Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум

Гудронові озера під Львовом ставлять під загрозу проведення «Євро-2012»

ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод», що вже близько тридцяти років зливає свої відходи до місцевих водних резервуарів, розташованих на його території, заважає Міністерству охорони навколишнього природного середовища України розпочати роботи з попередження екологічної катастрофи.

Підприємство, яке на сьогодні офіційно визнане банкрутом, планує продати кислі гудрони, що накопичилися в процесі виробничої діяльності заводу. Тим часом забруднення продовжується: в резервуарах постійно фіксується зниження рівня рідини. Гудрони просочуються до підземних рік поблизу сіл Збиранка і Сороки (Жовківського району). Місцеві мешканці потерпають від забруднення криниць та повітря.

Існує загроза витоку небезпечної речовини до річки Малахівка, яка впадає в річку Полтву. Територія підвищеного ризику розташована на відстані 10 кілометрів від Львова, де планується проведення матчів «Євро-2012». Наявність подібного об'єкта ставить під загрозу проведення європейського футбольного чемпіонату.

На даний момент Мінприроди України готове приступити до екологічної експертизи резервуарів з метою визначення технологічного процесу ліквідації небезпеки. Для того, аби уникнути додаткового забруднення площі біля гудронових озер, поблизу заводу необхідно негайно облаштувати відповідний майданчик для роботи спеціалістів. Процес збирання, транспортування та утилізації хімічної рідини має відбуватися під жорстким екологічним контролем спеціалістів.

Мінприроди вимагає допустити своїх спеціалістів до резервуарів із кислими гудронами для термінового попередження екологічної катастрофи. Питання львівських озер знаходиться на особистому контролі Міністра охорони навколишнього природного середовища України Миколи Злочевського.

Джерело: "Міністерство охорони навколишнього природного середовища України"