Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум
Інформація про стан пляжів на території південних областей України та м.Києва

Інформація про стан пляжів на території південних областей України (Автономної Республіки Крим, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, м. Севастополя, які мають вихід на морське узбережжя) і м. Києва, протягом літнього оздоровчого сезону станом на 05.07.2010 року. Всього в поточному оздоровчому сезоні має діяти 902 пляжі та рекреаційні зони у Автономній Республіці Крим, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, м. Севастополі, які мають вихід на морське узбережжя, з них 847 морських (93,9 %) і 55 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро. Станом на сьогодні, п'яте липня 2010 рік, працювало 704 (78 %) пляжі - 662 на морському та 42 на річковому узбережжях. Проводиться постійний лабораторний контроль за якістю морської і річкової води. Найбільша кількість невідповідних проб на цьому тижні приходиться на річкову воду - 2,9 % із 138 досліджених проб (морська вода - 0,9% із 331). У регіонах ситуація на пляжах складається таким чином.

В Автономній Республіці Крим всього нараховується 338 пляжів. Працювало 313 пляжів, решта - не відкриті, не мають на даний час дозвільних документів. Закрито 4 пляжі у м. Ялта (пляжі "Готель "Ореанда", "Приморський", "Фітнес" ТОВ "Центр Інвест", туристично-оздоровчої компанії "Левант") як превентивний захід через невідповідність води стандартам у річній воді, яка тече до моря. За цей час були зроблені повторні проби і вони відповідають нормативам. Відповідальні за воду органи взяли ще проби води на дослідження, і якщо їх результати підтвердять позитивні тенденції, то пляжі будуть відкриті. На цей період досліджено 157 проб морської води. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

У Донецькій області на цей період працює 12 пляжів, з них 9 морських, решта - залишається не відкритими через оформлення дозвільних документів. Закритий 1 морський пляж у м. Маріуполь (пляж "Піщаний"), через невідповідність води стандартам, та 2 річкових пляжі у Краснолиманському районі. Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 1 пробі морської води з пляжу "Готель "Турист" у м. Маріуполь. Цей пляж наразі закритий і там заборонені купання.

У Запорізькій області з 332 пляжів (316 морських і 16 річкових) за звітний період працювало 228 (68,7%), з них 212 морських. Решта пляжів не відкривалася через непідготовленість до оздоровчого сезону.. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

У Миколаївській області усього під наглядом держсанепідслужби знаходиться 9 пляжів (6 морських і 3 річкових). За звітний період працювало 7 пляжів, з них 6 морських та 1 річковий. Закрито 2 пляжі у м. Первомайськ та м. Миколаїв (через невідповідність води стандартам). Відхилення від стандарту виявлено у 2 пробах річкової води (міський пляж м. Первомайськ, пляж "Стрілка" м. Миколаїв). Там купання заборонені, а ситуація знаходиться під наглядом санепідслужби.

В Одеській області з 21 діючого пляжу працюють 19 морських пляжів м. Одеси та приморських районів. Закрито 2 пляжі: морський пляж - "Чорноморка" у м. Одеса та 1 річковий пляж у м. Кілія (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжу).

У Херсонській області під наглядом держсанепідслужби знаходиться 158 пляжів (145 морських і 13 річкових). Працює 107 пляжів (97 морських та 10 річкових), решта не мають дозвільних документів на відкриття.

У м. Севастополь станом на 05.07.2010 р. працюють 6 пляжів (2 пляжі та 2 зони рекреації "Любимівка", "Золотий пляж" у Балаклаві). Закрито 2 пляжі - "Піщаний", "Сонячний" через невідповідність води стандартам. Досліджено 19 проб морської води. Відхилення від стандарту виявлено у 2 пробах води пляжів "Піщаний" та "Сонячний".

У м. Київ на цей період працюють всі 12 пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро, з них 8 пляжів не мають офіційних дозволів на відкриття. Відкрито офіційно 4 пляжі - "Дитячий" у Гідропарку Дніпровського району, "Чорторий" у ПКіВ Дружби народів Деснянського району, "Райдуга" і "Тельбін" на озерах у Дніпровському районі. Досліджено 62 проби річкової води. Відхилення від стандарту виявлено у 2 пробах річково-озерної води з пляжу "Вербний" на озері "Вербне" у Оболонському районі.

Прес-служба МОЗ України

Последние публикации


Эконовости