Экология Украины


Партнеры
Медицинские услуги Днепропетровска

Французские натяжные потолки


Популярные статьи

Чорнобиль впливає на ДНК біовидів

Занепад біологічних видів у Чорнобилі пов'язаний зі змінами ДНК - висновки нового наукового дослідження.

Вчені, які працюють у чорнобильській зоні, винайшли спосіб спрогнозувати, яким біологічним видам найбільше загрожує радіаційне забруднення. Секрет вразливості видів, кажуть вони, криється у їхньому коді ДНК. Ця інформація може показати, які види занепадатимуть чи вимиратимуть унаслідок інших типів довкільних загроз.

Дослідники оприлюднили їхні висновки в спеціалізовану виданні Journal of Evolutionary Biology. Професор Тім Муссо з університету американського штату Південна Кароліна і доктор Андерс Моллер із Французького національного центру наукових досліджень очолювали групу дослідників у чорнобильській зоні. я понад 10 років, збираючи інформацію про популяції комах, птахів і ссавців у "зоні відчуження" довкола закинутого реактора. Для цього дослідження вони використали вже зібрані дані для детального аналізу зразків ДНК кожного з біологічних видів чорнобильської зони.

З кожним наступним поколінням кожного виду код ДНК зазнає незначних відхилень, які є наслідком природного балансу між мутаціями і здатністю організмів відновлювати ушкоджені ДНК. Це є механізмом еволюції видів. Темпи цих змін, коли кожен фрагмент коду ДНК замінюється іншим, називають темпами заміни.

Як пояснив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі професор Муссо: "Ця інформація присутня у великих базах даних. Можна проаналізувати код ДНК і занотувати зміни, які сталися в межах одного виду за певний період. Ми з'ясували, що вивчаючи види чорнобильської зони, можемо на основі їхніх темпів заміни спрогнозувати, які з них найбільше піддаються на забруднення." За словами науковця, умови Чорнобиля є унікальною можливістю спостерігати у процесі розвитку природний експеримент над тим, що відбувається з біологічним видами, які зазнають подібні екологічні негаразди. Результати цього дослідження допоможуть зрозуміти також, які саме види тварин найбільше потерпатимуть і від інших типів забрудення навколишнього середовища. Яскраво опірені птахи і птахи, які здійснюють перельоти на великі відстані, є прикладом видів, які найбільше потерпають від забрудення.

Як каже професор Муссо, одним із пояснень може бути те, що з певних причин ці види мають менш дієві механізми відновлення ДНК. Лусіс Джонсон, еволюційний біолог з британського університету в Редінгу, назвала дослідження колег "вражаючим".

"Катастрофічні події на зразок Чорнобильської аварії надають можливості для випробування прогнозів щодо еволюції видів", - сказала вона в інтерв'ю Бі-Бі-Сі, але додала, що складністю такого дослідження є те, що насправді тут не йдеться про експеримент, бо неможливо контролювати його умови.

Джерело: Корреспондент.net


© 1998-2010 ProEco - новости экологии. Все права защищены. О проекте | Sitemap (xml)