Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум
Sun, 24 Oct 2021 02:13:00 +0300

00:07, 24.10.2021

Дар'я МОСКАЛЕЦЬ

З кожним днем на Буковині показник захворюваності на коронавірус зростає.(Фото Чернівецької ОДА)

Карантинні обмеження так званої "червоної зони" через захворюваність накоронавірус офіційно вступили в силу в Чернівецькій області опівночі внеділю, 24 жовтня.

Напередодні обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки танадзвичайних ситуацій ухвалила відповідне рішення.

Як інформує Україна молода, про це повідомили у пресслужбі Чернівецької ОДА.

"Ми за крок до "червоної зони". З кожним днем на Буковині показникзахворюваності на коронавірус зростає. Уникнути повного локдауну ми можемо,лише посиливши карантинні заходи", - зазначив голова Чернівецької ОДАСергій Осачук.

Як йдеться у повідомленні, Державна комісія ТЕБ та НС пропонує дозволитивідвідування закладів громадського харчування, спортивних, культурних,розважальних та інших установи лише за наявності сертифіката провакцинацію, або документу, що свідчить про одужання від COVID-19.

Підходить також ПЛР-тест чи експрес-тест, який чинний 72 години.

До того ж відвідувати установи спортивного профілю можуть лише спортсменинаціональних збірних команд України, їхні тренери та особи,які мають одиніз перелічених вище документів, за умови дотримання санітарних норм.

Також в обласній адміністрації зауважили: "Такі обмеження стосуються йгромадського транспорту, нерегулярних та регулярних перевезень в області.Заборонено проведення культурних масових заходів, крім роботиавтоконцертів, автокінотеатрів тощо. Не можна перебувати у громадськихмісцях без засобів захисту".

Відповідні рекомендації вступили в дію саме 24 жовтня.

Як повідомляла "УМ", Рівненська та Миколаївська області "почервоніють" з 26жовтня.

Україна молода

Sun, 24 Oct 2021 02:13:00 +0300

24 жовтня 01:25

Вчені зазначають, що цей вид перебуває під загрозою зникнення

Біолог Імперського коледжу Лондона Джозеф Тобіас і позаштатний екологРоберт Вільямс виявили в тропічному лісі Гани гігантську сову. Це створінняв дикій природі не бачили останні 150 років.

Про це повідомляє Daily Mail.

Несподівана знахідка

Рідкісний вид сови був знайдений у лісовому заповіднику хребта Атева. Це -пугач Шеллі, якого ще в 1870-х роках у перший і останній раз описалиексперти. Після цього, попри деякі повідомлення про сову в різних куточкахсвіту, експерти її не бачили.

Головна відмінність цього птаха - характерний звук. А також - чорний колірочей, жовтий дзьоб, величезний розмір і смугасте забарвлення. Однак вченізнайшли його зовсім випадково, прямо на сідалі, де він нерухомо сидівблизько 10-15 секунд.

"Він був настільки великим, що спочатку ми прийняли його за орла. На щастя,пугач сидів на низькій гілці, і коли ми підняли бінокль, у нас відвислищелепи. У тропічних лісах Африки немає іншої такої сови", - зазначивбіолог. Більше про відкриття у світіНезвичайні скам'янілості у вигляді декількох шипів виявили археологи вМарокко. Це виявилися рештки найдавнішого в африканському континентіанкілозавра.
Палеонтологи відкрили новий вид доісторичних пінгвінів. Птах був вище всіхвідомих видів пінгвінів і мав незвично довгі ноги.
Дослідники дізналися, що мозок схильний "з'єднувати точки" і добудовуватикартину для створення суб'єктивної реальності. Цей факт підтвердила новаоптична ілюзія під назвою "мерехтливий спалах зірки".

Автор публікації Віталій Томін

У 2017 році закінчив ОНУ ім. І. І. Мечникова за спеціальністю журналістика.За три роки до випуску розпочав свою діяльність з ОДТРК (Одеськателерадіокомпанія). З Третього курсу працював у газеті "Моряк України". У2020 році бажання розвиватися та працювати на благо суспільства привело наНовини. LIVE Odesa.

Новини Live

Sun, 24 Oct 2021 02:13:00 +0300

24 октября 01:25

Ученые отмечают, что этот вид находится под угрозой исчезновения

Биолог Имперского колледжа Лондона Джозеф Тобиас и внештатный эколог РобертУильямс обнаружили в тропическом лесу Ганы гигантскую сову. Это создание вдикой природе не видели последние 150 лет.

Об этом сообщает Daily Mail.

Неожиданная находка

Редкий вид совы был найден в лесном заповеднике хребта Атева. Это - филинШелли, которого еще в 1870-х годах в первый и последний раз описалиэксперты. После этого, несмотря на некоторые сообщения о сове в разныхуголках мира, эксперты ее не видели.

Главное отличие этой птицы - характерный звук. А также - черный, цвет глаз,желтый клюв, огромный размер и полосатый окрас. Однако ученые нашли егосовершенно случайно, прямо на насесте, где она неподвижно сидела около 10-15 секунд.

"Он был настолько велик, что сначала мы приняли его за орла. К счастью,Филин сидел на низкой ветке, и когда мы подняли бинокль, у нас отвисличелюсти. В тропических лесах Африки нет другой такой совы", - отметилбиолог. Больше об открытиях в миреНеобычные окаменелости в виде нескольких шипов обнаружили археологи вМарокко. Это оказались останки древнейшего в африканском континентеанкилозавра.
Палеонтологи открыли новый вид доисторических пингвинов. Птица была вышевсех известных видов пингвинов и имел необычно длинные ноги.
Исследователи узнали, что мозг склонен "соединять точки" и достраиватькартину для создания субъективной реальности. Этот факт подтвердила новаяоптическая иллюзия под названием "мерцающая вспышка звезды".

Автор публикации Виталий Томин

В 2017 году окончил ОНУ им. И. И. Мечникова по специальности журналистика.За три года до выпуска начал свою деятельность с ОГТРК (Одесскаятелерадиокомпания). С третьего курса работал в газете "Моряк Украины". В2020 году желание развиваться и работать на благо общества привело вНовини. LIVE Odesa.

Новини Live

Sun, 24 Oct 2021 00:25:00 +0300

24 октября 02:10

Долгий период военных действий негативно сказался на популяции слонов внациональном парке Горонгоса в Мозамбике

Многолетние охоты браконьеров за слоновой костью в некоторых частяхМозамбика привели к появлению слонов без бивней.

Об этом сообщает Іndependent. Браконьерство и анатомия диких слонов

Исследования ряда ученых возглавлял Роберт Прингл из отдела экологии иэволюционной биологии Принстонского университета. Согласно его данным,долгий период военных действий негативно сказался на популяции слонов внациональном парке Горонгоса в Мозамбике.

Стороны конфликта убивали животных, чтобы финансировать войну за счетпродажи их бивней, и спровоцировали мутацию на генетическом уровне.

Биологи заметили, что в Африке все больше слонов рождаются без бивней. Этонаблюдение стало поводом для отдельного исследования. Ученыепроанализировали, что с увеличением случаев браконьерства в Африке рослоколичество слонов без бивней. Можно сделать вывод, что животные началименять свою ДНК ради выживания.

Пик рождаемости животных с подобной мутацией пришелся на конец 90-х годов.Биологи с интересом наблюдают за происходящим и делают выводы, что организмсловно удаляет ген "Больших Клыков" из популяции. Поведение слонов

Однако биологи заметили изменения не только в бивнях слонов, но и в ихповедении, и они весьма печальны. До начала гражданской войны слоны натерритории заповедника были очень мирными и совершенно никак не реагировалина людей. Но сегодня, несмотря на то, что в Мозамбике вполне спокойно, апопуляция слонов выросла более чем в три раза, они начали проявлятьагрессию к людям.

Также слоны ведут себя агрессивно и по отношению к любому транспортномусредству. Биологи даже дали этому поведению название - "культура агрессии".Они объясняют, что она появилась из-за необходимости защищать своихдетенышей от браконьеров. Находки генетиковВ США генетики Гарвардской Медицинской школы собрали 15 млн долларов напроект по воссозданию генотипа мамонтов. ДНК вымершего животного хотятреконструировать и возродить вид в современной природе.
Исследователи нашли в Сибири под слоем мерзлоты очень хорошо сохранившеесятело детеныша пещерного льва. Возраст львенка, по оценкам, составляет 28тысяч лет.

Автор публикации Надя Кибукевич

В 2018 году поступила в Национальный педагогический университет имени М. П.Драгоманова, где учусь на специальности "Журналистика". Но свой настоящийпрофессиональный путь уверенно начинаю в холдинге LIVE.Network. Пишуновости обо всем и для всех.

Новини Live

Sun, 24 Oct 2021 00:16:00 +0300

23.10.2021 23:40 CvNews Автор : Андрій Табінський

АПК Фото з мережі Інтернет

Реформа децентралізації бере свій початок в 2014 році - тоді у квітні Урядсхвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальноїорганізації влади, а також План дій щодо її реалізації, що фактично почалозапровадження реформи.

Суть децентралізації - передати повноваження та фінанси від державної влади на кілька щаблів нижче, до місцевої. Насамперед, реформою було запровадженооб'єднані територіальні громади (ОТГ) та інститут старост ОТГ, булоімплементовано механізми вирішення спільних проблем громад та переданоземельні території у комунальну власність.

За перший етап децентралізації 2014-2018 рр. було створено 876 ОТГ, у 5-7разів зросли їхні бюджети, реалізовано 6298 проектів інфраструктури тапередано 1,5 млн га земель сільськогосподарського призначення. Проте,відповідно до моніторингу реформи місцевого самоврядування татериторіальної організації влади, державна фінансова підтримка на розвитокта розбудову інфраструктури зменшилася з 101,9 млрд грн у 2020 році до 81,8млрд грн у 2021 році. Після децентралізації, територіальні громади отрималипевну автономність в управлінні бюджетами та прийнятті рішень, і длябагатьох питання економічної ефективності виявилося неоднозначним. Про цесвідчать дані, наприклад, в Миколаївській області, де з 52 громад тількивісім можуть себе прогодувати.

Одну з ключових частин в структурі бюджетів громад складає агропромисловийкомплекс (АПК). Якщо розглядати сектор в загальнодержавному контексті, товідповідно до даних за 2018 рік він займав 42% у структурі загальногоекспорту товарів і становив 15,6 млрд доларів. До п'ятірки країн, у якіУкраїна експортувала продукцію АПК за 2020 рік входять: країни ЄС - $5,8млрд; Китай - $3,1 млрд; Індія - $1,3 млрд; Єгипет - $1,3 млрд; Туреччина -$902,9 млн. До топ-товарів експорту входять соняшникова олія (5,3 млндоларів США), кукурудза (4,9 млн доларів) та пшениця (3,6 млн доларів).Україна займає перше місце в світі по експорту соняшникової олії, друге -по експорту ріпака, а третє - ячменю, кукурудзи та волоських горіхів. Длятаких областей як Вінницька (13,6% у частці загального виробництвапродуктів сільського господарства), Черкаська (9,4%), Київська (9,2%),Дніпропетровська (6,9%) та Полтавська (5,4%) області, аналізуючи їх нарівні суб-системи, агропродукція складає основу макроекономічноїстабільності.

Вирішення комплексної економічної проблеми громад залежить багато в чому устворенні товарів з доданою вартістю. На будівництво виробничихпотужностей, здатних запропонувати конкурентоспроможний продукт назовнішніх ринках, йдуть, у кращому випадку, роки, якщо не десятиліття.Незважаючи на значні успіхи гігантів АПК, таких як "Кернел" з річнимдоходом в 123 млн доларів за 2020 рік, "Миронівський хлібопродукт" (133 млндоларів) та Астарта (480,3 млн доларів), основним стратегічним пріоритетомдля держави повинні залишатися малі господарства. Для таких малихфермерських господарств держава наразі пропонує широкий інструментарій,основу якого складають секторальна підтримка та програми розвитку. Зокрема,частину функцій по співпраці з фермерами має Департамент з аграрногорозвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України, однакйого структура потребує трансформації, яка розширила б коло методіввзаємодії з малими та середніми фермерськими господарствами. Кабмін такожбере участь у розвитку малого та середнього фермерства. Уряд у 2018 роціприйняв програму "Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств". Авже цього року 21 квітня Уряд прийняв постанову, покликану підвищити рівеньдержавної підтримки фермерських господарств. Відповідно до прийнятогодокументу, бюджетна субсидія для нових ФГ була збільшена майже вдвічі істановить 5000 грн на 1 гектар. До того ж, наразі бюджетна дотаціяфермерським господарствам включає більше видів рогатої худоби, ніж було дотого.

Ще одним прикладом державної підтримки слугує прийнятий в кінці вересняЗакон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодостимулювання діяльності фермерських господарств" No 1788-ІХ, ухваленийВерховною Радою 24 вересня 2021 року. Згідно з пояснювальною запискою, надержавну фінансову допомогу тепер можуть розраховувати новоствореніфермерські садиби, сімейні фермерські господарства, фермерськігосподарства, розташовані в гірській ат поліській місцевостях. Секторальнапідтримка агропромислового комплексу в Україні здебільшого відбувається зафінансового сприяння ЄС. У 2020 році між Кабміном та Єврокомосією булаукладена угода . Цей договір був укладений на строк 108 місяців іпередбачає суму обсягом 25 млн євро на реалізацію програми підтримки.Однак, ми все ще відчутно відстаємо від Європейського Союзу у сферірегулювання та допомоги сільському господарству.

У ЄС діє система FAS (Farm advisory system). Вона допомагає фермерам кращерозуміти правила ЄС щодо навколишнього середовища, системи охорониздоров'я, добробуту тварин та належних умов сільського господарства. FASзабезпечує інформацією про законодавчу аграрну базу, стандартисільськогосподарських та кліматичних практик, а також про заходимодернізації та підвищення конкурентоспроможності ферм. В Україні з березняцього року існує "Національна економічна стратегія - 2030", що включає всебе частину "Розвиток агросектору України" і складається з 6-ти блоків.Перший з них стосується впровадження ефективної державної стимулюючоїполітики, яка має на меті зменшення тіньового ринку, лібералізацію ринкуземлі та сталий розвиток сільського господарства. Другий блок включаєпокращення якості інфраструктурних об'єктів. Третій блок - це створеннядоступної матеріально-технічної бази. Четвертий блок передбачає проектищодо збалансування діяльності аграрного сектору. П'ятий блок охоплюєініціативи по збільшенню переробленої продукції. Шостий блок включаєрозвиток екосистеми збуту продукції.

Натомість, у громадському секторі своє альтернативне бачення розвитку АПКпропонують НДО, зокрема, Український інститут майбутнього, який презентувавстратегію "Україна - світовий супермаркет екологічних продуктів". Вонапередбачає 5 КРІ агросектору України до 2030 року: 40 товарних позиційвходять у ТОП-10 за виробництвом та експортом, Україна входить у ТОП-3постачальників органічної продукції в Європу, Україна - у ТОП-5 найбільшвідвідуваних країн світу в категорії агротуризму, $15 млрд - загальна сумазовнішніх інвестицій в український агросектор в 2020-2030 та $46 млрд -сума всіх інвестицій (внутрішніх і зовнішніх) в український агросектор в2020-2030.

Повертаючись до національної стратегії, жоден блок не передбачає розвитокдорадчих послуг для фермерських господарств. НДО також рідко фокусуютьувагу на інструментах реалізації агро-стратегій, залишаючи питання нарозсуд державі та абстрактним формулюванням - "відкритого діалогустейкхолдерів", і тому подібним. Деякі елементи консалтингу тастандартизації існують як в українському законодавстві, так і на ринку.Відповідно до Закону України "Про сільськогосподарську дорадчу діяльність"2004 року, "соціально спрямовані дорадчі послуги - послуги, що надаютьсясуб'єктам господарювання, які здійснюють діяльність у сільській місцевості,та сільському населенню за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів."

Впровадження в Україні моделі дорадчих послуг ЄС в якості доповнення вжеіснуючої державної стратегії та інкорпорування громадських і приватнихініціатив допоможе фінансовому розвитку ферм та диверсифікації їхекономічної діяльності. Схожа система уможливлює розробку зобов'язань нарівні фермерського господарства, що випливають із законодавчих вимог;управління та стандартів щодо належних сільськогосподарських та екологічнихземельних умов ("перехресне дотримання"); сільськогосподарських практик,корисних для навколишнього середовища та утримання сільськогосподарськоїтериторії ("екологізація"); заходів, передбачених програмами розвиткусільських територій щодо модернізації ферм, підвищенняконкурентоспроможності, галузевої інтеграції, інновацій та ринковоїорієнтації, а також сприяння підприємництву; вимог до ефективного тасталого використання води. На даному етапі, схожі проекти - це ініціативиприватних інвесторів або недержавних громадських організацій. Прикладамислугують створена у 2003 році Національна асоціація сільськогосподарськихдорадчих служб України (НАСДСУ), дорадчий центр "Фермерська країна","Благодійний Фонд- Закарпатський Сільськогосподарський Дорадчий Центр ТерраДеї" та інші. Метою діяльності цих організацій є сприяння добробутусільського населення та розвитку сільської місцевості шляхом підвищеннярівня знань і вдосконалення практичних навичок фермерів, задоволення тазахист соціальних, економічних, фахових спільних інтересів фермерів.Фахівці цих організацій долучалися до законопроектної роботи та розроблялидержавні програми, а також співпрацювали з зарубіжними та міжнароднимиорганізаціями і брали участь у проектах міжнародної технічної допомогирізних країн.

Якщо держава зацікавлена в пожвавленні економіки, пріоритетністьстратегічного фокусу на малих і середніх господарствах повинназабезпечуватися синергією державного, приватного та громадського секторів зметою імплементації широких програм розвитку і дотаційного фінансування. Наданому етапі їх недостатньо, а ті, що є надто часто не досягають своєїцільової аудиторії через комунікаційні провали і уніфікований, негнучкийпідхід. Суттю вирішення даної проблеми багато в чому є повноціннеделегування функцій інформування та консалтингу приватним або громадськимструктурам, оскільки оперування проблемами господарств на місцях маєспецифіку, покрити яку єдиним загальнонаціональним підходом неможливо.Більш того, як демонструє міжнародний досвід, повноцінна інституціалізаціядорадчих послуг в довгостроковій перспективі забезпечує збільшенняконкурентоспроможності малих та середніх господарств і сприяє хеджуваннювід ризиків.

CvNews

Sat, 23 Oct 2021 23:30:00 +0300

Надія Данищук

17 хвилин тому

Буковина опинилась за крок до "червоної зони". З огляду на те, що з кожнимднем показник захворюваності на коронавірус в Чернівецькій області зростає,в регіоні із 24 жовтня посилюють карантинні заходи.

Таку рішення у суботу, 23 жовтня, ухвалила обласна комісія з питаньтехногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомилапресслужба Чернівецької ОДА. Уже від неділі ні в громадський транспорт, нів ресторан, ні в спортзал без ковід-сертифіката або ПЛР чи експрес-тесту наантиген пускати не будуть.

"Уникнути повного локдауну ми можемо, лише посиливши карантинні заходи", -зазначив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

Відео дня

Відвідувати заклади громадського харчування, спортивних, культурних,розважальних та інших установи зможуть лише ті, хто має сертифікат провакцинацію, або документ, що свідчить про одужання від коронавірусу. З ПЛР-тестом також можна потрапити в перелічені заклади, однак він чинний лише 72години.

Таке ж обмеження запроваджують і в громадському транспорті, а також цестосується й нерегулярних та регулярних перевезень в області.

Крім тих, хто має один із перелічених документів, відвідувати спортивнізаклади можуть лише спортсмени національних збірних команд України та їхнітренери за умови дотримання санітарних норм.

Заборонено проведення культурних масових заходів, крім роботиавтоконцертів, автокінотеатрів тощо. У громадських місцях необхідноперебувати в масці.

Обмеження набирають чинності 24 жовтня. Дотримання посиленого карантинуперевірятимуть спеціальні групи.

Важливо: контент, розміщений на цій сторінці OBOZREVATEL, є результатомтворчих досліджень автора: він може не мати медичної освіти або науковогоступеня. Текст не перевіряється фахівцем у галузі медицини на предметточності, збалансованості, об'єктивності. Деякі публікації містятьподробиці лікування або застосування лікарських препаратів. Ця інформаціяне є керівництвом до дії й повинна бути використана тільки післяобговорення з вашим лікарем. OBOZREVATEL не закликає застосовувати абопоширювати будь-які лікарські препарати, способи лікування й види медичнихпослуг.

Obozrevatel

Последние публикации


Эконовости
Ветеринарная клиника На Молодежной чипирует щенков и котят | Атомная энергетика