Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум

На Берегівщині під «санітарною рубкою» гинуть сторічні дуби (ФОТО)

Про вирубку величних сторічних дубів у селі Батрадь, що на Берегівщині, забив тривогу місцевий вчитель Арпад Горват, написавши замітку в угорськомовні ЗМІ. Виїхавши наприкінці минулого тижня до цього села, автор побачив сумну картину.

У в´їзда до Батраді, поруч із дорогою, утворилася рукотворна галявина, із свіжими пнями (деякі діаметром в понад метр) та слідами великого багаття. Пан Арпад, який очолив місцеву громадськість, аби зупинити порубку, пояснює: колись в цій місцевості був палац, який зруйнували вщент за радянської доби. Проте лишився парк (а може, й навпаки – палац звели в дубовому гаї), який радує око місцевих мешканців, є місцем їхнього відпочинку. На жаль, не всіх – дехто полюбляє, як то водиться, насмітити там, де відпочиває. Однак сміття можна й прибрати, проте якщо не стане дерев, поновити їх вже не вдасться.

А загроза така є. В січні сталися перші рубки. Працівники «Береговодержспецлісгоспу» показали якийсь папір, за яким вони здійснють нібито санітарну чистку. Другий етап «чистки» відбувся в червні. Під рубку потрапили далеко не самі хворі дерева, судячи із пнів. Селяни зрозуміли, що ще кілька таких рубок – і їхній парк сильно порідішає. А місцевій владі чомусь до проблеми й діла немає, хоча рубки відбувалися буквально поруч із будівлею сільради. Люди були змушені опиратися самостійно. Дізнавшись, що на місті рубки буде пікет, лісоруби на роботу не приїхали, проте, коли селяни розійшлись, таки прибули, і вирізали ще низку дерев. Тоді селяни вирішили боротись у правовому полі та написали відкритий лист до керівників області із проханням втрутитись в ситуацію.

Ось текст «Відкритого листа» до очільників області, голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди та голови Закарпатської облради Івана Балоги: «Ми, мешканці села Батрадь Берегівського району, стурбовані діями працівників «Береговодержспецлісгоспу», які без відома та згоди мешканців села вирубують столітні дерева із лісопарку, який розташований на території населеного пункту, мотивуючи свої дії санітарною розчисткою. Просимо Вас прийняти міри і зупинити вирубку дерев у лісопарку. З повагою, мешканці с. Батрадь».

Станом на початок липня зібрано вже понад чотири сотні підписів.

Та, виявляється, це не єдина екологічна проблема села. В іншому місті, на території колишнього військового об´єкту, що має неофіційну назву «урочище Шородей», вже не перший місяць ведуться ще більші роботи з валки лісу. На даний час там вирублені десятки великих дерев, зокрема, дуби та інші цінні дерева. Селянам невідомо, з якою метою ведеться суцільна розчистка на місті, гідному занесення до списку цінних природних об´єктів. З цього приводу наразі дан запит у природоохронні органи області, із надією, що буде дана гідна оцінка діям лісорубів.

Мукачево.net: матеріал опублікований за сприяння голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди.

Автор: Олег Супруненко, ГО «Чистий Берег», для Мукачево.net

Источник: Український лісовод

Добавить в: