Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум

Нелегальні вовки. Скасували норми про продаж вовчих трофеїв за кордон

Вовків убивають і продають всупереч міжнародним угодам Лише після того, як українські екологи подали до суду на лісівників, полювання на вовків заборонили в теплу пору року і скасували норми про продаж вовчих трофеїв за кордон, розповідає Галина Левіна юрист організації "Еко-право Київ".

Судді зобовязали виключити із законодавства положення про постійно діючі мисливські бригади та інші норми, які сприяють знищенню вовків, каже вона. Це важливий крок на шляху до їхнього захисту. Однак всередині країни торгівля трофеями вовка триває, хоча міжнародні документи її забороняють.

Україна є учасником Бернської конвенції про захист хижих тварин, яка, зокрема, забороняє полювання на вовка та продаж його шкіри, ікол та зроблених із вовків сувенірів. Виняток Конвенція робить лише у випадках, коли хижаків стало небезпечно багато в якомусь окремому регіоні, пояснює Галина Левіна.

Нелегальні вовки на Куренівці

Світлана Берзіна директор Центру ідентифікації тварин. Вона наводить відеозйомку того, як вовчі шкури та вироби з хутра продають на Куренівському ринку у Києві.

Світлана Берзіна говорить про те, що в Україні досі не створена система обліку диких тварин, як у більшості країн Європи, а тому тварин відстрілюють стільки, скільки хочуть, торгують хутром, продають цуценят, які потім виростають і незрідка опиняються на вулиці, підсумовує природозахисник.

Якщо заборонити полювання, побачимо вовків на Хрещатику лісівники

Природною нормою для України є 300 особин вовків, і якщо їх не відстрілювати, за кілька років відбудеться екологічна катастрофа, говорить начальник управління мисливського господарства Держкомлісгоспу Микола Шадура.

Була інформація, і ми її підтвердили, що вовчиця гуляла набережною Ялти. Коли чисельність вовка росте, він збивається у зграї і втрачає страх перед людьми. Він почувається господарем становища, тож треба його приборкувати. Можна здійснити експеримент, який пропонують екологи, божевільний експеримент: заборонити відстріл вовків, і тоді ми років за 10 побачимо вовка на Хрещатику, зауважує лісівник.

Українські природозахисники наводять статистику, за якою вовк нападає на людину 3-4 рази на рік, і в усіх випадках це тварини, хворі на сказ. Смертельних випадків не було багато років.

Володимир Борейко - директор Київського еколого-культурного центру: Державний комітет лісового господарства наводить удвічі більшу чисельність вовків. Однак Володимир Борейко пояснює це хибами підрахунку: зокрема, до вовків незрідка зараховують здичавілих собак та собачо-вовчі гібриди. Але головне те, що вовк у природі знищує хворих тварин, полює на гризунів і не становить небезпеки для людини, вважає еколог.

Вовки, що живуть у Польщі, нікому не шкодять. Але чомусь, перейшовши український кордон, вони одразу стають шкідливими. Як зоолог, я цього не розумію. Просто в Україні вовк став цапом-відбувайлом, таким собі ворогом народу, на якого можна списати погане господарювання та крадіжки, наголошує Володимир Борейко. Дозволив керівник лісгоспу полювати на кабанів більше ліміту, а тоді списав вбитих тварин на вовків. Продав керівник ферми корову на мясо повідомив, що вовки зїли. Ми аналізували статистику. Виявилося, що, наприклад, в Івано-Франківській області вовки знищують виключно застрахованих корів!

Автор: Євген Солонина

Джерело: HuntingUkraine.com