Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум
Mon, 26 Sep 2022 19:07:00 +0300

Vasyl Sh. 26 Вер, 2022

Компанія Ford відчуває брак логотипів марки та шильдиків з назвою моделей,завдяки чому виробництво модельного ряду "буксує".

Здавалося б, варто бити в дзвони та оголошувати на сполох, адже виробництвомашин на заводах Ford припинено. Однак, як з'ясовується, причина не такавже й страшна - брак логотипів марки та шильдиків із назвами моделей. Якщодослівно сприймати американські слова про те, що синій овал (так у СШАприйнято називати марку Ford) не може знайти достатньо синіх овалів длясвоїх машин - виходить непоганий каламбур. Але жарти убік, адже дуже багатопокупців тепер не отримають своїх готових нових автомобілів через такі,здавалося б, дрібниці.

Компанія гарячково шукала можливість придбати як логотипи так і шильдики зназвами моделей і не знайшовши її, навіть роздумували про якісьальтернативні варіанти вирішення проблеми. І ось ці альтернативні рішеннявиявилися набагато складнішими, ніж передбачалося. Були навіть спробивикористовувати для створення цих шильдиків та логотипів друк на 3D-принтері, але від цієї витівки відмовилися, пославшись на надто низькуякість готового продукту. До речі, лідерами з "нестачі" фірмових відмітнихзнаків бренду стали нові моделі F Series, які користуються величезнимпопитом.

А ось тепер про головні причини утворення дефіциту емблем для Ford. Справав тому, що сам автовиробник не займається створенням елементів зовнішньогооздоблення такого плану - за це відповідає абсолютно інша компанія TribarTechnologies, Inc., яка, до речі, робить шильдики та логотипи для іншихавтовиробників. І ось вона вже, у свою чергу, була змушена тимчасовопризупинити виробництво через гучний скандал (виробничі майданчики цієїкомпанії були викриті у скиданні отруйних промислових хімікатів у звичайнуканалізацію). Масштабної екологічної катастрофи уникнути вдалося, і теперTribar Technologies, Inc. почали працювати на повну потужність.

Motor Media Review

Mon, 26 Sep 2022 18:53:00 +0300

Лозівська громада активно залучає міжнародну допомогу для підтримкикомунальних підприємств, зокрема, водопостачальних. Нині найнеобхіднішіальтернативні джерела живлення.

За сприяння ЮНІСЕФ "Лозоваводосервіс" протягом тижня отримує вже другийпотужний генератор. Така підтримка дає можливість місту зберегти повнийцикл водопостачання та водовідведення - навіть за надзвичайних умов.Генератори потрібні для насосів, що подають воду, для каналізаційнихнасосних станцій та очисних, пояснює керівник підприємства ВолодимирКириченко.
Директор Краснопавлівського "Теплововдосервісу" Сергій Войцеховичнаголошує, важливо не лише подати населенню воду, а й підтримувати сталуроботу станції біоочистки. Бактерії, які очищують воду, можуть загинутипротягом 2-3 годин без електроживлення та кисню. У наслідок цьогопостраждає екологія громади, а підприємство понесе значні витрати.
Самотужки вирішити питання альтернативних джерел живлення ані громада, анікомунальні підприємства не можуть. Ціна питання - десятки мільйонівгривень. У подальшому також потрібні кошти для паливно-мастильнихматеріалів, на яких працюють генератори. Комунальники та керівництвогромади вдячні Харківській обласній військовій адміністрації та міжнароднимпартнерам за вкрай важливу підтримку.

Лозівська міська рада

Mon, 26 Sep 2022 18:37:00 +0300

18:44, 26 Вересня 2022

Соціальні мережі сколихнули апокаліпсичні прогнози щодо можливогоруйнування греблі Київського водосховища.

Через те, що росіяни свідомо б'ють по критичній інфраструктурі України знаміром спричинити техногенну катастрофу, серед киян ширяться панічні чуткипро масштабну повінь через можливий прорив київської дамби. Як повідомляє"Укрїнформ", деякі користувачі посилаються на київського еколога ВасиляКредо, за 3 хвилини після прориву київської дамби 4-метрова хвиля дійде доОболоні, за 5 хвилин вода дістанеться Троєщини, за 10 - Подолу, а за 15 -Русанівки. Окрім того, будуть підтоплені майже 30 прибережних міст та,сотні селищ.

Професор Інституту радіології довкілля Фукусімського університету, лауреатДержавної премії України в галузі науки й техніки Марк Железняк назвав ціпрогнози "маячнею". "Апокаліпсис скасовується", - написав Марк Железняк насвоїй сторінці в Facebook.

За його словами, ще навесні команда науковців Інституту проблемматематичних машин і систем НАН України за його участю зробила докладнірозрахунки й спрогнозувала характер підтоплення територій Київщини увипадку руйнування греблі Київського водосховища.

"Так, через руйнування греблі значні території можуть бути затоплені. Алечотириметрового водяного валу, що змітає все, не буде. У разі цього терактупіде поступове підтоплення прирічкових районів Києва. З зон житловоїзабудови Києва понад усе постраждають Русанівські сади, висота підйому води- до 3 метрів. Оболонь - несуттєве підтоплення. Щодо Русанівських садів -хто не встигне виїхати, хоч підйом до максимуму триватиме годинами, маєпіднятися на другий поверх свого чи сусідського будинку", - попередив МаркЖелезняк.

Прорахунки результатів прориву дамби були зроблені для двох показників:руйнація розміром 100 метрів та 280 метрів (це довжина бетонної частинидамби, тобто максимально припустима руйнація). Підйом води до 3 метрів наРусанівських садах трапиться лише у разі повної руйнації греблі, яка, надумку експертів, малоймовірна навіть при масованому обстрілі.

З повним прогнозом підтоплення можна ознайомитися за посиланням.

Раніше "MediaSapiens" повідомляв про те, що робити, якщо через обстрілизникає мобільний зв'язок.

Фото: nas.gov.ua

MediaSapiens

Mon, 26 Sep 2022 18:12:00 +0300

bihus.info 26 Вересня 2022

За останні півроку у Чорному морі загинули тисячі дельфінів, ймовірно -одна п'ята від їхньої загальної кількості. Мертві тіла знаходять поблизуОдещини та окупованого Криму, а також на узбережжях сусідніх країн.Головною причиною експерти називають гідролокатори на російських кораблях,які дезорієнтують тварин. Внаслідок цього вони не можуть знайти їжу тагинуть від голоду або викидаються на узбережжя. Українські експерти вжеобмірковують план з відновлення їхньої популяції після завершення війни, аправоохоронці займаються кримінальним провадженням, що стосується екоциду.

До повномасштабної війни у Чорному морі налічувалося щонайменше 250 тисячдельфінів. Ще сто років тому їхня популяція була у п'ять разів більша, алепромисловий вилов значно скоротив кількість тварин. Аби запобігти їхньомузникненню, дельфінів взяли під охорону - вони потрапили як до Червоноїкниги України, так і під опіку міжнародних конвенцій.

Починаючи з 24 лютого, масову загибель цих тварин фіксували поблизуОдещини, окупованого Криму, а також у Болгарії, Туреччині та Румунії. Якщодо війни вони здебільшого помирали у сітках браконьєрів, то зараз їхнязагибель, перш за все, пов'язана з російською агресію - морськими мінами,підводними шумами та вибухами.

Скільки їх зараз та в якому вони стані - невідомо. Фахівці не можутьназвати точні масштаби загибелі, адже росіяни продовжують блокуватисудноплавство, а Чорне море залишається замінованим.

За словами начальника науково-дослідного відділу національного парку"Тузловські лимани" Івана Русєва, який допомагає досудовому розслідуванню(про саме розслідування - трохи згодом), загибель дельфінів пов'язана закустичною травмою від бойових дій. Росіяни використовують на своїхкораблях гідролокатори (сонари), які створюють потужні звуки та погановпливають на здоров'я тварин. Через це вони не можуть знайти їжу тапомирають від голоду, або ж стають дезорієнтованими та викидаються наузбережжя.

"Ми пояснюємо масову загибель двома причинами. Першою є акустична травма.Вона вражає внутрішнє вухо і дельфін стає абсолютно сліпим. Він можепотрапити на міну, але найголовніше - він не може ловити рибу, через щохудне та втрачає імунну систему. Його організм починають атакувати вірусита бактерії. Друга причина - сильне бомбардування Чорного моря. Цезмушувало дельфінів швидко спливати на поверхню та призводило додекомпресії, тобто перепаду тиску. Тварини отримували крововилив або навітьінфаркт міокарда", - розповідає еколог.

За останні півроку на узбережжі Чорного моря знайшли близько 2,5 тисячзагиблих дельфінів, додає Русєв. Оскільки на берег викидає приблизно 5%мертвих тварин, а решта тоне, то реальна кількість їхніх втрат у Чорномуморі може сягати 50 тисяч - це п'ята частина від їхньої загальної кількості.

Таку цифру науковець називає катастрофічною, оскільки збільшення популяціїхоча б до довоєнного стану займе не одне десятиліття. Для вирішення цієїпроблеми екологи пропонують створити після війни на узбережжі Чорного морярезерват, а офіс розташувати на острові Зміїний (що не суперечить роботітам же посту прикордонників). На цій території дельфіни у комфортних умовахзможуть розмножуватися, а спеціалісти за ними наглядати. Крім того,Міністерство захисту довкілля у межах парку "Тузловські лимани" хочестворити центр реадаптації для тварин, де після відновлення їхвипускатимуть у природне середовище. Такі локації, на думку еколога, маютьбути не тільки природоохоронними, а й туристичними.

Кримінальне провадження за фактом масового знищення дельфінів у Чорномуморі правоохоронці розпочали саме за зверненням Івана Русєва та його колегз нацпарку. Наразі ним займаються прокурори спеціалізованої екологічноїпрокуратури, науковці, екологи та ветеринарні лікарі. Фахівці вже встиглипровести розтин шести раніше знайдених мертвих дельфінів та деякі зразкипланують відправити міжнародним колегам на дослідження - у Падуанськийуніверситет в Італії та Ганноверський університет у Німеччині. Крім того, урозслідуванні правоохоронцям сприятимуть спеціалісти з Болгарії, Туреччинита Румунії, до яких вони звернулися за правовою допомогою.

"У Румунії ми знайшли людей, які робили аналогічні розтини дельфінів усебе. Результати підтвердили, що це акустична травма. Бо через комп'ютернутомографію було видно деформацію кісток вуха. Так, у дельфіна були паразитита вірусні захворювання, але це вторинні явища. Також ми зараз ведемопереговори з Болгарією та Туреччиною про організацію резервату, як він маєфункціонувати для відновлення популяції. Бо це не питання однієї України,це міжнародне завдання. І якщо ми зможемо об'єднатися, то дамо шансдельфінам відновитися", - зазначив Русєв.

Таке масове знищення природи, згідно з міжнародним гуманітарним правом,вважається воєнним злочином. Відповідна норма прописана у п. 2 ст. 8Римського статуту. В ній зазначається, що умисний напад, який тягне засобою серйозну шкоду навколишньому середовищу і неспівставний з очікуваноювійськовою перевагою, є воєнним злочином.

Аби зібрати більше відповідних кейсів щодо злочинних дій росіян, які увійні з Україною нищать не тільки міста та цивільних, а й природу та,фактично, усе живе, Міністерство захисту довкілля створило спеціальнийдодаток "Екозагроза", де кожен українець може повідомити про фактиекологічних злочинів окупантів проти довкілля, свідком яких він став.

Ольга Івлєва

Цей матеріал було створено Bihus.Info у рамках проєкту "Термінова підтримкаЄС для громадянського суспільства", що впроваджується ІСАР Єднання зафінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст статті є виключноювідповідальністю Bihus.Info і не обов'язково відображає позиціюЄвропейського Союзу.

Новини Росіяни цілеспрямовано обстріляли колону мирних мешканців поблизуДавидового Броду: розповідь свідка

З початку повномасштабної війни Росії проти українців, окупанти наХерсонщині не пропускали українських волонтерів з гуманітарною допомогою, аграбували гуманітарні вантажі. Не випускали людей з області, арозстрілювали їх. Розстрілювали навіть тих, хто намагався повернутись наХерсонщину, бо розмовляють без поваги.

Bihus.info

Mon, 26 Sep 2022 18:07:00 +0300

Суворе попередження Партнерства "Врятуймо Полісся" (Save Polesia):

Слід відмовитися від мегапроекту водного шляху E40, інакше життєво важливимводно-болотнім угіддям, лукам, лісам та болотам у Польщі, Білорусі таУкраїні загрожує катастрофа!

Коротко:Поглиблений аналіз прогнозованих впливів водного шляху E40 наприродоохоронні території Польщі, Білорусі та України вказує на негативні наслідки принаймні для 193 міжнародних та 139 національних природоохороннихтериторій, багато з яких значні.
Експерти закликають негайно відмовитися від планів будівництва водногошляху E40.
Масштабний інфраструктурний проект знищить гарячі точки біорізноманіття, атакож листяні ліси та торфовища - життєво важливі сховища вуглецю. Це булаб катастрофа для таких регіонів, як Полісся - найбільшої в Європі територіїводно-болотної дикої природи, а також для вільно-плинних ділянок річкиВісла в Польщі.
Ключові місця розмноження багатьох видів птахів, рідкісні водні екосистемита місця проживання таких тварин, як бурий ведмідь, сірий вовк, лось ієвразійська рись, опиняться під загрозою.
Будівництво водного шляху E40 прямо суперечило б міжнародним зобов'язаннямщодо біорізноманіття.
Висновки звіту є найповнішими на сьогоднішній день і чітко показують, щоводний шлях E40 є головною проблемою у справі збереження біорізноманіття наглобальному рівні.

Суперечливий мегапроект, спрямований на з'єднання Балтійського та Чорногоморів судноплавним каналом через Польщу, Білорусь та Україну протяжністюпонад 2000-кілометрів, який відомий як внутрішній водний шлях E40, станекатастрофою для гарячих точок біорізноманіття та інших природоохороннихтериторій - дійшли висновку експерти у великому дослідженні, опублікованомусьогодні до Всесвітнього дня річок.

В аналізі "Водний шлях E40: вплив на природоохоронні території в Польщі,Білорусі та Україні", опублікованому Франкфуртським зоологічним товариством(FZS) на savepolesia.org, експерти наголошують, що від планів побудовисудноплавного каналу слід негайно відмовитися лише задля збереженнябіорізноманіття.

Водний шлях Е40 пропонується прокласти від Гданська в Польщі до Херсона вУкраїні через Віслу, Прип'ять, Дніпро та інші річки. Днопоглиблення,будівництво дамб, спрямлення та зміни русел річок, які відбудуться черезбудівництво та експлуатацію водного шляху E40, матимуть далекосяжний прямийта непрямий негативний вплив на охоронювані території, середовищапроживання та дику природу в долині річки Вісла в Польщі та багатьох іншихрегіонах. Крім того, Полісся - найбільша водно-болотна територія Європи -зазнає значного негативного впливу, як показує аналіз.

Нове дослідження передбачає деградацію середовищ існування, блокуванняміграційних шляхів, забруднення вод та появу видів, які опиняться на межізникнення, у разі уряди Польщі, Білорусі та України не відмовляться відпланів створення судноплавного каналу.

Принаймні 193 міжнародно охоронюваних територій, загальний розмір якихперевищує розмір Австрії, зазнають негативного впливу від запропонованоговодного шляху E40, багато з них - значного.

Території, які зазнають впливу, охоплюватимуть численні зони особливогоприродоохоронного інтересу, водно-болотні угіддя міжнародного значення, атакож основні місця розмноження та відпочинку рідкісних і зникаючих видів.Серед них 66 територій Natura 2000 у Польщі, 52 Смарагдові території вБілорусі та Україні, 16 Рамсарських територій, 55 важливих територій дляптахів і біорізноманіття (IBA), два транскордонних об'єкти ЮНЕСКО "Людина ібіосфера" (MAB) і два сайти Балтійських моря (HELCOM).

Близько половини загальної території міжнародних і національнихприродоохоронних об'єктів, які зазнають впливу, - знаходяться на Поліссі.Ця унікальна водно-болотна природна територія розташована на кордоніПольщі, Білорусі, України та Росії. Вражаюче біорізноманіття регіону,потенціал накопичення вуглецю, економіка та культурна спадщина знаходятьсяпід загрозою водного шляху E40, кажуть автори звіту.

Якщо будівництво гігантського інфраструктурного проекту буде продовжено,середовища існування, які перебувають під загрозою, такі як заплавнілистяні ліси, алювіальні ліси, перехідні болота та драговинні болота,зазнають деградації або будуть знищені.

Дика природа, яка постраждає, включатиме рідкісних птахів, таких якочеретянка прудка та великий підорлик; ссавці, такі як гігантський нічнийкажан, бурий ведмідь, сірий вовк, лось і євразійська рись; водні види, такіяк атлантичний лосось, європейський вугор і європейська болотна черепаха; іфлора, що знаходиться під загрозою зникнення, наприклад, хижа рослинаводяного колеса.

У Польщі запланований водний шлях E40 не просто перетинатиме охоронюванітериторії Natura 2000, а проходитиме вздовж низки заповідних ділянок. Цеспустошить вісім ділянок Natura 2000 на річці Вісла, а також одну на річціВєпш. Польські гніздові популяції пташок: крячок малий, кулик-сорокаєвразійський, пісочник великий (зуйок великий) та Мартин сизий зменшятьсявдвічі.

Автори нового звіту попереджають, що будівництво водного шляху E40 будепрямо суперечити міжнародним зобов'язанням щодо біорізноманіття, визначенихміжнародними угодами, такими як Конвенція про біологічне різноманіття,Рамсарська та Бернська конвенції, а також Стратегія ЄС щодо біорізноманіття.

Це останній із серії звітів експертів, які показали, що урядові оцінки,використані для обґрунтування водного шляху E40, видаються глибокопомилковими. Аналіз показує, що запропонований судноплавний канал завдастьвеличезних втрат як навколишньому середовищу, так і економіці Польщі,Білорусі та України. Крім того, він загострює одну з найбільш актуальнихпроблем - збереження біорізноманіття на глобальному рівні.

Оскільки зміна клімату посилює наслідки погіршення стану навколишньогосередовища, автори також закликали до подальших досліджень негативноговпливу водного шляху E40 на гідрологічний режим, щоб зрозуміти його повнийпотенціал негативного впливу на світ природи.

Погляди експертів

Авторами звіту є експерти з охорони природи партнерства провіднихприродоохоронних організацій "Врятуймо Полісся" (Save Polesia) на чолі зХелен Байрон і Воутером Лангхаутом - незалежними консультантами, якіспівпрацюють із Франкфуртським зоологічним товариством (FZS). Ці експерти,які зробили спільний внесок до звіту, більше двох десятиліть працюють уприродоохоронній сфері.

"Сотні міжнародних і національних природоохоронних територій перебувають устані "червоної тривоги", - сказала Хелен Байрон, координатор кампанії"Врятуй Полісся". "Цей надзвичайно важливий звіт чітко показує, що планибудівництва водного шляху мають бути скасовані, щоб уникнути екологічної,соціальної та економічної катастрофи на Поліссі і за його межами. Натомістьслід зосередитися на підходах стійкого розвитку, таких як екотуризм, ізабезпечити, щоб Полісся здобуло додатковий міжнародний захист і визнання,які б гарантували недоторканість його життєво важливим ландшафтам тасередовищам існування.

"Цей звіт підсумовує монументальний масштаб загрози, яку створює дляохоронюваних законом територій заплановане будівництво водного шляху E40 увсіх трьох країнах, через які він проходитиме", - сказала МалгожатаГорська, координатор кампанії "Врятуй Полісся" Польського товариствазахисту Птахи (ОТОП). "У часи зміни клімату та кризи біорізноманіттябудівництво водного шляху E40 є неприйнятним. Замість того, щобперегороджувати річки гідротехнічними спорудами, нам потрібно захистити тавідродити їх".

"Над Поліссям продовжує нависати загроза водного шляху Е40", - сказавГеоргій Веремійчик, координатор кампанії "Збережемо Полісся" Національногоекологічного центру України (НЕЦУ). "У звіті висвітлюються незворотнівтрати, до яких призведе судноплавний канал. Усі докази свідчать про те, щовід проекту потрібно відмовитися, щоб Полісся було збережене в природномустані для майбутніх поколінь. Національні уряди повинні прийняти рішенняпро остаточну відмову від планів будівництва водного шляху E40".

Контакти для ЗМІ

Франкфуртське зоологічне товариство, координатор кампанії "ВрятуймоПолісся".
Доктор Хелен Байрон, телефон: +44 (0) 7713 255675, електронна пошта:byron@zgf.deНаціональний екологічний центр України, necu.org.ua

ПРИМІТКИ ДЛЯ РЕДАКЦІЙ

Франкфуртське зоологічне товариство (FZS) є міжнародною природоохоронноюорганізацією, яка базується у Франкфурті, Німеччина. Його мета - захиститиприродне різноманіття видів у важливих екосистемах по всьому світу упартнерстві з людьми та для людей. Для отримання додаткової інформаціївідвідайте fzs.org.

Рух "Врятуймо Полісся" (Save Polesia) тепер є міжнародним партнерствомчотирьох організацій громадянського суспільства - Bahna (Білорусь),Франкфуртського зоологічного товариства, Національного екологічного центруУкраїни та Польського товариства охорони птахів. Під час роботи наданалізом до коаліції також увійшла APB-Birdlife Belarus, яка діяла досередини березня 2022 року. Ми прагнемо захистити Полісся для громадянБілорусі, Польщі, України та всієї Європи - зараз і в майбутньому. Мивиступаємо проти будівництва водного шляху Е40 і за розвиток природноготуризму на Поліссі.

Гелен Байрон - екологічний планувальник і активіст. Гелен працює надзбереженням особливих місць біорізноманіття від пошкодженняінфраструктурними об'єктами, і протягом останніх двадцяти п'яти роківпосвятила цій справі велику частину своєї енергії.

Воутер Ленгхаут є консультантом і експертом з питань внутрішньогосудноплавства та біорізноманіття, який бере участь у кампанії зупиненняпроєкту E40 з 2019 року. Родом із Нідерландів, Воутер має досвід у сферіекології та політики ЄС, у минулому працював на уряд Нідерландів,організації "Життя птахів Європи та Центральної Азії" (BirdLife Europe andCentral Asia) та "Монументи природи" (Natuurmonumenten).

Малгожата Ґорська - координатор екологічної кампанії Польського товаристваохорони птахів (Birdlife Poland), яка займається переважно захистом водно-болотних угідь. Європейський лауреат екологічної премії Goldman 2010 року.Професійно займається охороною природи понад 20 років.

Георгій Веремійчик - експерт з питань зміни клімату, голова ревізійноїкомісії Національного екологічного центру України (НЕЦУ) та координаторкампанії "Збережемо Полісся" в Україні, бере участь у роботі НЕЦУ зізбереження річок та заповідних територій України. Колишній співробітникМіністерства охорони навколишнього природного середовища України (декоординував впровадження Кіотського протоколу до РКЗК ООН та РКЗК ООН).

Завантажте експертне дослідження "Водний шлях E40: вплив на природоохороннітериторії в Польщі, Білорусь і Україна": savepolesia.org

Завантажте інформаційний бюлетень "Збережемо Полісся" про дослідження:https://savepolesia.org/wp-content/uploads/2022/09/SavePolesia_Factsheet_E40-Impacts-on-protected-areas-in-Poland-Ukraine-Belarus-(ENG).pdfhttps://necu.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/savepolesia_factsheet_e40-impacts-on-protected-areas-in-poland-ukraine-belarus_(UKR).pdfФотографії для преси доступні тут: https://savepolesia.org/wp-content/uploads/2022/09/Pictures.zip

Авторське право: © Передрук, включаючи уривки, дозволяється лише з дозволувидавництва.

Цитування: "Врятуймо Полісся" (Save Polesia (2022) Водний шлях E40: впливна природоохоронні території в Польщі, Білорусі та Україні. Франкфуртськезоологічне товариство, Франкфурт.

Більше інформації про Полісся, водний шлях, рішення та міжнародну коаліцію"Save Polesia" на savepolesia.org , necu.org.ua

26.09.2022

Національний екологічний центр України

Mon, 26 Sep 2022 18:02:00 +0300

26.09.2022

Відсьогодні носіння засобів індивідуального захисту буде обов'язковим умісцях масового скупчення населення, громадському транспорті, торгово-розважальних центрах, магазинах, закладах громадського харчування, закладахосвіти, культури та мистецтв, релігійних установах Кременчука.

Таке рішення ухвалила місцева комісія техногенно-екологічної безпеки танадзвичайних ситуацій, повідомили на фейсбук-сторінці Кременчуцькоїміськради.

"Це пов'язане з загостренням на території Кременчуцької міськоїтериторіальної громади епідемічної ситуації щодо захворюваності на гостріреспіраторні вірусні захворювання в тому числі COVID-19", - йдеться уповідомленні.

За відповідний період вересня - зареєстровано 203 нові випадки COVID-19, у2021 - 113 випадки, у 2020 - 63.

На 26 вересня на стаціонарному лікуванні інфекційного відділенні ЛІЛ"Кременчуцька" перебувають 33 пацієнти, в інфекційному відділенні дитячоїлікарні - 16. Амбулаторно лікуються 265 кременчужан.

Нагадаємо, протягом минулого тижня у Полтавській області лабораторнопідтвердили 2260 нових випадків захворювання на COVID-19.

Новини Полтавщини

Последние публикации


Эконовости
Ветеринарная клиника На Молодежной чипирует щенков и котят | Атомная энергетика