Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум
Wed, 28 Jun 2017 11:26:00 +0300

28.06.2017 11:25:00

В 2016 году в Испании было зарегистрировано снижение уровня загрязненияатмосферного воздуха ввиду благоприятных метеорологических условии (аименно повышения нестабильности атмосферы) и сокращения вредных выбросовтеплоэлектростанций, работающих на природных энергоносителях.

Согласно отчету о качестве воздуха, представленному экологическойорганизацией Ecologistas en Acci'on, число испанцев, находящихся под воздействием грязного воздуха, сократилось на 1,6 млн человек (на 2,6 млн -по сведениям Всемирной организации здравоохранения) по сравнению с даннымиза 2015-й год.

Однако, по словам координатора отчетного проекта Мигеля Сибайоса,загрязнение "по-прежнему остается серьезной проблемой, ежегодно вызывающейв Испании по 24 тысячи преждевременных смертей". Это в 14 раз больше числапогибших в результате ДТП на испанских дорогах. Несмотря на прошлогоднееулучшение показателей, 94% населения страны (43,7 млн человек) живут врегионах с повышенным уровнем загрязнения воздуха, который на третьпревышает допустимые нормативы ВОЗ.

"Улучшения есть, но в целом ситуация оставляет желать лучшего", - сетовалСибайос. Представленный им на конференции в Мадриде отчет формировался наоснове показаний 700 измерительных станций, установленных на всейтерритории Королевства. Как стало известно, некачественный воздух влияет нетолько на здоровье людей и животных, но также и на жизнедеятельностьрастительных видов ввиду большой площади загрязнения.

В частности, как отмечалось в отчете, основной причиной загрязненияостается автомобильный транспорт, а также некоторые виды промышленнойдеятельности. "Увеличился траффик и мощность автомобилей, но благодаряспаду производства энергии на электростанциях, сжигающих топливные ресурсы,было зафиксировано снижение уровня загрязнения", - подвел итог Сибайос.

Грушевського 5

Wed, 28 Jun 2017 11:22:00 +0300

Ще не вщух резонанс від роману Дзвінки Торохтушки "Масік", який булопрезентовано на Форумі видавців (Львів 2016), як в наших руках нова книгаписьменниці - збірка новел "Фотограф", - знову сплеск емоцій якіперетікають у хвилі роздумів.

Сьогодні немає книжкового дефіциту, адже на полицях книгарень чималопсихологічних романів, детективів і бестселерів, але іноді хочеться якоїсьіншої літератури. Якої? Мабуть, близької, душевної і зрозумілої,загальнолюдської і інтимної водночас. Тоді варто взяти до рук цю книгу.

Як часто ми переглядаємо світлини?

Кожного дня! - Свої, чужі... На фейсбуці, в інстаґрамі, у власному ґаджеті,листаючи пожовклі сторінки сімейних фотоальбомів...

Світлини... вони стали невід'ємною частиною нашого життя. Вони зберігаютьмоменти щастя, горя і буденної рутини. Вони різні... Так само різними є іновели які увійшли в збірку "Фотограф".

Дев'ять непридуманих сюжетів, що лягли в основу текстів.

Відкриває збірку новела "Чужа кров". Центральним персонажем якої є Надюха.За свій вік вона падала і піднімалась, відчувала себе щасливою і "життєвимнепотрібом". Ця жінка пізнала радість кохання і материнства, але зрада івтрата найрідніших людей вибили її з життєвої колії. Головна героїняопинившись на дні суспільної ієрархії, чітко усвідомлює, що "дно затягуєтіло й замулює душу". але десь в закутках свідомості не втрачає надії накраще. Надюха не виправдовує свої гріхи і смиренно приймає кару: "Найвищаміра покарання за вчинений злочин - пам'ять".

І хоча фінальна частина твору, це бажаний у цьому складному сьогоденніHappy End, текст навіює на глибокі філософські роздуми: "Чи правильно Яживу? Який мені чекати бумеранг долі?".

Наступна новела "Ангели не падають в калюжі" - на перший погляд, чорно-білафотографія наших буднів.

Центральні персонажі - Зорянка-Ангел - маленька дівчинка, світла і наївната Марк, - колишній вчитель, "біла ворона"; він пише статті і у нього немаєтелевізора; філолог, який, як йому здавалося, "суцільний хворий орган. Тілобез душі. Без любові".

Ці двоє - маленький і великий ангели, зустрілися не випадково, вони давномешкали поряд, але познайомились лиш тоді, коли ангела-Зорянку пхнули вбрудну калюжу. Відчистивши сірий бруд з долонь дівчинки, герой нібирозправив свої ангельські крила. Безробітний і, майже бездомний, віннамагається привнести радість у життя не тільки Зорянки, а й її мами, якатеж колись вчилась на вчительку.

Як часто ми не помічаємо Ангелів поряд з собою? Дзвінка Торохтушко уневеликому за об'ємом тексті новели змальовує цілу когорту Ангелів, аджемама дівчинки це теж ангел - Ангел, якому обламав крила її чоловік-пияк.Ангелом можна назвати і тітку Валю, ця далека Маркова родичка весь часопікувалася ним коли він вчився, і як справжній Ангел, після своєї смерті, - залишивши увесь спадок племіннику, тим самим вирішивши всі йогоматеріальні і майнові проблеми.

Письменниця за допомогою короткого ретроспективного огляду витоків такоготяжкого матеріального і морального стану персонажів твору переносить читачау не такі уже й далекі 90-ті. Таким чином їй вдається наскрізно протягнутинитку психологічного підґрунтя вчинків героїв.

Авторка ненав'язливо підводить нас до усвідомлення того, що й правда:"Ангели в калюжі не падають [...] Якщо їх туди сірі демони не штовхнуть".

Новелу "Фотограф", яка і дала назву збірці, можна назвати одою великійлюбові. Любов, кохання - ці слова, не тільки навіюють романтичні фантазії іфілософські роздуми, а й оповиті якоюсь інтимною таємничістю із присмакомтерпкої гіркоти.

Головні герої - Він і Вона.

Він безіменний фотограф схожий на Ейнштейна, Майстер, Ангел і справжнійчарівник у царині фотографії, а ще, він людина здатна на самопожертву.

Непоказний чоловік, який, на перший погляд, був дивакуватий, стає центромуваги усього невеличкого містечка. Спочатку через фотографування дітей іжінок він неодноразово потрапляє під підозри і в "розработки" місцевихміліціянтів, а пізніше, через одруження із жінкою своєї мрії - матір'ютрьох дітей, яка через нещасний випадок на виробництві стає калікою(втрачає обидві руки і отримує глибокі шрами на обличчі).

Вона - жінка, яка народжена для любові, але натомість, тяжко працює ітерпить чоловіка, - батька своїх дітей, який насправді є чоловіком тількиза статевою ознакою.

Письменниця, не вдаючись до відверто інтимних описів, як справжній майстерпера, змогла показати історію кохання, - увесь тернистий шлях який пройшлиці двоє. Перечитуючи текст чітко усвідомлюєш, що дійсно любов освячуєтьсяна небесах

"Тарольки" - назва наступної новели, яка охоплює величезний часо-просторовий період життя однієї з численних українських родин: події до,під час і після другої світової - переплетення доль "своїх" і "чужих","рай" і "пекло" двох систем, сталінські табори і життя після повернення.

Образ яблунь, як елемент райського саду, який надає сил і надії. У творінемає і не може бути штучного нагнітання трагізму, від тексту віє щирістю іправдивістю, - на межі городу, як на стражі родинного вогнища, стояли старітарольки "не пускали на город дикий глід, шипшину і грабчаки".

Помста лелечого Бога постає перед нами в новелі "Вулодька і лелеки". Бусли,боцюни, чорногузи, лелеки, як тільки не називають в різних регіонах Україницих птахів. За народним повір'ям, вони приносять дітей, гарну долю, щастя,добробут.

Вулодька - колишній алкоголік, що вже махнув на себе рукою і приготувавсязустріти смерть, намагається врятувати свою доньку Сніжану від примусовогоаборту. Чоловік, не вагаючись, робить вибір між "ангелом з криламинепраними" та "чортом із душею побіленою".

Страшною і безповоротною є кара лелечого Бога над людьми, що пролили кров"бусла-батька" та намагаються "виколупати малу березневу бруньку".

"Їнтар", як каже головний герой цієї новели - філософ, історик і сільськийбожевільний Васько, - то сльози лісу. Чіткі, як постріл короткіхарактеристики морального зубожіння селян: "сіра зона"", "поміж горамиплететься заздрість", "хрести, що ніби хмари в небі проколюють", -змальовують нерадісну картину сучасного буття. Письменниця привідкриваєзавісу "таємничої" невизначеності і страху перед майбутнім, шо саме змушуєлюдей шукати деінде кращої долі.

І тільки Васько, бачить істинні причини занепаду - це людська жадібність(неконтрольований видобуток бурштину-"їнтарю") призвела до того, що вже єознаки екологічної катастрофи.

Але, ряд метафор, майстерно вплетених авторкою в канву тексту, привносятьіскру позитиву і плекають надію, що людям (мешканцям села) вистачить силпостати над грошовим спрутом і врятувати землю для потомків.

Герой новели "Любов і космос" - художник, який чверть століття не тримавпензля в руках. Його життя, це "злагода напоказ і любов у рамках шаблону" -стабільна робота, стабільні друзі, стабільна коханка.

На перший погляд, змальовано типовий любовний трикутник, у якому він -патологічний брехун, дружина, яка вимагає щоб усе було як у людей і вона, -муза, та, з якою час летить, "як сполоханий кінь, як переляканийхлопчисько". Але навіть самогубство його музи, не розбурхало внутрішнійкосмос художника. Він (космос) не зміг вирватись назовні через брамузашкарублої душі, не подолав терикони щоденного "треба".

Отож, знову й знову Дзвінка Торохтушко змушує нас бути філософами,наштовхує на роздуми. Адже як часто ми за горою життєвих дрібниць непомічаємо ЙОГО - отого космосу, отого всесвіту, що є всередині нас, тоїглибини, яку не випускаємо назовні через дріб'язкові щоденні клопоти.

Війна така, як вона є постає перед читачем у новелі "Свєтка". У невеликомуза об'ємом тексті простежується декілька сюжетних ліній: життя Свєтки -жертви зґвалтування, яка на все життя стає клієнтом психіатричної лікарні;життєва дорога баби Ніни, що збожеволіла після того як її син втратив ноги;історія солдата, що пройшов війну, полон, катування і не міг змиритися ізсвоїм новим обличчям, називав себе Квазімодо і хотів звести рахунки зжиттям.

Авторка торкається ряду проблем сьогодення: АТО чи війна, медицина не длялюдей, гріх і спокута, сила віри, присутність Бога на землі.

"Пиріжки з шугалем" - остання новела у збірці. За всіма ознаками вона більштяжіє до повісті, але воля автора, то святе.

Дві сирітські долі - Бруськи і Мимо постають перед читачем не прикрашені,як саме життя. Байдужість рідних і жорстокість та підлість тих, хто мав биопікуватись сиротами, подано настільки реально і правдиво, що почуваєшсявинним у безкарності представників системи і розбитим від усвідомленнявласного безсилля.

Добро і любов завжди повертаються - цей вираз є лейтмотивом не тільки цієїновели, а усієї збірки загалом. Авторка торкається одвічних проблем: любовідо ближнього, терпимості, підміни цінностей.

Такий літературний жанр як новела, не передбачає велику кількістьтекстового матеріалу, але письменниці вдалося у невеликий об'єм компактновмісти величезну кількість інформації: ретроспективні і перспективні описиподій, ліричні відступи, - все це дає можливість скласти із окремих історійцілісну картину життя.

Не можна не відзначити і те, як майстерно акцентовано увагу читача нахудожніх деталях: Ангели, райські яблучка; демаркаційна лінія життя; піч, зкотрої вигребли жар - душа-пустка; Бог, що тримає небо над нами і т д.

Як справжній митець, Дзвінка Торохтушко переповила тексти новел народнимипримовками, переказами і легендами, при цьому не переобтяжуючи їхетнографією. Окремо хочеться відзначити й неперевершену мозаїку епітетів таметафор.

Кожна новела в повній мірі може стати етюдом до окремого роману.

Дев'ять новел, як зазначає сама письменниця, - дев'ять чорно-білихфотографій про кольорове життя...

Людмила Михида, кандидат філогічних наук, м. Кропивницький

Погляд.te.ua

Wed, 28 Jun 2017 11:21:00 +0300

Olga Bench

ТАМ ДЕ Є ПРОБЛЕМА СМІТТЯ - ТАМ Є ВІДСУТНІСТЬ РОЗУМУ .

ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ВІДХОДИ". І СЛОВАЦЬКИЙ ДОСВІД.
Прочитала окремі статті Закону України "Про відходи". Знайшла таке. В розділі 2, статті 6, написано, що "Основними принципами державноїполітики у сфері поводження з відходами є пріоритетний захист навколишньогоприродного середовища та здоров'я людини від негативного впливу відходів..." Цікаво, Міністерство екології і навколишнього середовища , а такожМіністерство охорони здоров'я мають свою думку і своє місце у питанні"Сміття", яким засипана рясно Україна? Постійно мова йде лише про мераСадового і Львівську ОДА.
Також у Розділі 5, цього ж Закону в ст.27 виписана Компетенція КабінетуМіністрів України у сфері поводження з відходами. Там написано, що докомпетенції Кабінету Міністрів України у сфері поводження з відходами,серед інших, належить таке: а) забезпечення проведення державної політики у сфері поводження звідходами; б) забезпечення організаційно-економічних засад у сфері поводження звідходами; в) координація роботи міністерств, інших центральних та місцевих органіввиконавчої влади у сфері поводження з відходами; г) затвердження переліку небезпечних відходів; е) затвердження переліку відходів, транскордонне перевезення і видаленняяких підлягає державному регулюванню, та організація контролю за їхперевезенням і видаленням; є) затвердження переліку операцій, пов'язаних з утилізацією та видаленнямвідходів; ж) забезпечення створення в Україні об'єктів для захоронення небезпечнихвідходів, що не підлягають знешкодженню та утилізації; з) визначення порядку обліку утворення, утилізації та видалення відходів; и) встановлення порядку надання письмової згоди (повідомлення) натранскордонне перевезення небезпечних відходів; к) встановлення порядку ввезення, вивезення і транзиту через територіюУкраїни окремих видів відходів, тощо.
Ніде не знайшла пункт, у якому було б написано, що вирішення глобальногопитання "Відходи" Кабмін передоручає займатися місцевій владі.

ТЕПЕР ПРО СЛОВАЦЬКИЙ ДОСВІД.
Однією з головних умов вступу Словаччини до ЄС було вирішення питання зутилізацією найбільш небезпечних відходів і переробка сміття. Проблемусміття влада вирішували конкретними діями, не словами. Швидко збудувализаводи по утилізації небезпечних відходів і заводи по переробці сміття.Країна екологічно чиста.
Україна уся завалена небезпечними відходами і сміттям. За офіційнимиданими, в Україні накопичено близько 36 млрд. тонн відходів, або більш як50 тис. тонн на 1 кв. кілометр території. Ми уже на грані екологічноїкатастрофи! І розуму немає зрозуміти це!
Словаччина чітко розділяє поняття НЕБЕЗПЕЧНІ ВІДХОДИ І СМІТТЯ. Для Людиниі для Природи катастрофічними є, насамперед, НЕБЕЗПЕЧНІ ВІДХОДИ - цеМЕДИЧНІ ВІДХОДИ і ПОЛІХЛОРОВАНІ ДИФЕНІЛИ (ПХБ), тобто усі промисловівідходи. Саме вони є серйозною загрозою для екологічної і епідеміологічноїкатастрофи. Всі захворювання звідси! Тому ці небезпечні відходи підлягаютьлише спаленню.
Фахівці Словаччини радять Україні в першу чергу збудувати хоч би ОДИНзавод по спаленню НЕБЕЗПЕЧНИХ ВІДХОДІВ. Словаччина їх має декілька. Українажодного!
А сміття необхідно сортувати і відправляти на вторинну переробку.
Зразковий досвід Словаччини, зокрема міста Пряшева, Львів би мав відразуперейняти. Фахівці Словаччини переконували , що за один день Барабан дляспалення можна перевезти до Львова (або Київ) , а за два місяці змонтуватиувесь невеличкий пристрій і спалювати за день 20 тис тон небезпечнихвідходів. І фінансово це вигідно і можливо. І гарантами такого підходумають стати два міністерства - Міністерство охорони здоров'я і Міністерствоекології і природніх ресурсів.

Kyiv.osp-ua.info

Wed, 28 Jun 2017 10:59:00 +0300

По случаю международного дня рыбака и. о. директора НПП "Нижнеднепровский"Чачибая Алексей Григорьевич обратился к рыболовам области: "Мне хочетсяпожелать всем рыбакам думать своей головой. Мир меняется и нужно менятьсявместе с ним. Ради будущих поколений и себе же во благо".

24 ноября 2015 года длившиеся десятилетиями упорный труд и усилия ученых,экологов и других неравнодушных к будущему Днепра наконец-то увенчалисьуспехом - указом Президента был создан Национальный природный парк"Нижнеднепровский".

Это событие среди прочих ознаменовало и долгожданный поворот в политикегосударства от беспощадной эксплуатации природных ресурсов к сохранениюприроды, ее приоритетному использованию для целей отдыха и туризма.

Этот поворот промысловые рыбаки низовьев Днепра "проспали". Ведь закон,предусматривающий особенные условия рыболовства на природоохраннойтерритории и предписывающий получать соответствующие разрешения на ловсуществует с 2010 года, а создание парка - не могло остаться незамеченным.

Когда же до них "дошло", что "ландшафт" изменился, они не придумали ничеголучше отрицания. Ему последовало противодействие. Сменившееся паникой.

Рыбаки (да и многие другие) увидели в парке врага их привычному образужизни. Точнее, им помогли увидеть, но об этом дальше.

Лишь в январе-феврале 2017 года парк получил бюджетное финансирование,позволившее полноценно набрать штат инспекторов службы охраны природно-заповедного фонда. В начале марта начались первые рейдовые выходы.

И уже к окончанию нереста склады парка заполнились десятками километровбраконьерских сетей и сотнями ятерей. Рыбаки-любители отметили, что впервыеза много лет они увидели в реке столько рыбы! В том числе малька - рыбанормально отнерестилась, а это весомый вклад в будущее рыбных запасов.

А с запасами, мягко говоря, все печально. По оценкам ХерсонскойГидробиологической станции НАН Украины их уровень по сравнению с 1992 годомоценивается как 3 (три!) процента. Общее состояние Днепра - "не способен ксамовосстановлению".

Ловить то, оказывается, нечего! И даже не из-за промыслового лова, а в силуочень многих факторов, которыми до настоящего времени никто не занимался,но которым теперь в меру сил и возможностей занялся национальный природныйпарк.

Таким образом, парк - это благо для всех, кроме браконьеров. Включительно спромысловиками, которые возможно в будущем перестанут "цедить воду"удовлетворяясь недомерками, а станут нормально работать.

С момента создания, администрация парка видела в рыбаках союзников,рассчитывая действовать в общих интересах и надеясь на помощь в борьбе сбраконьерами.

В ответ же последовали иски о признании создания парка незаконным(впоследствии проигранные), всевозможные мистификации о запрете любого ловалюбителями, и просто уголовщина - вооруженные нападения на сотрудниковслужбы охраны (среди них - участники АТО), поджигание их личных лодок и т.п.

В чем же причина такого деструктивного поведения?

Один бывший рыбак рассказывал, как это все происходит. Говорит, мол - вотты инспектор рыбоохраны в конце 90-х. Зарплата - минимальная, лодка - своя,бензин, тоже свой, а задачу выполни. И начинаешь ты "барыжить" изъятойрыбой. Но, чтобы ее продать, нужно место на рынке. И ты договариваешься сдиректором рынка. А так как денег нет, ты договариваешься в обмен на услугу- "не видеть" на воде бригаду директора рынка. Потом к продавцу приходитучастковый, ветеринар, санстанция, инспекция... Кто-то берет деньгами, кто-то хочет сам ловить... "Ничейные" браконьеры заканчиваются - заводишь"свою" бригаду из пойманных же браконьеров, потом вторую, третью - аппетитыведь растут. В итоге, на воде - стать негде! Сети ставятся и снимаютсявахтенным методом по времени. "Красная хата" (пост Херсонрыбоохраны в устьеДнепра) круче Токийской биржи - к вечеру по 150-200 лодок съезжалось за"направлением". И все - свои! Тот - от того, тот - от этого. Ну иестественно, начальство этот беспредел не видеть не может - делишься, имведь тоже надо и их начальству тоже. Но тогда еще рыба была...

Именно так когда-то появилась "рыбная мафия", ниточки от которой вели "насамый верх". Спустя много лет система зацементировалась и уже никто по-другому не умеет.

И вот в эту "идиллию", где все свои, все решается по собственным понятиям и"плеванто на законо", вливается новый субъект, который таки по закону итаки договориться не получится. Да и Киевская крыша то все - "уехала вРостов"! Вседозволенность и "никогоневиденье" закончилось.

Не мудрено, что очень быстро парк стал костью в горле для местных"контролирующих", живущих "на одну зарплату". Повлиять на ситуацию они немогут, но пытаются, воодушевляя своим безрассудным примером остальныхнеразумных. Одновременно требуя и получая с них деньги "на нужды революции".

На руку им, в законе нашлась заморочка и Департамент экологииоблгосадминистрации решил для себя, что не имеет полномочий выдаватьразрешения ловить рыбу на территории природно-заповедного фонда.

При этом Минприроды считает, что могут выдавать. В судах давно доказано,что могут. Но наша Галя непреклонна. А виноват во всем парк - это ведь онне дает ловить! Ловкость рук и никакого мошенничества.

Парк "выставили" против всех, потому что кому-то так удобно и выгодно. Ноэто не более чем манипуляция.

Поэтому, в международный день рыболовства, хочется пожелать всем рыбакамдумать своей головой. Мир меняется и нужно меняться вместе с ним. Придетсяизмениться. Ради будущих поколений и себе же во благо.

И. о. директора НПП "Нижнеднепровский" Чачибая Алексей Григорьевич.

NewsMir.info

Wed, 28 Jun 2017 10:52:00 +0300

Київський УКРОП домагатиметься покарання для недобросовісних підприємців,які вирубали ліс на Теремках. Про це повідомив голова Голосіївськоїрайонної в м. Києві організації УКРОПу Олександр Юрченко.

Як він поінформував, в ніч із 23 на 24 червня у Голосіївському лісі, вурочищі Теремки, що на Одеському шосе, 1 власники магазину ландшафтногодизайну "Флора" вирубали близько 50 столітніх дубів. На місце вирубкиодразу прибули представники ГО "Еко загін", ГО "Чорна рада", ГО "Вартанароду", представники Голосіївського районного осередку УКРОПу, Громадськоїради Голосієва та Києво-Святошинського району. За словами укропівця,власник магазину, який здійснював вирубку вікових дерев, стверджував, щомає необхідні дозволи від голови сільської ради с. Гатне.

"Громада домоглася присутності місцевих депутатів та голови сільської радина місці вирубки лісу, куди приїхала екологічна інспекція міста Києва.Первинна експертиза показує збитки в сотні тисяч гривень, але знищенийстолітній ліс не можна повернути за жодні кошти. Громада написалаколективне звернення до народного депутата від УКРОПу Віталія Купрія,котрий пообіцяв взяти справу під особистий контроль. Я певен, що напорушників чекає кримінальна відповідальність. Ми спільно боротимемося, щобвинні у знищенні лісу були покарані", - наголосив Олександр Юрченко.

Також політик підкреслив, що народний депутат Віталій Купрій провіввідкритий прийом краян у Голосіївській РДА, поспілкувався з громадоюГолосієва, яка передала йому звернення з проханням взяти під особистийконтроль справу з вирубкою лісу на Теремках.

УКРОП - партія патріотів України

Wed, 28 Jun 2017 10:40:00 +0300

Фото з мережі Інтернет

популярне

Яку "свиню" підсунув чоловік своїй коханій

Завтра, 28 червня, на Тернопільщині дощитиме

"Футбольні вихідні" - турнір серед дворових команд за участю півсотні дітейпровели в Тернополі на стадіоні "Текстерно". У спортивному заході булопредставлено 5 команд, у двох з них - діти старшого, а трьох - молодшоговіку.

Наймолодшим учасником змагань став 7-річний Максим Репетівський. "Ми, усіучасники цього турніру, знайомі між собою, всі з цього району. Я граю закоманду "Говерла". Часто граємо у футбол тут, на стадіоні Текстерно", -розповідає Максим. - "Моїм кумиром є Кріштіану Роналду. Він є найкращимфутболістом у світі, тому беру приклад з нього".

Перше місце у турнірі посіла команда "Дніпро". "Я дуже радий, що мивиграли", - каже 11-річний капітан команди Артем Золотий. - "У першій гріми перемогли з рахунком 1:0. Другу гру ми зіграли 2:0. Я дуже щасливийрезультатом. Граємо ми разом однією командою не дуже давно, десь місяць.Перемога далася нелегко. Суперники були сильні".

Читайте також

Тернопільські студенти відправили маскувальні сітки в зону АТО

"Безвізовий режим - це фундамент нового етапу розвитку України", - ТарасЮрик

Мешканці Бородянки протестували проти відкриття екологічно небезпечнихпромислових об'єктів (Відео, Фото)

Проведення футбольних турнірів серед дворових команд стане традицією, кажедепутат округу No 35 Віктор Шумада. А з найкращих учасників змагань"Футбольні вихідні" планують сформувати команду. "Вже є домовленість зФедерацією футболу області про те, що буде тренер, який тут займатиметься здітками. Буде сформована команда цього району, яка буде грати разом зіншими дворовими командами міста. Відповідно, будуть вже змагання на Кубокміста й інші", - зазначає секретар Тернопільської міської ради, головаміської організації партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" ВікторШумада.

Усім учасникам турніру "Футбольні вихідні" вручили грамоти, медалі, такожцінні подарунки. Кожна команда отримала футбольні м'ячі. Як зазначає головаФедерації футболу Тернопільської області, народний депутат України ТарасЮрик, розвиток дитячо-юнацького футболу в області є пріоритетним напрямкомроботи ФФТО.

"Проведення міждворових турнірів - це один із форматів розвитку дитячогофутболу. У нас системний підхід до розвитку дитячо-юнацького футболу. З 1вересня розпочинаємо дуже серйозний турнір дитячо-юнацької футбольної ліги.Окрім того, будемо збільшувати в Тернополі кількість турнірів, адже їхнедостатньо, особливо в частині дитячих і юнацьких. У цьому напрямку будемосерйозно активізувати роботу. Проведення турнірів між мікрорайонами, дедіти будуть формувати збірні і змагатимуться між собою - це дуже потрібнодля розвитку футболу в місті та області", - зазначає Тарас Юрик.

Для розвитку футболу необхідна інфраструктура. У мікрорайоні "Сонячний"стадіон "Текстерно" є одним з основних осередків розвитку спорту, здоровогоспособу життя. Тому проводиться ряд заходів, щоб зберегти стадіон якспортивний об'єкт. А навесні цього року з ініціативи депутата округу No35Віктора Шумади на стадіоні провели дві масштабні толоки, в результатівивезли понад 100 мішків сміття.

"Незабаром ця ділянка офіційно перейде у власність громади міста, вже назавершальному етапі оформлення відповідної документації. Після цьогостадіон закріплять за однією з освітніх або спортивних установ. Тоді вжебудемо виділяти кошти, щоб облаштувати територію відповідно", - каже ВікторШумада. Біля стадіону (Злуки,11) планують зробити спортивний майданчик звуличними тренажерами. Відповідний проект переміг у 2016 році у конкурсі"Громадський бюджет".

Фото з мережі Інтернет

Фото з мережі Інтернет

Фото з мережі Інтернет

Фото з мережі Інтернет

Фото з мережі Інтернет

Фото з мережі Інтернет

Джерело: TeNews

TeNews.te.ua

Последние публикации


Эконовости
ссылка - прикольный сайт про муравьев | Ветеринарная клиника На Молодежной чипирует щенков и котят | Атомная энергетика