Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум

Форель Івано-Франківщини взято під охорону

З 15 жовтня на Івано-Франківщині розпочнеться двомісячник з охорони нерестуючої форелі – розпорядження про його проведення підписав голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк.

На період нересту (з жовтня по грудень) буде посилено рибоохоронні заходи на річках у передгірських та гірських районах області з метою створення сприятливих умов для міграції та осінньо-зимового нересту струмкової форелі, охорони нерестовищ і середовища її існування, збільшення запасів цінного виду риб.

Затверджено заходи двомісячника. Райдержадміністрації, виконкоми міських рад міст обласного значення, УМВС в області, Головне державне управління рибоохорони та негулювання рибальства в області, Державну екологічну інспекцію в області, обласне управління лісового та мисливського господарства зобов'язано «посилити боротьбу з браконьєрством, вжити заходів щодо недопущення забруднення водойм, попередження загибелі нерестуючої форелі».

Обласному виробничому управлінню по меліорації і водному господарству заборонено проводити під час місячника роботи у водоохоронних зонах та прибережних захисних смугах водних об'єктів області, які можуть негативно вплинути на проходження нересту.

Буде проведено й інші заходи: масово-роз'яснювальну роботу серед населення, рейдові перевірки на гірських річках тощо.

Контроль за виконанням розпорядження губернатора від 15 жовтня №698 покладено на заступника голови облдержадміністрації В.Бруса.

Довідка Центральну частину північного макросхилу Українських Карпат, де гірські масиви сягають 1600–1936 метрів над рівнем моря, називають Горганами. Там народжується Лімниця — одна з найбільших річок краю, яка несе свої води на північ від головного Карпатського вододілу і впадає в Дністер. Фатальний для краю за екологічними наслідками етап тотального нищення українських лісів припав на 50–60-ті роки минулого століття: фактично всі деревостани старшого віку було зрубано. Розпочалося інтенсивне змивання грунту з голих схилів, замулювання та обміління гірських річок. Значної шкоди завдало їм також тралювання деревини потоками. Річки, які були наділені майже всіма властивостями “форельних” водойм, унаслідок нерозумного господарювання людини, повністю втрачали цю важливу якість, а водночас і потрібні умови для біологічного життя. Скільки колод було затоплено! У воді між камінням залишилося чимало кори, гілок, трісок, які, розкладаючись, забирають кисень, життєво необхідний для форелі. До того ж, течія вимиває з деревини, що встелила дно річок, захарастивши русла, рештки дубильних та інших стійких органічних речовин — це теж згубно впливає на здоров’я мешканців водойм.

Джерело: Івано-Франківська обласна державна адміністрація