Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум

Чи здатні українці взяти еко-життя за добру звичку

Мрієш про довге, щасливе і здорове життя – будь екологічно-свідомим. Захисники довкілля переконують – українцям необхідно змінити своє ставлення до природи від споживацького до бережливого.

«Для українців потреба в екологічному житті – надзвичайно актуальна. Я хочу сказати, що ризики для нашого суспільства, не тільки економічні, ризики, що стосуються природи – життєво важливі», - каже еколог-аудитор Інституту проблем екології та енергозбереження Валентин Середюк.

Еко-життя давно в моді у цивілізованому світі. Українці ж лише починають свій шлях до здорового й безпечного побуту.

«Одиниці, які хочуть прожити довге і щасливе життя. У них є усвідомлення направлене на себе. У нас є перспектива ще дуже довго і злагоджено йти цим шляхом», - вважає біолог, спеціаліст компанії «Еко-тест» Роман Сторчак.

Сергій Єфімов – еко-свідомий. Розповідає - зрозумів, що природу потрібно берегти ще у 5 років. Нині він – координатор громадського руху «Морква-клуб», який пропагує еко-побут в Україні.

«Найперше, що я знав – це взаємозв’язок між тим, що я купляю, і що потім мені потрібно викидати. Я економлю енергію, вимикаю світло. І зараз у себе на дачі я намагаюся ввести систему економії гарячої води і зробити сонячний колектор», - розповідає Сергій.

А ще користування безпечною побутовою хімією, пересування на еко-транспорті, відмова від пластику та поліетилену. І споживання лише натуральних продуктів.

Та щоб зусилля еко-свідомих українців не були марними – потрібна державна підтримка. А поки на екологічні програми чиновники виділяють незначні гроші.

«Це має бути якась загальна програма, і держава має, в першу чергу, відповідати за інформованість», - вважає психолог Алла Денисенко.

«Роль держави ніхто не може підмінити у цьому питанні. І роль великих підприємств у нашому середовищі – набагато вища, ніж роль окремих людей. Засмічують навколишнє середовище, повітря великі підприємства, великі енергопотужності», - каже Валентин Середюк.

Втім екологічні проблеми в українців нині не серед пріоритетів. За опитуваннями лише 14% співгромадян переймаються забрудненням довкілля. З одного боку, начебто нічого, крім перманентних екологічних катастроф на місцях, країні не загрожує. Але чи може це бути неактуальним – кажуть фахівці. І радять починати екологічну справу з себе й своїх дітей.

«Кожна людина є членом цієї держави. Вона починається із кожного з нас. Це дуже важливий аспект. Діти – це благодатний ґрунт», - пояснює Алла Денисенко.

«Якщо показувати дітям театральну постановку, яка говорить про те, що сміттєві королі намагаються перемогти, але твоя маленька дія допоможе зберегти не лише цей маленький клаптик землі від сміття. Воно допоможе культивувати цей рух усюди. Головне, щоб твоя дія була прямо тут і зараз», - пропонує Єфімов.

Еко-життя має стати звичкою. Щоправда, виховувати її у собі потрібно роками.

Інна Бахіна-Маслова

Джерело: «ФАКТИ», ICTV


Читайте также:

Невідомі заради соку у заповідному лісі понівечили берези. Екологи підозрюють «Київзеленбуд»

У Ялті обурені мешканці своїми автівками перекрили дорогу вантажівкам

Благодійна виставка-аукціон альтернативних дизайнерських ялинок відбудеться в Ужгороді

Пещеры и абсолютная заповедность

У центрі Львова врятували рідкісних орлів (відео)

Люди, які воюють за природу. Три еко-ініціативи, що змінили Україну

Китайские моллюски и американские раки вытесняют с Дуная судака и щуку

Чи дійсно кімнатні рослини очищують повітря?

А Ви були на росохацьких полонинах ?

"Чужі" атакують. Правила детоксикаційного харчування

Лише екзотики бракувало

Абсолютная заповедность и санитарные рубки в заповедниках Украины

Куда поехать весной: лучшие заповедники Украины

Брошуру на захист степу видали за кошти, зібрані в інтернеті

На Каховском водохранилище был задержан очередной браконьер, который ловил рыбу электроудочкой

На водоемах Запорожского края устанавливают искусственные нерестовые гнезда. Видео

Чорнобиль, кинутий напризволяще

Как бороться с сезонной аллергией

Екологія повинна бути захищена законом

Яким би не було довкілля, про це мають знати всі