Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум

До кінця 2010 року Донецьку область повністю очистять від непридатних та заборонених до вживання пестицидів та отрутохімікатів

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України до кінця 2010 року повністю очистить Донецьку область від непридатних та заборонених до вживання пестицидів та отрутохімікатів. Всього буде зібрано та вивезено на утилізацію 526 тонн з 14 районів області.

Як пояснив заступник директора Департаменту екологічної безпеки Мінприроди України Олександр Посмітний, «Стратегія Міністерства полягає в повному очищенні кожної з областей, де зберігаються непридатні пестициди». «Наразі ми користуємося даними інвентаризації, проведеної у 2005-2006 рр. Якщо в ході робіт будуть виявлені додаткові обсяги, будемо шукати кошти для очищення області до нуля» – заявив він.

Загальна сума коштів, виділених з державного та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища, складає 14,4 млнгрн.

Роботи із збирання, перезатарювання та транспортування до місць знешкодження (знищення) непридатних до використання пестицидів здійснює ДП «Національний центр поводження з небезпечними відходами» при Мінприроди. Всього в роботах в Донецькій області будуть задіяні більше 50 працівників.

Токсичні відходи будуть транспортовані для знешкодження (знищення) в Німеччині на спеціалізованому заводі фірми SAVA (Гамбург).

Довідково. Накопичення непридатних до використання пестицидів в Україні розпочалося в 70-х роках після заборони до використання декількох видів пестицидів. Процес накопичення відбувався безконтрольно, неодноразово змінювалися власники складів пестицидів. Це призвело до виникнення великої кількості безхазяйних пестицидів, втрати документації, руйнування складів, тари й пакувальних матеріалів.

На кінець 2009 року кількість непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів на території України складала 21,058 тис. тонн. Загальна кількість складів перевищує 3000.

Джерело: Міністерство охорони навколишнього природного середовища України

Добавить в: