Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум

День довкілля для вчителів початкових класів

Всі зусилля у вихованні виявляться марними, поки учителі не навчать своїх вихованців любити поле, птахів і квіти...

Відповідно до плану роботи управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (М.Верес) 27 жовтня 2010 року відбулося виїзне засідання учителів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів міста на тему: "Екологічне виховання учнів молодшого шкільного віку". Серед проблемних питань, які досліджували учителі, стали питання визначення екологічної освіти учнів на уроках довкілля, організація екологічної стежини у природі та її вплив на виховання екологічної культури учнів. Місцем для проведення засідання обрано Державне лісниче підприємство з охорони природи "Лісекоцентр" (с. Підгір'я, урочище "Діброва" Богородчанського району Івано-Франківської області; директор Г. Вінцевський).

Серед основних заходів - майстер-клас "Екологічна проектна діяльність учнів на уроках та позакласних заходах" (Г. Бадуліна, керівник творчої групи), міні-лекція "Організація і створення екологічної стежини на уроках серед природи", розробка проекту з курсу "Я і Україна. Довкілля", екологічна стежина "Збереження природи рідного краю".

Екскурсійний маршрут учителі подолали за 9 зупинками. Перша - в'їзна брама - своєрідна архітектурна споруда, створена за зразками давніх галицьких орнаментів, праворуч від неї розташований пам'ятний знак "ДП "Лісекоцентр", а ліворуч - "Пам'ятник лісівникам Прикарпаття", це шана тим, хто причетний до створення смарагдових скарбів нашого краю. Друга - "Алея заслужених лісівників України в Івано-Франківській області". Далі стежки вели до 100- літнього дуба-вулика, ляхівецьких крутосхилів, диких кабанів породи "мангал", чотирьох дубів легендарного Олекси Довбуша, водоймищ та лікувальних джерел, дендрологічного парку (арборетуму "Діброва").

Свіже повітря, гори, що височіють до неба, вода, що, як дивне дзеркало, відбиває золоті промені і легкі хмаринки... Уся природа таємно говорить. Ми почули втихомирений шум лісу, гармонію музичних тонів. Благословенна мати- земля з її красою. Усе, що є істинно прекрасне, могутнім потягом підносить душу. На серці розливається легкість. Дивна велич твоя, Природо! Хвала і слава Животворному Богу, що розкрив перед нами небо і землю, як велику книгу премудрості.

Учителю, веди дітей стежками природи : "Запитую довкілля" (1 клас), "Спостерігаю довкілля" (2 клас), "Досліджую довкілля" (3-4 класи).

Джерело: «Актуальні новини Івано-Франківська»
Смотрите самые важные новости страны и мира на сайте inforakurs.com. | Атомная энергетика