Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум
Sun, 14 Apr 2024 00:09:00 +0300

Опубліковано: Сьогодні о 23:46

На ЗАЕС. Фото: gettyimages.com

Удари безпілотників по Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) можутьстати початком нового витка війни Росії проти України. Про це заявивгенеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ)Рафаель Гроссі. За його словами, прямі атаки дронів значно збільшили ризикядерної аварії. Водночас у Головному управлінні розвідки Міноборони Українизазначили, що росіяни зімітували атаку на станцію, повідомляє FREEДОМ.

У неділю, 7 квітня, МАГАТЕ повідомило, що безпілотники атакували ЗапорізькуАЕС. Зокрема, дрон вдарив по одному із захисних куполів реактора. Черезросійські обстріли відключилася зовнішня повітряна лінія, якою тимчасовоокупована російськими військами атомна станція отримувала живлення відукраїнської енергосистеми для забезпечення власних потреб. Цього разу ударбезпілотника не становив загрози ядерному об'єкту.

"Уперше з листопада 2022 року і після того, як я виклав п'ять основнихпринципів уникнення серйозної ядерної аварії з радіологічними наслідками,ISAMZ підтвердив, що відбулося щонайменше три прямі влучання в основніконструкції захисної оболонки реактора. Цього не повинно відбуватися", -написав генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі в соцмережі X.

Дрони атакували навчальний центр Запорізької АЕС. "Росатом" звинуватив ватаках Україну, але в українській розвідці цю версію одразу відкинули тазаявили, що росіяни зімітували атаку на станцію.

"Після захоплення неодноразово територія ЗАЕС саме з боку російськихзагарбників перетворювалася на поле для реалізації різного роду провокацій.І зафіксовані, зокрема, і запуски безпілотників російськими окупантами зтериторії ЗАЕС. Це відбувається і по сьогоднішній день. Мінометні обстріли,мінування території, розміщення ядерної та військової техніки та різніпровокації, які регулярно відбувалися", - зазначив представник Головногоуправління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

У МАГАТЕ назвали удари безпілотників серйозною ескалацією. Окремо Україна іРосія скликали закрите засідання Ради керівників МАГАТЕ. На ньому РафаельГроссі заявив, що атаки на ЗАЕС мають бути припинені. Він підкреслив, щонапади на атомні електростанції категорично заборонені.

"Очевидно, що міжнародна організація засуджує будь-який прояв агресії щодооб'єкта критичної інфраструктури. Однак саме Україна дотримується цихправил і ніколи собі такого не дозволяла. Тому Україна не причетна до такихпровокацій. Однозначно, авторство їхнє зрозуміле всім", - заявиланачальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдняУкраїни Наталія Гуменюк.

Запорізька атомна електростанція - найбільша в Європі. Якщо вона вибухне,це може обернутися екологічною катастрофою не тільки для України, а й длявсього світу. Державний департамент США закликав Росію утриматися від дій,які можуть призвести до ядерного інциденту на Запорізькій АЕС, і повернутиконтроль над станцією Україні. Експерти називають атаки дронами на ЗАЕСманіпуляцією з боку Росії.

"Росіяни часто маніпулюють ризиками та виносять це на міжнародну арену,коли їм це вигідно зі своїх міркувань, або, щоб відвернути увагу від іншихречей, які відбуваються одночасно, або просто, щоб перекласти завданнязахисту інтересів на іншу сторону - на Україну. Зрештою, ситуація там уженебезпечна, ЗАЕС перебуває в досить поганому стані через окупацію. Росіянамвигідно зараз перевести стрілки на Україну", - висловила думку в інтерв'ювиданню "Голос Америки" дослідниця Гарвардського університету Мар'янаБуджерін.

Росіяни влаштовували провокації на ЗАЕС одразу після окупації 2022 року.Восени того ж року почала надходити інформація про те, що заміновано першийі другий блок ЗАЕС. На той момент роботу всіх енергоблоків було зупинено. Учервні 2023 року загрозу становило те, що п'ятий реактор було переведено врежим гарячої зупинки з метою шантажу. Хоча тоді у ставку-охолоджувачі булодостатньо води для охолодження обладнання. Подібні провокації росіянивлаштовуватимуть і далі, впевнені експерти.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України заявило, що єдинимджерелом загроз для Запорізької атомної електростанції були і як і ранішезалишаються протиправні та злочинні дії російських загарбників.

UATV

Sun, 14 Apr 2024 00:09:00 +0300

Вчора о 23:59

Джон Илай

Вчені спішно намагаються знайти причини разючого зростання захворюваності.

Вчені щосили намагаються знайти причини загадкової "епідемії" онкологічнихзахворювань, яка вражає людей молодших 50 років.

Поставлений недавно Кейт Міддлтон діагноз, що шокує, пролив світло на цютривожну тенденцію. Провідні лікарі стверджують, що це є проблемазагальносвітового масштабу.

Але незважаючи на багаторічні дослідження, вчені, як і раніше, дивуються,не знаючи, в чому причина такого зростання захворюваності.

Вважається, що свою роль у пошуку розгадки відіграло підвищенняпоінформованості про існуючу проблему завдяки таким людям, як ДебораДжеймс, яка у 2022 році померла у сорокарічному віці від раку кишечника, атакож удосконаленню методів діагностики.

Але коли з'явилися новини про хворобу принцеси Уельської, один хірургзаявив, що виною всьому може бути поки що не відкритий чинник.

Професор Ендрю Беггс, який працює колоректальним хірургом-консультантом істаршим науковим співробітником у Бірмінгемському університеті, сказав:"Можливо, що незважаючи на великі дослідження, існує невідомий нам і покищо не відкритий екологічний фактор".

Він додав: "Виникнення онкологічних захворювань у молодих - це аж ніяк нерідкість. Я керую клінікою, яка спеціалізується на ранніх стадіях раку удорослих, і ми бачимо, що люди за 40 хворіють на онкологію все частіше ічастіше".

Професор Беггс зазначив, що можуть існувати й інші фактори, які б вказувалина зростання онкологічних захворювань. Серед іншого, це більш досконаліметоди діагностики раку, поінформованість про його симптоми, а такожудосконалення обстежень щодо генетичних захворювань, які збільшують ризикрозвитку раку, типу гена BRCA, який є у Анджеліни Джолі.

38-річна мешканка Лондона Майя Кеннеді розповіла сьогодні власну історіюборотьби з онкологією, в якій чимало схожостей із історією хвороби принцесиУельської.

У грудні 2023 року у неї все частіше почали виникати блювотні позиви.Лікар, у якого вона спостерігалася, спочатку подумав, що це наслідок печії.Через якийсь час вона екстрено здала аналізи та пройшла обстеження. Під часколоноскопії лікарі виявили у неї в кишечнику пухлину. Вони тоді подумали,що жінка має передраковий стан.

Потім Кеннеді, яка живе разом зі своїм партнером 10 років і працюєрозробником вебсайтів, зробили звичайну операцію з видалення частиникишківника. Після цього жінку поінформували, що має рак кишечника першоїстадії.

Принцесі Уельській у січні також зробили планову порожнинну операцію.Спочатку лікарі думали, що ніякої онкології у неї немає, проте аналізипоказали рак.

Наприкінці лютого Кейт розпочала курс профілактичної хіміотерапії. Але вонане сказала, якого типу вона має ракове захворювання.

Беккі Баггз було 43 роки, коли їй сказали, що має рак підшлункової залози.На початку року вона дала інтерв'ю MailOnline і розповіла, що здати аналізиїї спонукало зауваження чоловіка, який заявив, що вона стала жовта, якміньйон. Виявилося, що зміна кольору шкіри - це жовтяниця.

Чоловіки також перебувають у зоні ризику.

Рікі Сміт з острова Шеппі, що біля північного узбережжя графства Кент,минулого місяця дізнався, що причина його болісного головного болю - ажніяк не стрес, а певний тип раку мозку.

Лікарі сказали, що жити цьому батькові трьох дітей лишилося 15 місяців.Його неоперабельну пухлину помітили лише під час перевірки зору.

Знаменитості також стають жертвами онкологічних захворювань, які дедалібільше "молодшають".

Актор Чедвік Боузман, який зіграв Чорну пантеру, помер від раку товстоїкишки, коли йому ще не було 50 років. Медики називають це "раннім початком".

Інших лікують від цієї хвороби, наприклад, актрису Олівію Манн, яка у 43роки повідомила, що має рак грудей.

Софії Вергарі, яка зіграла в "Американській сімейці", актору "Зоряних війн"Юену Макгрегору та співачці Кайлі Міноуг теж поставили діагноз рак, коли їмще не було 50.

Британська статистика вказує на те, що захворюваність на рак збільшується увсіх вікових групах, але найшвидше вона зростає серед молодих.

Як зазначає благодійна дослідницька організація Cancer Research UK, рівеньзахворюваності серед молодих британців (віком від 25 до 49 років) сьогодністановить 162,4 випадки на 100 тисяч людей на рік. Це на 22% вище запоказник 1990-х років.

При цьому експерти заявляють, що таке збільшення пояснюється не лишеудосконаленням методів діагностики. Для порівняння: у групі людей старше 75років, на частку якої припадає приблизно половина всіх випадківонкологічних захворювань у Британії, зростання за той же період становило9%.

З точки зору статистики, випадки захворювання серед людей молодших 50років, як і раніше, рідкісні. На їхню частку у Британії припадає лише кожендесятий випадок. Проте темпи зростання захворюваності та нездатність вченихз'ясувати причину викликають на сполох експерти.

Онколог Шиван Сівакумар із Бірмінгемського університету називає такуситуацію "епідемією". Він сказав: "Серед молодих людей (молодше 50 років)виникла епідемія онкологічних захворювань. Причина цього невідома, проте мибачимо, як дедалі більше пацієнтів хворіють на рак шлунково-кишковоготракту".

Всесвітньо відомий онколог професор Кароль Сікора, який 40 років працює вцій сфері, розповів нещодавно MailOnline, що медики "поняття не мають", учому причина такого лякаючого зростання захворюваності на рак підшлунковоїзалози, особливо у молодих жінок. Сьогодні він заявив, що експерти неможуть пояснити, якою є причина зростання захворюваності у молодих людей:"Честно кажучи, ми просто не знаємо. Причини раку у населення з'являютьсязадовго до того, як вони стають очевидними".

Професор Сікора також зазначив, що зростання захворюваності спостерігаєтьсявже багато років, і експерти підозрюють, що причин тому є кілька. "Це ніякне пов'язано з COVID або з вакцинами. Все почалося задовго до цього, -сказав він. - Я вважаю, що це може бути пов'язано зі змінами в способіжиття. Надмірна вага, жирна дієта, сидячий спосіб життя, коли люди цілийдень просиджують за столом. І, звичайно, це вдосконалення діагностики.

Але серед молодих захворюваність поширена нерівномірно за статевою ознакою.

Дані Cancer Research UK вказують на те, що жінки типу Кейт, яким трохи за40, вдвічі частіше (2,1 раза) хворіють на рак, ніж їхні однолітки чоловічоїстаті. Така сама різниця за статевою ознакою існує у тих, кому поставилидіагноз рак після 30 років і ближче до 50 років.

У міру старіння британців ця різниця трохи скорочується. А після 60 шансівзахворіти на рак у чоловіків стає більше, ніж у жінок.

Британія мало чим відрізняється від інших країн, коли йдеться про зростаннязахворюваності на онкологію серед молодих. Схожі тенденції та показникивідзначаються у всьому світі.

Минулого року "Британський медичний журнал" опублікував результатидослідження, згідно з якими у період з 1990 по 2019 рік збільшення числавипадків раннього початку раку становило у всьому світі 79%.

Експерти прогнозують, що захворюваність на рак у молоді й надалі йтименаростаючою, збільшившись до 2030 року ще на 31%.

Дані Всесвітньої організації охорони здоров'я показують, що в Австраліїнайбільша кількість випадків раннього початку раку. У 2022 році цейпоказник становив 135 випадків на 100 тисяч осіб.

Нова Зеландія посідає друге місце. Там захворюваність серед молодихстановить 119 випадків на 100 тисяч людей.

Для порівняння: Британія та США суттєво відстають від них за цимпоказником, але все одно посідають високе місце у світових рейтингах. Вонистоять на 28-му та шостому місцях, відповідно.

Головними факторами ризику є часте вживання червоного м'яса, нестачафруктів у дієті, а також високий рівень споживання алкоголю та тютюну.

Раніше експерти вважали, що більш часте вживання продуктів харчуванняглибокої переробки в західному світі з 1950-х років сприяє збільшеннюзахворюваності у молоді тими видами раку, які пов'язані з дієтою,наприклад, раком кишечника.

Щороку у Британії виявляють понад 375 тисяч випадків ракових захворювань.Це приблизно одна тисяча людей щодня.

Близько 100 з них - молодші 50 років.

Переважна більшість усіх нових діагнозів - це рак грудей, простати такишечника. Вони становлять близько половини від загальної кількості.

Рак у принцеси Уельської виявили лише після того, як їй у січні зробилисерйозну порожнинну операцію у Лондонській клініці. Кенсингтонський палацзаявив, що не буде повідомляти подробиці про те, який тип раку у Кейт, і наякій він стадії. Він попросив людей не здогадуватися на цю тему.

Король у своїй заяві зазначив, що пишається принцесою, яка продемонструваламужність, і підтримує "найтісніший контакт зі своєю улюбленою невісткою".

Після виявлення раку Кейт зараз проходить курс профілактичної хіміотерапії,розпочавши лікування в лютому.

Медики називають профілактичну хіміотерапію ад'ювантною. У нійвикористовуються потужні препарати, що вбивають ракові клітини, що швидкоростуть.

Така хіміотерапія має на меті ліквідувати будь-які незначні сліди раку, якізалишаються після операції. Робиться це зниження ризику рецидиву.

Daily Mail , Великобританія

Новини N

Sat, 13 Apr 2024 23:26:00 +0300

Вчера в 23:59

Джон Илай

Ученые спешно пытаются отыскать причины поразительного роста заболеваемости.

Ученые изо всех сил пытаются найти причины загадочной "эпидемии"онкологических заболеваний, которая поражает людей моложе 50 лет.

Поставленный недавно Кейт Миддлтон шокирующий диагноз пролил свет на этутревожную тенденцию. Ведущие врачи утверждают, что это проблемаобщемирового масштаба.

Но несмотря на многолетние исследования, ученые по-прежнему недоумевают, незная, в чем причина такого роста заболеваемости.

Считается, что свою роль в поиске разгадки сыграло повышениеосведомленности о существующей проблеме благодаря таким людям, как ДебораДжеймс, которая в 2022 году умерла в сорокалетнем возрасте от ракакишечника, а также совершенствованию методов диагностики.

Но когда появились новости о болезни принцессы Уэльской, один хирургзаявил, что виной всему может быть пока еще не открытый фактор.

Профессор Эндрю Беггс, работающий колоректальным хирургом-консультантом истаршим научным сотрудником в Бирмингемском университете, сказал:"Возможно, что несмотря на обширные исследования, существует неизвестныйнам и пока не открытый экологический фактор".

Он добавил: "Возникновение онкологических заболеваний у молодых - этоотнюдь не редкость. Я руковожу клиникой, которая специализируется на раннихстадиях рака у взрослых, и мы видим, что люди за 40 болеют онкологией всечаще и чаще".

Профессор Беггс отметил, что могут существовать и другие факторы,указывающие на рост онкологических заболеваний. Среди прочего, это болеесовершенные методы диагностики рака, осведомленность о его симптомах, атакже совершенствование обследований на предмет генетических заболеваний,которые увеличивают риск развития рака, типа гена BRCA, который есть уАнджелины Джоли.

38-летняя жительница Лондона Майя Кеннеди рассказала сегодня собственнуюисторию борьбы с онкологией, в которой немало сходств с историей болезнипринцессы Уэльской.

В декабре 2023 года у нее все чаще стали возникать рвотные позывы. Лечащийврач, у которого она наблюдалась, поначалу подумал, что это следствиеизжоги. Через какое-то время она экстренно сдала анализы и прошлаобследование. Во время колоноскопии врачи обнаружили у нее в кишечникеопухоль. Они тогда подумали, что у женщины предраковое состояние.

Потом Кеннеди, которая живет вместе со своим партнером 10 лет и работаетразработчиком вебсайтов, сделали обычную операцию по удалению частикишечника. После этого женщину проинформировали, что у нее рак кишечникапервой стадии.

Принцессе Уэльской в январе тоже сделали плановую полостную операцию.Поначалу врачи думали, что никакой онкологии у нее нет, однако анализыпоказали наличие рака.

В конце февраля Кейт начала курс профилактической химиотерапии. Но она несказала, какого типа у нее раковое заболевание.

Бекки Баггз было 43 года, когда ей сказали, что у нее рак поджелудочнойжелезы. В начале года она дала интервью MailOnline и рассказала, что сдатьанализы ее побудило замечание мужа, заявившего, что она "стала желтая, какминьон". Оказалось, что изменение цвета кожи - это желтуха.

Мужчины тоже находятся в зоне риска.

Рики Смит с острова Шеппи, что у северного побережья графства Кент, впрошлом месяце узнал, что причина его мучительной головной боли - отнюдь нестресс, а определенный тип рака мозга.

Врачи сказали, что жить этому отцу троих детей осталось 15 месяцев. Егонеоперабельную опухоль заметили только во время проверки зрения.

Знаменитости также становятся жертвами онкологических заболеваний, которыевсе больше "молодеют".

Сыгравший Черную пантеру актер Чедвик Боузман умер от рака толстой кишки,когда ему еще не было 50 лет. Медики называют это "ранним началом".

Других лечат от этой болезни, например, актрису Оливию Манн, которая в 43года сообщила, что у нее рак груди.

Сыгравшей в "Американской семейке" Софии Вергаре, актеру "Звездных войн"Юэну Макгрегору и певице Кайли Миноуг тоже поставили диагноз рак, когда имеще не было 50.

Британская статистика указывает на то, что заболеваемость ракомувеличивается во всех возрастных группах, но быстрее всего она растет средимолодых.

Как отмечает благотворительная исследовательская организация CancerResearch UK, уровень заболеваемости среди молодых британцев (в возрасте от25 до 49 лет) сегодня составляет 162,4 случая на 100 тысяч человек в год.Это на 22% выше показателя 1990-х годов.

При этом эксперты заявляют, что такое увеличение объясняется не толькосовершенствованием методов диагностики. Для сравнения: в группе людейстарше 75 лет, на долю которой приходится примерно половина всех случаевонкологических заболеваний в Британии, рост за тот же период временисоставил 9%.

С точки зрения статистики, случаи заболевания среди людей моложе 50 лет по-прежнему редки. На их долю в Британии приходится лишь каждый десятыйслучай. Однако темпы роста заболеваемости и неспособность ученых выяснитьпричину вызывают тревогу у экспертов.

Онколог Шиван Сивакумар из Бирмингемского университета называет такуюситуацию "эпидемией". Он сказал: "Среди молодых людей (моложе 50 лет)возникла эпидемия онкологических заболеваний. Причина этого неизвестна,однако мы видим, как все большее количество пациентов болеют ракомжелудочно-кишечного тракта".

Всемирно известный онколог профессор Кароль Сикора, 40 лет работающий вэтой сфере, рассказал недавно MailOnline, что медики "понятия не имеют", вчем причина столь пугающего роста заболеваемости раком поджелудочнойжелезы, особенно у молодых женщин. Сегодня он заявил, что эксперты не могутобъяснить, какова причина роста заболеваемости у молодых людей: "По правдеговоря, мы просто не знаем. Причины рака у населения появляются задолго дотого, как они становятся очевидны".

Профессор Сикора также отметил, что рост заболеваемости наблюдается ужемного лет, и эксперты подозревают, что причин тому несколько. "Это никак несвязано с COVID или с вакцинами. Все началось задолго до этого, - сказалон. - Я считаю, что это может быть связано с изменениями в образе жизни.Избыточный вес, жирная диета, сидячий образ жизни, когда люди целый деньпросиживают за столом. И, конечно, это совершенствование диагностики".

Но среди молодых заболеваемость распространена неравномерно по половомупризнаку.

Данные Cancer Research UK указывают на то, что женщины типа Кейт, которымнемного за 40, в два раза чаще (2,1 раза) болеют раком, чем их сверстникимужского пола. Такая же разница по половому признаку существует у тех, комупоставили диагноз рак после 30 лет и ближе к 50 годам.

По мере старения британцев эта разница немного сокращается. А после 60шансов заболеть раком у мужчин становится больше, чем у женщин.

Британия мало чем отличается от других стран, когда речь идет о ростезаболеваемости онкологией среди молодых. Похожие тенденции и показателиотмечаются во всем мире.

В прошлом году "Британский медицинский журнал" опубликовал результатыисследования, согласно которым в период с 1990 по 2019 год увеличение числаслучаев раннего начала рака составило во всем мире 79%.

Эксперты прогнозируют, что заболеваемость раком у молодежи будет и дальшеидти по нарастающей, увеличившись к 2030 году еще на 31%.

Данные Всемирной организации здравоохранения показывают, что в Австралиисамое большое число случаев раннего начала рака. В 2022 году этотпоказатель составил 135 случаев на 100 тысяч человек.

Новая Зеландия занимает второе место. Там заболеваемость среди молодыхсоставляет 119 случаев на 100 тысяч человек.

Для сравнения: Британия и США существенно отстают от них по этомупоказателю, но все равно занимают высокое место в мировых рейтингах. Онистоят на 28-м и шестом местах, соответственно.

Главными факторами риска является частое употребление в пищу красного мяса,недостаток фруктов в диете, а также высокий уровень потребления алкоголя итабака.

Ранее эксперты считали, что более частое употребление в пищу продуктовглубокой переработки в западном мире с 1950-х годов способствует увеличениюзаболеваемости у молодежи теми видами рака, которые связаны с диетой,например, раком кишечника.

Каждый год в Британии выявляют свыше 375 тысяч случаев раковых заболеваний.Это примерно одна тысяча человек ежедневно.

Около 100 из них - люди моложе 50 лет.

Подавляющее большинство всех новых диагнозов - это рак груди, простаты икишечника. Они составляют около половины от общего количества.

Рак у принцессы Уэльской обнаружили лишь после того, как ей в январесделали серьезную полостную операцию в Лондонской клинике. Кенсингтонскийдворец заявил, что не станет сообщать подробности о том, какой тип рака уКейт, и на какой он стадии. Он попросил людей не строить догадки на этутему.

Король в своем заявлении отметил, что гордится принцессой, котораяпродемонстрировала мужество, и поддерживает "теснейший контакт со своейлюбимой невесткой".

После обнаружения рака Кейт в настоящее время проходит курспрофилактической химиотерапии, начав лечение в феврале.

Медики называют профилактическую химиотерапию адъювантной. В нейиспользуются мощные препараты, убивающие быстрорастущие раковые клетки.

Такая химиотерапия имеет целью ликвидировать любые незначительные следырака, которые остаются после операции. Делается это для снижения рискарецидива.

Daily Mail, Великобритания

Новини N

Sat, 13 Apr 2024 23:00:00 +0300

Oboz 13.04.2024 22:40

Спортсмен в масці. Джерело: Pixabay

Протягом дослідження британської компанії з управління критичноюінфраструктурою GRIDSERVE стало відомо, яке місто у Великобританії єнайзабрудненішим. Його дані шокують, адже безліч міст показали поганірезультати з високим рівнем забруднення.

Згідно з ним, на першому місці опинився центр міста Сток-он-Тренд.
Водночас, в інших великих містах ситуація далека від ідеальної, пише Mirror.

Дослідники планували проаналізувати якість повітря, адже тисячі людейбудуть прогулюватися під час різдвяних свят. Задля цього вони брали нааналіз показники відстані 200 метрів один від одного на головних вулицях, атакож зразки в центральних парках і на додатковій дорозі з рухом.

Зазначимо, що за даними ВООЗ, річний рівень PM2,5 не повинен перевищувати 5мікрограмів на кубічний метр повітря (мкг/м3).

Під час дослідження було проведено опитування 2000 дорослих, яке виявило,що 36 % стурбовані здоров'ям місцевої громади через забруднення повітря абоздоров'ям своєї сім'ї (26 %) чи себе (25 %).

Стало відомо, що 76% з 25 проаналізованих міст Великобританії маютьперевищений рівень забруднення повітря згідно з рекомендацією ВООЗ.Водночас, більш ніж удвічі цей рівень перевищується у містах: Ньюкасл,Лестер, Ковентрі, Халл та Бредфорд.

Які міста, найзабрудненіші у Великобританії (вище рекомендований ВООЗ нарівні 5 мкг/м3 річних):

1. Stoke-On-Trent (Parliament Street) - 11.7

2. Newcastle (Northumberland Street) - 11.5

3. Leicester (Gallowtree Gate) - 11.2

4. Coventry (West Orchards Way) - 11.1

5. Hull (Jameston Street) - 10.7

6. Bradford (Broadway) - 10.6

7. Southampton (Above Bar Street) - 8.8

8. Nottingham (High Street) - 7.7

9. Luton (George Street) - 7.6

10. Manchester (Market Street) - 7.6

11. Northampton (Abington Street) - 7.3

12. Birmingham New Street - 7.3

13. Liverpool (Church Street) - 7.1

14. Derby (St Peter's Street) - 6.9

15. London (Oxford Street) - 6.8

16. Sheffield (Fargate) - 6.3

17. Brighton (Western Road) - 5.6

18. Leeds (Briggate) - 5.3

19. Portsmouth (Commercial Road) - 5.1

Місця з рекомендованим ВООЗ річним рівнем 5 мкг/м3:

1. Glasgow (Buchanan Street) - 2.2

2. Edinburgh (Princes Street) - 2.7

3. Reading (Broad Street) - 4.1

4. Cardiff (St Mary Street) - 4.7

5. Bristol (Broadmead) - 4.7

6. Plymouth (New George Street) - 5

На думку експертів, для відновлення якості повітря необхідно змінити своюповедінку в країні. Поперше, мандрувати екологічно і відмовитися відпоїздок на машині, яка забруднює повітря. Дуже цінною заміною будевикористовування велосипеда та електромобіля.

Раніше, OBOZ.UA повідомляв, перша авіакомпанія в США дозволить пасажирамробити оплату частинами.

Obozrevatel

Sat, 13 Apr 2024 22:39:00 +0300

Oboz 13.04.2024 22:40

Спортсмен в маске. Источник: Pixabay

В ходе исследования британской компании по управлению критическойинфраструктурой GRIDSERVE стало известно, какой город в Великобританиисамый загрязненный. Его данные шокируют, ведь множество городов показалиплохие результаты с высоким уровнем загрязнения.

Согласно ему, на первом месте оказался центр города Сток-он-Тренд. В то жевремя, в других крупных городах ситуация далека от идеальной, пишет Mirror.

Исследователи планировали проанализировать качество воздуха, ведь тысячилюдей будут ходить во время рождественских праздников. Для этого они бралианализ показатели расстояния 200 метров друг от друга на главных улицах, атакже образцы в центральных парках и на дополнительной дороге с движением.

Отметим, что по данным ВОЗ, годовой уровень PM2,5 не должен превышать 5микрограмм на кубический метр воздуха (мкг/м3).

В ходе исследования был проведен опрос 2000 взрослых, который обнаружил,что 36% обеспокоены здоровьем местной общины из-за загрязнения воздуха илиздоровья своей семьи (26%) или себя (25%).

Стало известно, что 76% из 25 проанализированных городов Великобританиипревышают уровень загрязнения воздуха согласно рекомендации ВОЗ. В то жевремя более чем вдвое этот уровень превышается в городах: Ньюкасл, Лестер,Ковентри, Халл и Брэдфорд.

Какие города наиболее загрязнены в Великобритании (выше рекомендованный ВОЗна уровне 5 мкг/м3 годовых):

1. Stoke-On-Trent (Parliament Street) - 11.7

2. Newcastle (Northumberland Street) - 11.5

3. Leicester (Gallowtree Gate) - 11.2

4. Coventry (West Orchards Way) - 11.1

5. Hull (Jameston Street) - 10.7

6. Bradford (Broadway) - 10.6

7. Southampton (Above Bar Street) - 8.8

8. Nottingham (High Street) - 7.7

9. Luton (George Street) - 7.6

10. Manchester (Market Street) - 7.6

11. Northampton (Abington Street) - 7.3

12. Birmingham New Street - 7.3

13. Liverpool (Church Street) - 7.1

14. Derby (St Peter's Street) - 6.9

15. Лондон (Oxford Street) - 6.8

16. Sheffield (Fargate) - 6.3

17. Brighton (Western Road) - 5.6

18. Leeds (Briggate) - 5.3

19. Portsmouth (Commercial Road) - 5.1

Места с рекомендованным ВОЗ годовым уровнем 5 мкг/м3:

1. Glasgow (Buchanan Street) - 2.2

2. Эдинбург (Princes Street) - 2.7

3. Reading (Broad Street) - 4.1

4. Cardiff (St Mary Street) - 4.7

5. Bristol (Broadmead) - 4.7

6. Plymouth (New George Street) - 5

По воззрению профессионалов, для восстановления свойства воздуха нужнопоменять свое поведение в стране. Во-первых, путешествовать экологически иотказаться от поездок на загрязняющей воздух машине. Очень ценной заменойбудет использование велосипеда и электромобиля.

Ранее, OBOZ.UA сообщал, первая авиакомпания в США позволит пассажирампроизводить оплату частями.

Только проверенная информация у нас в Telegram-канале OBOZ.UA и . Неведитесь на фейки!

Obozrevatel

Sat, 13 Apr 2024 22:31:00 +0300

"Сажа осідає на одяг, сморід від пластику і гуми, що горів", - зазначаютьмістяни 13 Кві 2024

Миколаївці скаржаться на підприємство, яке знаходиться в Корабельномурайоні та труїть жителів, забруднюючи повітря. Про це 13 квітня 2024 рокувкотре пишуть до редакції Кorabelov.info місцеві мешканці.

"Підприємство труїть жителів Корабельного району у вихідний день, жах!!!Немає чим дихати. Немає води, а тепер вже і повітря!!!", - зазначила ОльгаМ.

Також жінка додала, що на підприємстіві, начебто, спалюють рослиннівідходи, але запах їдкий, хімічний - весь день.

"Підприємство з виробництва електрики, так званої зеленої енергії, палятьтріску, тирсу, можливо, інші не органічні матеріали, гріють цією енергієюводу, пара крутить турбіну, турбіна виробляє "зелену енергію".

Жодних систем фільтрацією не встановлено.

Там все працює на великих відкатах, щоб ніякі екологи не ставили палиці вколеса.

Вони нахабно отруюють людей", - йдеться щодо зазначеного підприємства улисті в редакцію.

Інші місцеві мешканці також підтримали скаргу:

"Жах, сажа осідає на одяг, сморід від пластику і гуми, що горів", -заначила Татьяна К.

"Тут і ворогів не треба - свої отруять....!!!!!", - Аліна Г.

"Це просто жах. В квартирі вонь, на підвіконні сажа. Дихати нічим, почаласьалергічна реакція. До цього об'єкта - 200 м. Цікаво, простому смертному недали б дозволу на встановлення, а цим… можна все. А на народначхати", - Іванна Щ.

Нагадаємо, ми писали з цього приводу:Шум, дим і попіл: мешканцям Корабельного не дає життя гучне та смердючепідприємствоУ міськраді ігнорують скарги мешканців на підприємство, щопритрушує район сажею

Корабелов.инфо

Последние публикации


Эконовости
Ветеринарная клиника На Молодежной чипирует щенков и котят | Атомная энергетика