба" ДМР матеріальних цінностей(оприлюднено 22.08.2018)

3.17

Про надання дозволу на передачу з балансу КП "Міське управління справами"на баланс військової частини 3036 Національної гвардії України матеріальнихцінностей та нематеріальних активів (оприлюднено 12.09.2018)

Доповідач: Грицай В. В., директор департаменту житлового господарстваДніпровської міської ради

3.18

Про надання дозволу на передачу основних засобів та інших матеріальнихцінностей з балансу КП "ЖЕП No 25" ДМР (оприлюднено 25.07.2018)

3.19

Про надання дозволу на передачу очисних споруд та зовнішніх каналізаційнихмереж з балансу КП "Експрес" ДМР на баланс КП "Дніпроводоканал"

(оприлюднено 13.08.2018)

3.20

Про погодження списання з балансу КП "ЖЕП No 25" ДМР багатоквартирнихжитлових будинків (оприлюднено 13.08.2018)

3.21

Про погодження списання з балансу КП "ЖЕП No 22" ДМР багатоквартирнихжитлових будинків (оприлюднено 13.08.2018)

3.22

Про погодження списання з балансу КВЖРЕП Ленінського районубагатоквартирних житлових будинків (оприлюднено 13.08.2018)

3.23

Про погодження списання з балансу КП "ЖГ Самарського району" ДМРбагатоквартирних житлових будинків (оприлюднено 13.08.2018)

3.24

Про погодження списання з балансу КП "Жилсервіс-1" ДМР багатоквартирнихжитлових будинків (оприлюднено 13.08.2018)

Доповідач: Маковцев І. І., директор департаменту транспорту та транспортноїінфраструктури Дніпровської міської ради

3.25

Про надання дозволу на передачу з балансу департаменту транспорту татранспортної інфраструктури Дніпровської міської ради на баланс КП"Дніпротранскомплекс" конструкцій зупинок громадського транспорту

(оприлюднено 14.08.2018)

3.26

Про списання трамвайної колії та контактної мережі по вул. Курчатова

(оприлюднено 27.08.2018)

3.27

Про надання дозволу КП "Дніпровський електротраспорт" ДМР на списання збалансу основних засобів (оприлюднено 28.08.2018)

Доповідач: Мороз Р. В., начальник інспекції з питань благоустроюДніпровської міської ради

3.28

Про внесення змін до рішення міської ради від 20.12.2017 No 26/28 "Пронадання дозволу на передачу з балансу КП "Управління контролю заблагоустроєм міста" на баланс КП "Благоустрій міста" автомобіля таакваріума" (оприлюднено 06.08.2018)

Доповідач: Сушко К. А., директор департаменту гуманітарної політикиДніпровської міської ради

3.29

Про надання дозволу на прийняття в комунальну власність територіальноїгромади міста дитячого обладнання (оприлюднено 25.07.2018)

3.30

Про надання дозволу на передачу з балансу КНЗ "МНВК No 3" ДМР на баланс КП"УРЕА" матеріальних цінностей (оприлюднено 13.08.2018)

3.31

Про надання згоди на прийняття з державної власності у комунальну власністьтериторіальної громади міста Дніпра друкованої продукції Національноїакадемії педагогічних наук України (оприлюднено 17.08.2018)

3.32

Про внесення змін до рішення міської ради від 28.04.2010 No 59/56 "Пронадання в безкоштовне користування спортивних баз загальноосвітніхнавчальних закладів та приміщень нежитлового фонду міста, пристосованих длязанять фізичною культурою та спортом, спортивних споруд комунальнихпідприємств дитячо-юнацьким спортивним школам і громадським організаціям"(оприлюднено 20.08.2018)

Доповідач: Турчак А. М., заступник директора департаменту по роботі зактивами Дніпровської міської ради

3.33

Про внесення змін до рішення міської ради від 25.07.2018 No 45/34 "Провизначення балансоутримувача об`єктів нерухомого майна комунальноївласності" (оприлюднено 20.07.2018)

3.34

Про зняття з балансу Комунального підприємства "Житлове господарствоКрасногвардійського району" Дніпропетровської міської ради малоквартирнихжитлових будинків (оприлюднено 03.07.2018)

3.35

Про приватизацію об'єкта нерухомого майна за адресою: м. Дніпро, вул.Театральна, 5 А, загальною площею 116,5 кв. м

(оприлюднено 14.08.2018)

3.36

Про приватизацію об'єкта нерухомого майна за адресою: м. Дніпро, вул. 20-річчя Перемоги, 15, загальною площею 95,3 кв. м

(оприлюднено 14.08.2018)

3.37

Про приватизацію об'єкта нерухомого майна за адресою: м. Дніпро, вул. 20-річчя Перемоги, 3, загальною площею 272,0 кв. м

(оприлюднено 14.08.2018)

3.38

Про приватизацію об'єкта нерухомого майна за адресою: м. Дніпро, вул. 20-річчя Перемоги, 25, загальною площею 31,7 кв. м

(оприлюднено 14.08.2018)

3.39

Про приватизацію об'єкта нерухомого майна за адресою: м. Дніпро, вул.Інженерна, 1, загальною площею 55,5 кв. м (оприлюднено 14.08.2018)

3.40

Про приватизацію об'єкта нерухомого майна за адресою: м. Дніпро, вул.Будівельників, 20 А, загальною площею 66,2 кв. м

(оприлюднено 14.08.2018)

3.41

Про приватизацію об'єкта нерухомого майна за адресою: м. Дніпро, вул.Будівельників, 20 А, загальною площею 46,3 кв. м

(оприлюднено 14.08.2018)

3.42

Про приватизацію об'єкта нерухомого майна за адресою: Дніпропетровськаобл., Дніпровський район, с. Степове, вул. Вишнева, 9, загальною площею266,5 кв. м (оприлюднено 14.08.2018)

3.43

Про затвердження переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності,що підлягають приватизації в 2018 році (оприлюднено 14.08.2018)

3.44

Про визначення балансоутримувача будівлі по вул. Електричній, 1 А

(оприлюднено 15.08.2018)

3.45

Про об`єкт нерухомого майна комунальної власності та визначення йогобалансоутримувача (оприлюднено 15.08.2018)

3.46

Про визнання таким, що втратило чинність рішення міської ради від21.02.2018 No 34/30 "Про визначення балансоутримувача об`єктів нерухомогомайна по вул. Пожежній, 35" (оприлюднено 20.08.2018)

3.47

Про внесення змін до рішення міської ради від 25.07.2018 No 49/34 "Пронадання згоди на безоплатне прийняття у комунальну власність територіальноїгромади міста Дніпра об'єктів нерухомого майна по просп. БогданаХмельницького, 16 Д" (оприлюднено 21.08.2018)

3.48

Про надання згоди на передачу з державної власності у комунальну власністьтериторіальної громади міста Дніпра нежитлового приміщення No 36 по вул.Василя Чапленка, 3 (оприлюднено 29.08.2018)

3.49

Про визначення балансоутримувача нежитлового приміщення по вул.
Високовольтній, 24 (оприлюднено 31.08.2018)

3.50

Про зняття з балансу КЖЕП "Лівобережжя" малоквартирного житлового будинкуліт. А-1 по вул. Байкальській, 23 (оприлюднено 03.09.2018)

3.51

Про зняття з балансу КП "КЖЕП "Центральний" ДМР малоквартирного житловогобудинку літ. А-1 разом з господарськими спорудами по вул. Юркевича, 6(оприлюднено 03.09.2018)

3.52

Про зняття з балансу Комунального підприємства "Жилсервіс-2" Дніпровськоїміської ради малоквартирного житлового будинку літ. А-1 по вул. ОлександраКониського, 33 (оприлюднено 03.09.2018)

3.53

Про передачу з балансу на баланс будівель та споруд КНЗ "МНВК No1" ДМР повул. Пожежній, 37 (оприлюднено 31.08.2018)

3.54

Про зняття з балансу КП "БЮРО" житлового будинку літ А-10 та квартир ужитловому будинку літ А-10 по вул. Мандриківській, 127

(оприлюднено 03.09.2018)

3.55

Про передачу з балансу на баланс будівлі нефункціонуючого дошкільногонавчального закладу No 303 по вул. Набережній Заводській,119 Б

(оприлюднено 03.09.2018)

3.56

Про зняття з балансу Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Жовтневого району малоквартирного житловогобудинку літ. Б-2 по вул. Шевченка, 45 (оприлюднено 06.09.2018)

3.57

Про надання згоди департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськоїради на списання з балансу альтанок Комунального закладу освіти"Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) No 94" Дніпровської міськоїради по вул. Дарницькій, 15 (оприлюднено 11.09.2018)

3.58

Про визначення балансоутримувача нежитлових приміщення по вул.
Воскресенській, 9 (оприлюднено 29.08.2018)

4. Про організаційні і кадрові питання

Доповідач: Лисенко М. О., заступник міського голови з питань діяльностівиконавчих органів, директор департаменту благоустрою та інфраструктуриДніпровської міської ради

4.1

Про звернення депутатів Дніпровської міської ради VII скликання до КабінетуМіністрів України (оприлюднено 20.08.2018)

4.2

Про звернення депутатів Дніпровської міської ради VII скликання до КабінетуМіністрів України

Доповідач: Санжара О. О., секретар Дніпровської міської ради

4.3

Про внесення змін до рішень міської ради стосовно структури міської ради таїї виконавчих органів, граничної чисельності працівників міської ради та їївиконавчих органів (оприлюднено 13.07.2018)

Доповідач: Литвин О. Г., директор департаменту забезпечення діяльностіДніпровської міської ради

4.4

Про внесення змін до рішення міської ради від 20.12.2017 No 33/28 "Прорішення міської ради, що прийняті у 2013 році" (оприлюднено 31.07.2018)

4.5

Про внесення змін до рішення міської ради від 31.01.2018 No 29/29 "Прорішення міської ради, що прийняті у 2014 році" (оприлюднено 07.08.2018)

Доповідач: Гельфер Г. А., депутат Дніпровської міської ради

4.6

Про створення Комунального підприємства "Школа сучасного образотворчогомистецтва та дизайну ім. Вадима Сидура" Дніпровської міської ради

(оприлюднено 21.08.2018)

Доповідач: Маковцев І. І., директор департаменту транспорту та транспортноїінфраструктури Дніпровської міської ради

4.7

Про внесення змін до рішення міської ради від 20.12.2017 No 37/28 "Пропроїзд дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів I - IV рівнівакредитації, учнів професійно-технічних та загальноосвітніх навчальнихзакладів у 2018 році"

(оприлюднено 07.08.2018)

4.8

Про внесення змін до Правил паркування транспортних засобів на територіїміста Дніпра (оприлюднено 08.08.2018)

4.9

Про затвердження Концепції впровадження автоматизованої системи облікуоплати проїзду в міському пасажирському транспорті

(оприлюднено 06.06.2018)

4.10

Про затвердження Положення про департамент транспорту та транспортноїінфраструктури Дніпровської міської ради (оприлюднено 03.09.2018)

Доповідач: Мовшин Д. І., директор департаменту по роботі з активамиДніпровської міської ради

4.11

Про надання дозволу на розроблення проекту внесення змін до генеральногоплану розвитку м. Дніпра (оприлюднено 23.08.2018)

4.12

Про затвердження проекту внесення змін до генерального плану розвитку м.Дніпра (уточнення генерального плану щодо будівництва багато-квартирногожитлового будинку з комерційними приміщеннями та паркінгом в районі вул.Довга балка) (оприлюднено 29.08.2018)

Доповідач: Павлов А. Г., директор департаменту правового забезпеченняДніпровської міської ради

4.13

Про затвердження проекту мирової угоди (оприлюднено 28.08.2018)

4.14

Про затвердження проекту мирової угоди (оприлюднено 05.09.2018)

Доповідач: Грицай В. В., директор департаменту житлового господарстваДніпровської міської ради

4.15

Про затвердження Порядку передачі багатоквартирних будинків в управлінняінших суб`єктів господарювання, які є виконавцями послуги з управліннябагатоквартирним будинком (оприлюднено 04.09.2018)

Доповідач: Мороз Р. В., начальник інспекції з питань благоустроюДніпровської міської ради

4.16

Про затвердження Порядку передачі об'єктів (елементів) благоустрою м.Дніпра в тимчасове використання не за функціональним призначенням дляздійснення господарської діяльності у сфері споживчого ринку та послуг

(оприлюднено 23.05.2018)

Доповідач: Нідєлько А. В., директор департаменту з питань місцевогосамоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськоїради

4.17

Про внесення змін до рішення міської ради від 25.04.2018 No 96/31 "Прозатвердження Положення про Всеукраїнський конкурс журналістів та блогерівімені Бориса Брагинського" (оприлюднено 06.09.2018)

Доповідач: Турчак А. М., заступник директора департаменту по роботі зактивами Дніпровської міської ради

4.18

Про затвердження Статуту Комунального підприємства "Зооконтроль"Дніпровської міської ради у новій редакції (оприлюднено 26.07.2018)

4.19

Про реформування друкованого засобу масової інформації - газети "Нашемісто" та Комунального підприємства "Редакція газети "Наше Місто"Дніпровської міської ради (оприлюднено 22.08.2018)

4.20

Про припинення процедури реорганізації Житлового комунального підприємства"Парус", зміну його найменування та затвердження Статуту у новій редакції(оприлюднено 17.08.2018)

4.21

Про затвердження Переліку комунальних підприємств Дніпровської міської радивідповідно до їх підпорядкованості (оприлюднено 27.08.2018)

Доповідач: Лиштва Н. Ю., начальник управління з питань охорони культурноїспадщини Дніпровської міської ради

4.22

Про затвердження Положення про управління з питань охорони культурноїспадщини Дніпровської міської ради (оприлюднено 10.09.2018)

5. Про питання земельних відносин Доповідач: Мовшин Д. І., директор департаменту по роботі з активамиДніпровської міської ради

5.1 Про передачу земельної ділянки по вул. Мостовій (Новокодацький район) увласність гр. Тараненку С. Л., ідентифікаційний номер 2911306952, длябудівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель іспоруд (присадибна ділянка) (учасник АТО) (оприлюднено 26.07.2018)

5.2 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Рибалкової (Шевченківськийрайон) у власність гр. Ясинському В. П., ідентифікаційний номер 2271000239,для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель іспоруд (присадибна ділянка) (оприлюднено 02.08.2018)

5.3 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Рибалкової (Шевченківськийрайон) у власність гр. Ясинському В. В., ідентифікаційний номер 3624705193,для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель іспоруд (присадибна ділянка) (оприлюднено 06.08.2018)

5.4 Про передачу земельної ділянки по вул. Інгульській у районі буд. No 111 А(Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Тижньовій О. О.,ідентифікаційний номер 3095310880, для будівництва та обслуговування жилогобудинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено09.08.2018)

5.5 Про передачу земельної ділянки у районі Полтавського шосе (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Вайзбєрг С. В., ідентифікаційнийномер 2876705361, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено01.08.2018)

5.6 Про передачу земельної ділянки по вул. Криничній у районі буд. No 5(Індустріальний район) у власність гр. Полісніченко О. П., ідентифікаційнийномер 2804512127, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено26.07.2018)

5.7 Про передачу земельної ділянки по вул. Криничній у районі буд. No 5(Індустріальний район) у власність гр. Полісніченку Ю. В., ідентифікаційнийномер 2802408717, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено26.07.2018)

5.8 Про передачу земельної ділянки по вул. Криничній у районі буд. No 7(Індустріальний район) у власність гр. Кюрджиєву В. О., ідентифікаційнийномер 2776407498, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено30.07.2018)

5.9 Про передачу земельної ділянки по вул. Братській у районі буд. No 20 Б(Новокодацький район) у власність гр. Бурміновій Я. О., ідентифікаційнийномер 3175404442, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено01.08.2018)

5.10 Про передачу земельної ділянки по вул. Моторній, 68 А (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Гауке Д. О., ідентифікаційнийномер 2778502995, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено01.08.2018)

5.11 Про передачу земельної ділянки по вул. Гусенка, 36 (Соборний район) увласність гр. Олевському Е. Б., ідентифікаційний номер 2498100231, длябудівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель іспоруд (присадибна ділянка) (оприлюднено 22.08.2018)

5.12 Про передачу земельної ділянки по пров. Землеробському у районі буд. No 19(Соборний район) у власність гр. Толчину О. С., ідентифікаційний номер3080626257, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарськихбудівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено 20.08.2018)

5.13 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Броньової (Самарський район)у власність гр. Гордєєву С. А., ідентифікаційний номер 3062200799, длябудівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель іспоруд (присадибна ділянка) (оприлюднено 10.08.2018)

5.14 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижьодніпровський район) у власність гр. Щербині О. Л., ідентифікаційнийномер 2529100533, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено09.08.2018)

5.15 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижьодніпровський район) у власність гр. Ракуляку В. В., ідентифікаційнийномер 2091621152, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено09.08.2018)

5.16 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижьодніпровський район) у власність гр. Васильківському М. В.,ідентифікаційний номер 2910801735, для будівництва та обслуговування жилогобудинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено09.08.2018)

5.17 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Бусигіну В. О., ідентифікаційнийномер 1706900734, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено06.08.2018)

5.18 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Бусигіну С. В., ідентифікаційнийномер 2805217136, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено10.08.2018)

5.19 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Бусигіній О. В., ідентифікаційнийномер 1657500180, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено07.08.2018)

5.20 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Фіщенко А. І., ідентифікаційнийномер 3059507367, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено06.08.2018)

5.21 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Русяєву В. С., ідентифікаційнийномер 3492205194, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено07.08.2018)

5.22 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Кондратюку С. В.,ідентифікаційний номер 2668412575, для будівництва та обслуговування жилогобудинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено07.08.2018)

5.23 Про передачу земельної ділянки у районі вул Широкої (Амур-Нижьодніпровський район) у власність гр. Москальовій Л. В.,ідентифікаційний номер 1581903164, для будівництва та обслуговування жилогобудинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено06.08.2018)

5.24 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижьодніпровський район) у власність гр. Ващук Ю. О., ідентифікаційнийномер 3424603222, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено06.08.2018)

5.25 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Заваріну Ю. В., ідентифікаційнийномер 2874609234, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено07.08.2018)

5.26 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Кашперук Л. О., ідентифікаційнийномер 2355013008, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено10.08.2018)

5.27 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Козару А. В., ідентифікаційнийномер 2613821819, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено09.08.2018)

5.28 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Терлецькій Н. О.,ідентифікаційний номер 2510800147, для будівництва та обслуговування жилогобудинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено14.08.2018)

5.29 Про передачу земельної ділянки по вул. Бутакова у районі буд. No 12(Шевченківський район) у власність гр. Кузьміну Є. Г., ідентифікаційнийномер 1426622239, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено03.07.2018)

5.30 Про передачу земельної ділянки по вул. Бутакова у районі будинків NoNo 15-19 (Шевченківський район) у власність гр. Фоменко О. Є., ідентифікаційнийномер 2507312283, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено03.07.2018)

5.31 Про передачу земельної ділянки у районі Полтавського шосе (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Куцу П. В., ідентифікаційнийномер 2712700599, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено10.07.2018)

5.32 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Онезької (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Ляху В. О., ідентифікаційнийномер 3296702153, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено12.07.2018)

5.33 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Онезької (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Петрову Д. К., ідентифікаційнийномер 3346501593, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено19.07.2018)

5.34 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Широкої (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Горбатюку С. О., ідентифікаційнийномер 2774519394, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено06.08.2018)

5.35 Про передачу земельної ділянки по вул. Іжевській у районі буд. No 147(Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Воронову Є. В.,ідентифікаційний номер 2926601430, для будівництва та обслуговування жилогобудинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено29.08.2018)

5.36 Про передачу земельної ділянки у районі Полтавського шосе (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Бондарук В. Р., ідентифікаційнийномер 3578805367, для будівництва та обслуговування жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено29.08.2018)

5.37 Про передачу у власність гр. Візір С. В., ідентифікаційний номер3075408105, земельної ділянки No 71 в ОК "СТ "ЛУЧ УТОС" (Чечелівськийрайон) для ведення садівництва (оприлюднено 03.09.2018)

5.38 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Бобруйської (Чечелівськийрайон) у власність гр. Горбу І. Ф., ідентифікаційний номер 2786301030, длябудівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель іспоруд (присадибна ділянка) (оприлюднено 24.07.2017)

5.39 Про передачу земельної ділянки по вул. Святослава Хороброго (вул.
Чкалова), 26 (Шевченківський (Бабушкінський) район) у власність гр.Вакуленко С. О., ідентифікаційний номер 2841517848, по фактичномурозміщенню індивідуального жилого будинку, господарських будівель і споруд(присадибна ділянка) (оприлюднено 20.08.2018)

5.40 Про передачу земельної ділянки по пров. Променистому, 5 (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Сулимі С. О., ідентифікаційнийномер 2115700750, по фактичному розміщенню індивідуального жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено26.07.2018)

5.41 Про передачу земельної ділянки по вул. Грінченка, 331 Б (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Слесаренку М. В.,ідентифікаційний номер 3266416015, по фактичному розміщенню індивідуальногожилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)(оприлюднено 15.08.2018)

5.42 Про передачу земельної ділянки по вул. Робкорівській, 80 (Амур-Нижньодніпровський район) у власність гр. Кононову Г. О., ідентифікаційнийномер 2556608679, по фактичному розміщенню індивідуального жилого будинку,господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (оприлюднено06.08.2018)

5.43 Про передачу земельних ділянок по вул. Князя Володимира Великого, 38(Центральний район) у оренду гр. Тихій А. А., ідентифікаційний номер3135108805, по фактичному розміщенню нежитлової будівлі (оприлюднено27.10.2017)

5.44 Про передачу земельної ділянки по вул. Електричній, 4 Д (Самарський район)в оренду гр. Маймур Г. Я., ідентифікаційний номер 1855202565, по фактичномурозміщенню будівель та споруд (оприлюднено 06.08.2018)

5.45 Про передачу земельної ділянки по пров. Вільному, 4 (Індустріальний район)в оренду гр. Шкроб Н. Р., ідентифікаційний номер 1866601402, по фактичномурозміщенню магазину непродовольчих товарів (оприлюднено 11.05.2017)

5.46 Про передачу у власність земельних ділянок громадянам у м. Дніпрі (3особи) (оприлюднено 31.08.2018)

5.47 Про передачу у власність земельних ділянок громадянам у м. Дніпрі (3особи) (оприлюднено 04.09.2018)

5.48 Про передачу земельної ділянки по вул. Лобачевського, 17 А (Індустріальнийрайон) у постійне користування КЗ "ДЦПМСД No 9", код ЄДРПОУ 37899715, пофактичному розміщенню амбулаторії (оприлюднено 18.07.2018)

5.49 Про передачу земельної ділянки по вул. Сімферопольській, 19 (Соборнийрайон) у спільне постійне користування КЗ "ДЦПМСД No 4", код ЄДРПОУ37899673, по фактичному розміщенню нежилого приміщення (оприлюднено12.07.2018)

5.50 Про передачу земельної ділянки по вул. Календарній, 20 А (Самарськийрайон) у постійне користування департаменту гуманітарної політикиДніпровської міської ради, код ЄДРПОУ 40506248, по фактичному розміщеннюбудівель та споруд Комунального закладу освіти "Неповна середнязагальноосвітня школа No 127" Дніпровської міської ради (оприлюднено19.07.2018)

5.51 Про передачу земельної ділянки по вул. Квітки-Основ'яненка, 14(Новокодацький район) у постійне користування КЗ "ДЦПМСД No 5", код ЄДРПОУ37899694, по фактичному розміщенню будівлі амбулаторії загальної практикисімейної медицини No 6 (оприлюднено 03.07.2018)

5.52 Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянкивійськовій частині 3054 Національної гвардії України, код ЄДРПОУ 25575569,по фактичному розміщенню будівель та споруд військового містечка No 1 повул. Надії Алексєєнко, 46 (Чечелівський район) (оприлюднено 05.06.2018)

5.53 Про передачу земельної ділянки по вул. Панікахи, 91 Б (Шевченківськийрайон) в оренду ПП "КВАРТА-М", код ЄДРПОУ 38598460, по фактичномурозміщенню будівлі (оприлюднено 05.09.2018)

5.54 Про надання гр. Каграманян М. Б., ідентифікаційний номер 3043724340,дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельноїділянки по фактичному розміщенню гаража по вул. Старокозацькій, 68 К(оприлюднено 14.12.2017)

5.55 Про надання ТОВ "НВП ЕЛАСТ", код ЄДРПОУ 33806902, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. АкадемікаБелелюбського, 14 (Чечелівський район) по фактичному розміщенню виробничогобудинку, будівлі РБУ, складського господарства (оприлюднено 27.06.2018)

5.56 Про надання ТОВ "НВП ЕЛАСТ", код ЄДРПОУ 33806902, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. НабережнійЗаводській, 11 Д (Чечелівський район) по фактичному розміщенню будівель таспоруд (оприлюднено 11.07.2018)

5.57 Про надання ТОВ "АНТАР ПЛЮС", код ЄДРПОУ 41092721, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по просп. ДмитраЯворницького, 95 К (Центральний район) по фактичному розміщенню нежитловоїбудівлі, кафе (оприлюднено 10.07.2018)

5.58 Про надання ТОВ "СКЛАД", код ЄДРПОУ 41331580, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по фактичномурозміщенню будівель та споруд по вул. Панікахи, буд. No 5 А (Соборнийрайон) (оприлюднено 17.07.2018)

5.59

Про надання ТОВ КОМПАНІЇ "МДП", код ЄДРПОУ 30004376, дозволу на розробленнятехнічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) межземельної ділянки в натурі (на місцевості) по фактичному розміщенню частинибудівлі інституту по просп. Дмитра Яворницького, 65 (Шевченківський район)(оприлюднено 17.07.2018)

5.60 Про надання ОСББ "АТМОСФЕРА", код ЄДРПОУ 42088894, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по фактичномурозміщенню житлового комплексу по вул. Титова, 26 (Чечелівський район)(оприлюднено 03.07.2018)

5.61

Про надання ТОВ "АРКАДА ФІНАНС", код ЄДРПОУ 40096154, дозволу нарозроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки пофактичному розміщенню багатофункціонального центру по вул. Марії Кюрі, 5(Соборний район) (оприлюднено 20.08.2018)

5.62 Про надання гр. Тарасюк М. А., ідентифікаційний номер 2678500109, дозволуна розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки повул. Титова, 32 (Чечелівський район) по фактичному розміщенню нежитловоїбудівлі, кафе "Метеор" (оприлюднено 30.07.2018)

5.63 Про надання ТОВ "ЕЛЕКТРОННІ ІННОВАЦІЇ", код ЄДРПОУ 37145080, дозволу нарозроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки пофактичному розміщенню частини корпусу No 51 по вул. Будівельників, 34(Чечелівський район) (оприлюднено 20.08.2018)

5.64 Про надання гр. Долгополову О. Ю., ідентифікаційний номер 3244215792,дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодовстановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості)по фактичному розміщенню нежитлової будівлі, кафе з котельнею по вул.Карагандинській, 2 (Самарський район) (оприлюднено 20.08.2018)

5.65 Про надання ТОВ "ДОРБУД", код ЄДРПОУ 32835809, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. ОлександраОцупа, 2 Л, 2 М (Індустріальний район) по фактичному розміщенню нежитловихбудівель та споруд (оприлюднено 20.08.2018)

5.66 Про надання гр. Кожушному В. В., ідентифікаційний номер 3440403512,дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодовстановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості)по просп. Дмитра Яворницького, 33 (Соборний район) по фактичному розміщеннюнежитлового приміщення No 85, магазину (оприлюднено 23.06.2018)

5.67 Про надання гр. Макаренку О. М., ідентифікаційний номер 2151007094,дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельноїділянки по фактичному розміщенню споруди, автостоянки з допоміжнимиспорудами по просп. Олександра Поля, 50 К (Центральний район) (оприлюднено06.08.2018)

5.68

Про надання ТОВ КОМПАНІЇ "МДП", код ЄДРПОУ 30004376, дозволу на розробленнятехнічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) межземельної ділянки в натурі (на місцевості) по фактичному розміщеннюнежитлових будівель по вул. Дачній, 1 (Шевченківський район) (оприлюднено22.06.2018)

5.69 Про надання ТОВ фірмі "Ольвія", код ЄДРПОУ 01355066, дозволу нарозроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміноюїї цільового призначення по вул. Єсеніна, 24 (Індустріальний район) пофактичному розміщенню цілісного майнового комплексу (оприлюднено 02.08.2018)

5.70 Про надання ПАТ "ДнСЗ", код ЄДРПОУ 14367980, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Любарського,181 (Амур-Нижньодніпровський район) по фактичному розміщенню будівель таспоруд (оприлюднено 11.07.2018)

5.71 Про надання ПАТ "ДнСЗ", код ЄДРПОУ 14367980, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Любарського,179 (Амур-Нижньодніпровський район) по фактичному розміщенню овочевогомагазину (оприлюднено 30.07.2018)

5.72 Про надання гр. Понікаревич А. С., ідентифікаційний номер 3288717265,дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодовстановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)по фактичному розміщенню майнового комплексу по просп. Героїв, 48 А(Соборний район) (оприлюднено 06.08.2018)

5.73 Про надання ТОВ "УКРМАШ-СТАН", код ЄДРПОУ 38676868, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по фактичномурозміщенню будівель та споруд по вул. Шолохова, 9 Г (Амур-Нижньодніпровський район) (оприлюднено 06.08.2018)

5.74 Про надання гр. Гільдіну О. І., ідентифікаційний номер 2579200317, гр.Гільдіній О. Г., ідентифікаційний номер 2567322861, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною їїцільового призначення по фактичному розміщенню будівель та споруд по просп.Праці, 8 (Соборний район) (оприлюднено 12.07.2018)

5.75 Про надання ТОВ ПВП "КРОК", код ЄДРПОУ 13452933, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Панікахи, 5(Соборний район) по фактичному розміщенню будівель та споруд (оприлюднено12.07.2018)

5.76 Про надання АТ "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ", код ЄДРПОУ 23359034,дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодовстановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)по вул. Університетській, 115 (Соборний район) по фактичному розміщеннюнежитлової будівлі (оприлюднено 05.07.2018)

5.77 Про надання АТ "ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ", код ЄДРПОУ 23359034,дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодовстановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)по вул. Тополиній, 21 (Шевченківський район) по фактичному розміщеннюнежитлової будівлі, підстанції "Комунальна" (оприлюднено 05.07.2018)

5.78 Про надання ТОВ "ЮСТ-КОС", код ЄДРПОУ 39522020, дозволу на розробленнятехнічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) межземельної ділянки в натурі (на місцевості) по фактичному розміщеннюбудівель та споруд по вул. Космічній, 32 А (Соборний (Жовтневий) район)(оприлюднено 06.06.2016)

5.79 Про надання ТОВ "ФУДКОРТ СЕРВІС ПЛЮС", код ЄДРПОУ 42311227, дозволу нарозроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки пофактичному розміщенню об`єкта незавершеного будівництва, об`єктагромадського харчування по просп. Гагаріна у районі буд. No 120(Шевченківський район) (оприлюднено 27.08.2018)

5.80 Про надання ТОВ "ПІВНІЧНЕ - 007", код ЄДРПОУ 40928232, дозволу нарозроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки пофактичному розміщенню нежитлової будівлі багатофункціонального призначенняпо вул. Семафорній, 32 Б (Самарський район) (оприлюднено 02.08.2018)

5.81 Про проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права орендиземельної ділянки у районі вул. Колодязної та вул. Поля (Соборний район)(оприлюднено 28.03.2018)

5.82 Про зміну цільового призначення земельної ділянки No 226 на територіїОбслуговуючого кооперативу "Садівницьке товариство "Труд" (Шевченківськийрайон), яка перебуває у власності гр. Деркач Ю. В., ідентифікаційний номер2953209508, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарськихбудівель і споруд (оприлюднено 17.10.2017)

5.83 Про поновлення договору оренди земельної ділянки від 07.11.2003 (державнареєстрація від 11.11.2003 No 4516) по вул. Маяковського, 15 (Новокодацькийрайон) гр. Ленику П. Л., ідентифікаційний номер 2558000331, по фактичномурозміщенню будівель ательє та гаража (оприлюднено 06.08.2018) (оприлюднено06.08.2018) (оприлюднено 14.08.2018)

5.84 Про надання згоди на поділ земельної ділянки по просп. Гагаріна у районібуд. No 103 (Соборний район), яка перебуває в оренді ПП "СІА", код ЄДРПОУ30326222, відповідно до договору оренди землі від 14.12.2011 (державнареєстрація від 21.02.2012 No 121010004000409) (оприлюднено 30.07.2018)

5.85 Про внесення змін до рішення міської ради від 20.06.2018 No 223/33стосовно земельної ділянки по вул. Бельгійській, 11 (Новокодацький район)(оприлюднено 14.08.2018)

5.86

Про внесення змін до рішення міської ради від 20.06.2018 No 300/33 стосовноземельної ділянки по вул. Княгині Ольги, 2 Б (Центральний район)(оприлюднено 06.08.2018)

5.87 Про повернення з користування земельної ділянки за адресою: сел. Ясне(кадастровий номер 1210100000:08:036:0115) територіальній громаді м. Дніпра(оприлюднено 05.07.2018)

5.88 Про поновлення договору оренди земельної ділянки від 08.09.2003 (державнареєстрація від 18.09.2003 No 4191) по вул. Варварівській, 28 (Амур-Нижньодніпровський район) ТОВ "ХЛІБОЗАВОД No10", код ЄДРПОУ 31911401, пофактичному розміщенню нежитлових будівель та споруд (оприлюднено 20.08.2018)

5.89 Про поновлення договору оренди землі від 07.03.2012 (державна реєстраціявід 06.07.2012 No121010004000601) по вул. Мандриківській, 51 Д (Соборнийрайон) ТОВ "ЗЕМ-ІНВЕСТ", код ЄДРПОУ 37149677, для завершення будівництважитлового комплексу (оприлюднено 29.08.2018)

5.90 Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведенняземельної ділянки у районі вул. Бехтерева, 1 з метою проведення земельнихторгів (оприлюднено 20.08.2018)

5.91 Про поновлення договору оренди землі від 13.10.2009 (державна реєстраціявід 21.10.2009 за No 040910400803) по вул. Івана Езау (вул. Булигіна), 17 Б(Чечелівський (Красногвардійський) район) гр. Носкову Д. Л.,ідентифікаційний номер 2273000212, по фактичному розміщенню корпусу No 9,цеху No 28, насосної зворотнього водопостачання (оприлюднено 11.05.2017)

5.92 Про зміну цільового призначення земельної ділянки по вул. Холодильній урайоні буд. No 67, (Індустріальний район) (оприлюднено 29.08.2018)

5.93 Про зміну цільового призначення земельної ділянки по вул. Фронтовій, 35(Новокодацький район) (оприлюднено 24.05.2018)

5.94 Про проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права орендиземельної ділянки по вул. Генерала Захарченка у районі буд. No 17(Індустріальний район) (оприлюднено 03.09.2018)

5.95 Про внесення змін до рішення міської ради від 13.04.2017 No 252/19стосовно земельної ділянки по вул. Артільній, 11 (оприлюднено 04.09.2018)

5.96 Про продовження строку укладання додаткового договору до договору орендиземлі від 19.06.2007 (державна реєстрація від 05.07.2007 No 040710400285)по вул. Княгині Ольги, 10 (Центральний район) (оприлюднено 04.09.2018)

5.97 Про поновлення договору оренди землі від 07.03.2012 (державна реєстраціявід 06.07.2012 за No 121010004000600) по вул. Мандриківській, 51 Л(Соборний район) ТОВ "ЗЕМ-ТОРГ", код ЄДРПОУ 37149682, для завершеннябудівництва житлового комплексу (оприлюднено 05.09.2018)

5.98 Про зміну цільового призначення земельної ділянки по вул. Горяній, 25(Соборний район) (оприлюднено 11.07.2018)

5.99 Про зміну цільового призначення земельної ділянки по вул. Володі Дубініна,6 (Соборний район) (оприлюднено 05.09.2018)

5.100 Про передачу земельної ділянки у районі вул. Бориса Кротова(Шевченківський район) у постійне користування департаменту гуманітарноїполітики Дніпровської міської ради, код ЄДРПОУ 40506248, для будівництвадошкільного навчального закладу для Комунального закладу освіти "Середнязагальноосвітня школа No 25" Дніпровської міської ради

(оприлюднено 20.08.2018)

Конфлікт інтересів

5.101

Про поновлення договорів оренди земельних ділянок від 22.09.2003 (державнареєстрація від 07.10.2003 NoNo 4340, 4341) по просп. Дмитра Яворницького,33 (Центральний район) гр. Зелінській І. С., ідентифікаційний номер3084714348, по фактичному розміщенню приміщення магазину (оприлюднено14.06.2018)

5.102 Про передачу земельних ділянок по вул. Ударників, 27 (Чечелівський район)в оренду ТОВ "БаДМ", код ЄДРПОУ 31816235, по фактичному розміщенню будівельта споруд (оприлюднено 27.08.2018)

6. Про питання архітектури та містобудування Доповідач: Мовшин Д. І., директор департаменту по роботі з активамиДніпровської міської ради 6.1 Про надання ТОВ "СТРОЙПЕРСПЕКТИВАІНВЕСТ", код ЄДРПОУ 42168204, дозволу нарозроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміноюїї цільового призначення для проектування та будівництва багатоквартирногожитлового будинку в районі вул. 6-ї стрілецької дивізії та пров. ФеодосіяМакаревського, 1 (Соборний район) (оприлюднено 06.08.2018) 6.2 Про надання військовій частині 3054 Національної гвардії України, кодЄДРПОУ 25575569, дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведенняземельної ділянки для будівництва та обслуговування багатоквартирногожитлового будинку по вул. Максима Дія (Новокодацький район) (оприлюднено21.05.2018) 6.3 Про надання ТОВ "КРУТОГІРНИЙ", код ЄДРПОУ 40864808, дозволу на розробленняпроекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною їїцільового призначення по узв. Крутогірному, 18 (Соборний район) длябудівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованиминежитловими приміщеннями та паркінгом (оприлюднено 22.06.2018) 6.4 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) громадянам у м. Дніпрі(6 осіб) (оприлюднено 18.07.2018)

6.5 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) громадянам у м. Дніпрі(3 особи) (оприлюднено 06.08.2018)

6.6 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) громадянам у м. Дніпрі(4 особи) (оприлюднено 20.08.2018)

6.7 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) громадянам у м. Дніпрі(4 особи) (оприлюднено 26.07.2018)

6.8 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) громадянам у м. Дніпрі(8 осіб) (оприлюднено 26.07.2018)

6.9 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) громадянам у м. Дніпрі(8 осіб) (оприлюднено 01.08.2018)

6.10 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) громадянам у м. Дніпрі(4 особи) (оприлюднено 06.08.2018) 6.11 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) громадянам у м. Дніпрі(9 осіб) (оприлюднено 24.07.2018) 6.12 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування гаражів громадянам у м.Дніпрі (2 особи) (оприлюднено 26.07.2018) 6.13 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування гаражів громадянам у м.Дніпрі (5 осіб) (оприлюднено 17.08.2018) 6.14 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) громадянам у м. Дніпрі(6 осіб) (оприлюднено 06.03.2018) 6.15

Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки), для будівництва таобслуговування гаражів, для ведення садівництва громадянам - учасникамантитерористичної операції та членам їх сімей у м. Дніпрі (21 особа)(оприлюднено 28.02.2018) 6.16 Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведенняземельних ділянок для будівництва та обслуговування жилих будинків,господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) громадянам у м. Дніпрі(9 осіб) (оприлюднено 06.08.2018) Доповідач: Волик Д. В., начальник головного архітектурно-планувальногоуправління департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради

6.17 Про внесення змін до рішення міської ради від 25.04.2018 No 493/31 "Пронадання дозволу на розроблення детального плану території в районі вул.Бехтерева (Самарський район) (оприлюднено 05.09.2018)

7. Різне

15.09.2018

Горожанин Днепропетровска

Wed, 19 Sep 2018 12:37:00 +0300

Известный многим горожанам прекрасный сквер возле кафе "Фантазия" на Победе-6 оказался бесхозным и погибает

Эту тему поднял горожанин Валентин Бекещенко, его письмо в "Горожанин"прозвучало как крик души.

"Сквер, расположенный возле кафе "Фантазия" на проспекте Героев, 44, когда-то был комплексом-оазисом, - пишет Валентин Бекещенко. - Это было любимоеместо отдыха жителей Победы. Только представьте себе: цветочные клумбы,качели и карусели для деток, газон, площадка для выступлений местныххудожественных коллективов. Чистота, красота и порядок во всем! Но послетого как сквер отдали на баланс города, он превратился в помойку и местодля сбора пьяниц и бездомных. Мэр обещал исправить это, но сейчасотмалчивается".

Получив это послание, я сразу же отправилась в сквер к "Фантазии", где меняждал автор письма Валентин Константинович.

Грустная история

Вы, наверное, удивитесь, но сегодня разыскать зеленый "комплекс-оазис"оказалось делом непростым. В поисках сквера я блуждала по дворам Победы-6,но находила только одинаковые пустыри. Вышедший мне навстречу Валентинпояснил, что один из пустырей - это как раз тот самый сквер, о котором онписал. Мне вспомнилась шутка об "остатках былой роскоши", но тут она былабы неуместной - остатков, собственно говоря, почти не было.

Дата рождения некогда очень красивой зеленой рекреационной зоны - 25октября 2001 года. Именно в этот день городская власть своим решениемразрешила владельцам кафе "Фантазия" на Победе занять близлежащую пустующуютерриторию. Но не для бизнеса, а для "обеспечения населения зонамирекреационного предназначения и необходимости улучшения экологическойситуации в Днепре".

Свои обязанности коллектив кафе честно выполнял на протяжении 16-ти лет,высаживал деревья, цветы и кустарники. Ухаживал за ними, поливал, убирал,поставил лавочки и детскую площадку. И всё за свои собственные средства, нетрогая бюджетных денег. Это место действительно было любимым не только ужителей соседних домов, сюда приезжали на отдых из других районов города.

А дальше, как вы знаете, случился экономический кризис, который затронулмногие маленькие и большие предприятия. Финансовое положение кафе резкоухудшилось, ведь многие горожане уже не могли позволить себе даже маленькихрадостей. Со слов владелицы кафе, ситуация дошла до того, что она даже невсегда могла вовремя выплачивать зарплаты работникам. Именно потому,отрывая от сердца любимую и созданную собственными руками зону отдыха,хозяйка кафе Людмила письменно обратилась к городской власти с просьбойвзять зеленую зону на свой баланс и ухаживать за ней.

Решением исполкома городского совета с 26 января 2017 года обязанностьсодержать сквер, а именно - "проводить уборку, благоустройство иозеленение", было возложено на департамент благоустройства и инфраструктурымэрии. Насколько нам известно, департамент эту почетную обязанностьпереложил на подчиненное ему КП УРЭА. И с этого момента счастливая жизньпрекраснейшего городского сквера закончилась.

За деревьями, цветами и кустарниками больше никто не ухаживает. Скверпревращается в грязный пустырь. И этот процесс сразу же поменял контингентего посетителей. Вместо мамочек с детьми сюда пришли наркоманы и пьяницы.

"Трезвые родители - здоровые дети"

Такой интересной надписью на дверях встретил меня один из ларьков,расположенный в непосредственной близости от кафе "Фантазия" и прилегающегосквера. Но Валентин Бекещенко привел меня к этой торговой точке для того,чтобы показать, где нынешние "постояльцы сквера" покупают водку. Не думалая раньше, что в ларьках "Молоко" могут продавать не только молочныепродукты. Рядом расположена аптека, в которой те, у кого не хватает денегна водку, судя по разбросанным под кустами пузырькам, покупают настойкубоярышника. А распивать свои покупки граждане полюбили на лавочках всквере. Пьют не таясь, открыто, и очень часто - под специфическоемузыкальное сопровождение.

- Они поют до 4-х утра, и все это под нашими окнами, - эмоциональнорассказывает Валентин. - Сквер находится между домами No42 и 46, в каждомиз которых живет по 300 человек. После этих попоек всегда остается многобутылок. Уборки проводятся раз в месяц, а пьют у нас каждый день. Мыборолись с этим - предлагали властям закрыть сквер с 12 ночи до 6 утра.Безуспешно. Нам ответили, что так мы, видите ли, нарушим демократию. Внашем положении - только и думать о демократии.

Детской площадки в сквере давно не стало. Когда-то здесь были качели ипесочница, но люди все разрушили. Сегодня дети ушли в соседний двор, а наэтой территории появляются изредка и только с родителями.

- А теперь пройдемте, я покажу вам огражденную территорию - это все, чтоосталось от сквера. Все, что удалось спасти владелице "Фантазии", - с этимисловами Валентин Константинович повел меня во внутренний дворик кафе.

Когда-то эта территория была частью большого сквера, а сегодня она лишь поконтрасту напоминает, как было хорошо раньше и как ужасно стало сейчас.

- Однажды Борис Филатов приезжал на Победу-6 на встречу с жителями. Яподошел к нему и рассказал о нашей проблеме, он в ответ пообещал, что всеуладит. Но, видимо, забыл, - говорит Валентин Бекещенко.

Как было и как могло быть

- Жить в нищей стране и заниматься благотворительностью у меня неполучается... - вроде как оправдываясь, говорит мне хозяйка "Фантазии"Людмила Подольская.

На самом деле Людмиле нечего оправдываться. Она, наоборот, заслужила словаблагодарности. Создала сквер и долгие 16 лет - с 2001 по 2017 год -содержала его за свой счет. И сегодня Людмила Анатольевна расстроена тем,что всё созданное ею жители города разрушили за полтора года. А город так ине стал хозяином уже благоустроенной территории.

- Туи, розы, чернобрывцы, можжевельники, елочка... Даже грибы растут, -показывает мне Людмила свой чудо-сад во внутреннем дворе. - Когда я строиласвое кафе, то понимала, что мое здание, как жемчужина, нуждается в золотойоправе. Я решила сделать этой оправой сквер, причем своими руками. Явыросла в СССР - в те времена, когда если тебе что-то нужно, ты сам берешьлопату и делаешь.

Раньше в сквере росли 15 берез, липы и несколько рябин. За ними теперьникто не ухаживает, и деревья засохли.

- Было еще много хвойников: я засадила ими всю дачу, а потом привозилавысаживать сюда, - вспоминает Людмила. - Вы представьте себе, что до нас наэту территорию при постройке домов сливали цемент, а под ней течет руслореки. Даже при таких условиях у нас получилось сделать настоящий сад.

Людмила Анатольевна рассказывает, что работники кафе часто сами приносилисаженцы и семена и сами их высаживали, когда не было посетителей. Они жесами и поливали, в земле была зарыта пивная бочка, в которую мы собираливоду из-под холодильников.

- Правда, сначала бочек было две, но в первую же ночь кто-то одну украл. Апотом у нас регулярно воровали трубы из поливных систем, - говорит Людмила.

Потом возник конфликт с коммунальными дворниками, которые ругались из-затого, что посаженные деревья мешали убирать улицу.

- Закончилось это тем, что мы завели собственных дворников и выплачивали имзарплаты, - рассказывает Людмила. - Горожане ругали нас за то, что их детипадали с наших качелей. Я сама видела один из случаев: мама пила пиво, аребенок самостоятельно катался и не удержался. А кто виноват в этойситуации? По их мнению, мы, потому что мы поставили какие-то неправильныекачели. Власти заставляли нас убирать осенью листву из-под деревьев, а мыне давались, потому что так нарушится естественный природный процесс. Онине понимают, что деревья зимой греются этими листьями. Мы справились и сэтим - пришлось вырыть компостные ямы. Но это стоило денег, и только нашихденег. Видите, все нас ругали, а мы делали.

Потом Людмиле пришла в голову идея расставить между деревьями лавочки.

- Я попросила одного из работников вылить лавочки из бетона и прибитьсверху деревянные доски. Мы их выносили утром и заносили ночью. Когда яотдала большую территорию сквера, то оставила там эти лавочки как подарок.Почти всех их разбили. Те, что остались, довели до непригодного состояния, - вздыхает хозяйка кафе.

Людмила вспоминает, как 5 лет назад на день города она организовала здесьдвухдневный концерт с песенным конкурсом и мастер-классами.

- Не для рекламы, а просто для того, чтоб сделать подарок жителям Победы. Япомню, как отец водил меня маленькой на концерты, и подумала, что местнымдеткам такое понравиться, - говорит Людмила Подольская.

Сегодня Людмилу удивляет и обижает такое отношение к бывшему скверу жителейокрестных домов, которым, по ее словам, она и ее коллектив служили верой иправдой. "Но если им это, как оказалось, не надо, то нам зачем?" -спрашивает она.

А нас удивило такое равнодушное и бесхозяйственное отношение коммунальныхслужб к подаренному городу благоустроенному скверу. Кто его убирает (неубирает), за какую сумму бюджетных денег и кто отвечает за результаты этого"труда" - мы запросили мэрию. Получим ответ - опубликуем.

Ну а на выходе из кафе я встретила тех самых новых постояльцев сквера, окоторых говорил Валентин Константинович. В 2 часа буднего дня люди вышли всквер на пьянку. Собственно говоря, они уже были настолько пьяны, что дажене смогли противиться фотосъемке. А рядом бегала девочка в школьной форме,возле которой сидела бабушка. Они, наверное, еще не поняли до конца, во чтопревратился сквер, бывший когда-то гордостью жилмассива Победа.

Анна Моторина

Газета ГОРОЖАНИН 17.09.2018

Горожанин Днепропетровска

Wed, 19 Sep 2018 12:35:00 +0300

Приднепровская ТЭС входит в десятку крупнейших загрязнителей воздуха вДнепре. Поэтому между ПАО ДТЭК и мэрией Днепра появился меморандум, чтобыисправить ситуацию. Уже в этом году на экологическое переоснащениепредприятие планирует выделить 323 миллиона гривен. Также, львиная доляденежных средств на обновление очистительных фильтров для ПриднепровскойТЭС выделит городской бюджет Днепра.

Об этом сообщает интернет-издание "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" со ссылкой на пресс-службу Днепровского горсовета.

В меморандуме прописано взаимодействие сторон в финансовой сфере, а такжеучастие города в установлении новых электрофильтров на энергоблокахПриднепровской ТЭС. Во исполнение пунктов меморандума предприятиемзапланировано выделить 323 миллиона гривен в 2018 году. Также документпредусматривает выделение 5 миллионов гривен из городского бюджета наприродоохранные мероприятия.

Кроме этого, ТЭС платит городу экологический налог и общая практикапоказывает, что часть средств возвращается на природоохранные мероприятия.Так, за 3 квартала 2018 года предприятие перечислило в городской бюджет 9миллионов 922 тысяч гривен.

Днепр. Главное

Wed, 19 Sep 2018 12:33:00 +0300

"Люблю тебе, гіркий мій степе, Солончаки та полини!" Писав свого часу відомий український поет і археолог, дослідник скіфськогостепу Борис Мозолевський. Насправді не лише солончаками і полинамиславиться наш степ, велика енергетична сила таїться у цій землі, а історіяукраїнського степу заглиблюється на цілі тисячоліття.

Починаючи з трипільських, а то й давніших - індо-арійських часів, тутзакладалися основи менталітету українців. На безкраїх степових просторахвідбувався розвиток культури, побуту і світогляду наших пращурів, народивсяволелюбний дух українського народу, його самосвідомість. Територію степу умежах сучасної України в історичний (зафіксований на сторінках письмовихпам'яток) час населяли кіммерійці, прадавні слов'яни, тиверці, уличі,здіймали пилюку кінськими копитами скіфи, сармати, гуни, половці... Природустепу вони обожнювали і магічно одухотворювали.

Яскраву сторінку в історії українських степів вписано лицарямисередньовіччя - запорожцями. У ХV-ХVІІІ ст. на теренах від Дністра до Донурозміщувалися вольності Низового Війська Запорозького, розділені на вісімадміністративних одиниць - паланок. Духовну велич степу українське козацтвооспівало у своїх піснях, думах, легендах. Там, у степу пам'ять про подвиг іславу, як найвищі цінності запорізького товариства, навік спочиває увисоких, насипаних козацькими шапками, курганах і могилах.

За байраком байрак, А там степ та могила.
Із могили козак Встає сивий, похилий...
(Тарас Шевченко).

Багате природне різноманіття українських степових ландшафтів формувалосявпродовж довгої геологічної історії, що вимірюється мільйонами років.Географічна наука (палеогеографія) утворенню степових ландшафтів виділяєпроміжок часу тривалістю приблизно 35-5 млн років (тут уже 2-3 мільйонироків не береться до уваги). Включаються геологічні епохи від олігоцену допліоцену. Інакше - географи знають: кінець палеогену - неоген. Тобто ценепомірно великий (для осягнення розумом звичайної людини) проміжок часу.Але за такий відтинок історії природа витворила неповторну красу тих рослині тварин, які наповнюють ландшафт Степу. За таке довголіття можна буловитворити надзвичайно багате, як ми зараз кажемо, біотичне і ландшафтнерізноманіття. І, забігаючи наперед, за якісь десятки років (наприкінці ХІХст.) люди наважилися таку красу переорати, не усвідомлюючи, що тим самимзавдають непоправної шкоди довкіллю.

Степова зона становить нині 41,5 відсотка площі України (25019,9 тис га),але справжнього, повноцінного (заповідного) степу залишилося меншевідсотка! її території. А в минулому (декілька століть назад) степ бувбезкраїм, як море. У ньому можна було без належного досвіду пропастибезслідно. І навіть втопитися!, провалившись у "медову" яму диких степовихбджіл.

Доля степового ландшафту трагічна. Його історична та біосферна роль наминеусвідомлена і залишається непізнаною. Степ як природна екосистема таекологічна ніша живої матерії - на межі зникнення. Жодна з природних зон заостанні 150 років не зазнала таких катастрофічних змін, як степова. Дозагибелі останніх островків біотичного різноманіття степу - один лише крок.Якщо не залишиться їх у степових заповідниках, бачитимемо степ тільки накартинах і фотографіях. Приміром, як у цивілізованій Європі чи Америці -там степів давно вже нема. Але яка душа в германців? - Формувалась вона яквідображення горбистих і прохолодних лісів. А широка козацька натураукраїнців без широких степових просторів просто існувати не може.

Відбуваються якісь неймовірно глибокі і (важко повірити!) необоротнітрансформації як фізичної, так і духовно-філософської субстанції Степу.

Тільки люди, обдаровані даром божого провидіння, науковці зі світобаченнямгуманіста-патріота по-справжньому розуміють суть спустошливих процесів натеренах природної колиски українського етносу - Степу. На очах - злам іперебудова корінної (ландшафтної) структури степового біома і, водночас,генетичного коду українця.

Створюється якась парадоксальна ситуація. Науковці, люди вчені, здавалосяб, цвіт нації, інтелектуальна еліта демонструють зразки споживацькогожиття. Де потуги, щоб у нас була не за формою, а змістом Українськадержава, справді народна влада, моральне відношення до природи, зокремазаповідного степу.

З історичних, літературних джерел відомо, що на початках нашої ери лісизаймали майже половину теперішньої України, а степи більше одної третини.Тобто за площею степовий біом був другим після лісу. Якщо брати разом площузони степу (у теперішніх межах) і лучних степів у зоні лісостепу та значнезведення лісів внаслідок вирубування, то на кінець ХVІІІ ст. степовіландшафти складали більшість українських земель. Однак за останні двітисячі років площа лісів скоротилася в три, а степів - більш як у 50 разів(до 0,63%).

Землі масово розорюються. Тим часом землеробство в степовій зоні Українизумовило цілу низку негативів. Зруйнована дернина, яка здатна затримуватисніг та воду і захищати ґрунт від морозів (разом зі снігом) і вітру(пилових бур). "Оголення" степу від буйної рослинності (різнотравно-злакової) посилило випаровування з поверхні ґрунту і в певній мірізбідніння водних джерел.

Втративши таку природну "ковдру", степ вночі став більше вихолоджуватися,тобто втрачати отримане за день сонячне тепло. Щоправда, культурнарослинність дещо згладжує зазначені закономірності. Однак вона не замінюєприродної рослинності - щільної степової дернини.

На сьогодні у степовій зоні встановився несприятливий вітровий режим яквлітку (шквали), так і взимку (хуртовини). Приміром, в Одеській областіспостерігається найбільше в Україні шквалів - понад шість на рік. УХерсонській області і Криму їх трохи менше (4-6). А що таке шквал? - Різке,раптове збільшення швидкості вітру, який до того ж часто змінює напрям.Найчастіше він спостерігається під час гроз і злив. Сильний вітер ламаєдерева, знищує сільськогосподарські культури, руйнує будівлі.

Можливі людські жертви.

Справжнім лихом стали пилові чорні бурі у розораному степу. - Вонивиникають також від сильних вітрів, під час посух. Вітер здуває ґрунт.Особливо навесні, коли відсутній рослинний покрив. Так, у квітні 1928 р.пилова буря охопила увесь степ.

На жаль, людство уже не в змозі привести степ до стану первинного,корінного, але хоча відносно, умовно корінним, ми зобов'язані його залишитинащадкам. А для цього потрібно мати стратегію і державне бачення на далекуперспективу. Інакше людське втручання в природу неминуче обернеться лихомдля неї самої.

Володимир ГЕТЬМАН, доцент, кандидат географічних наук.
Фото надане автором.

Голос України

Последние публикации


Эконовости
Ветеринарная клиника На Молодежной чипирует щенков и котят | Атомная энергетика