Экология Украины
Популярные статьи
![]() Яким би не було довкілля, про це мають знати всі
Партнеры
Лучший Детский форум |
Бюлетень про стан довкілля м.Києва за ІІІ квартал 2011 року1. СТАН АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ
Розташування постів спостережень:
В IIІ кв. 2011 року систематичні спостереження за станом забруднення атмосферного повітря проводились ЦГО на 16 стаціонарних постах (ПСЗ) з періодичністю відбору проб 6 днів на тиждень, 2-4 рази на добу. Визначався вміст 21 забруднюючої речовини. Згідно з програмою робіт спостереження за вмістом основних забруднюючих речовин: пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, оксиду азоту, фенолу, хлористого водню, аміаку, формальдегіду проводились на всіх стаціонарних постах, за вмістом специфічних - на окремих постах з урахуванням викидів автотранспорту і промислових підприємств. Оцінка стану забруднення атмосферного повітря проводилась шляхом порівняння з відповідними гранично допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі. За індексом забруднення атмосферного повітря (ІЗА) загальний рівень забруднення за IIІ квартал в цілому по місту характеризувався, як високий в липні та підвищений в серпні та вересні. За даними спостережень в атмосферному повітрі міста середньомісячні концентрації двох забруднювальних речовин – діоксиду азоту та формальдегіду (це забруднюючі домішки III-та II-го класу небезпеки) перевищували середньомісячну ГДС у 4,0 та 2,5 раза червні та квітні відповідно. За даними спостережень в IІІ кв. 2011 року середній вміст пилу по місту не перевищував відповідні ГДК. Перевищення спостерігались лише на ПЗС №7 (Бесарабська площа) та ПЗС № 11 (пр. Перемоги) в 1,3 раза, ПЗС №21 (вул. Скляренка) – в 1,1 раза. Максимальний вміст завислих речовин на постах був в межах 0,6-0,2 максимально разової ГДК.
![]() Вміст оксиду вуглецю в атмосферному повітрі міста не перевищував рівень ГДК, за винятком районів Бесарабської та Московської площ, де середні концентрації дорівнювали 1,4 і 1,3 середньодобової ГДК відповідно. Максимальні концентрації у цих районах теж були найвищими – 1,4 максимально разової ГДК. У повітрі міста протягом кварталу вміст діоксиду азоту за середньомісячними та максимальними концентраціями перевищував рівень відповідних ГДК на всіх постах, окрім ПСЗ №5 (район Багринової гори). Середньомісячна концентрація діоксиду азоту по місту спостерігалася на рівні 1,0-2,8 ГДК. Найбільші перевищення відмічено в червні на Бесарабській площі (ПСЗ №7) і площі Перемоги (ПСЗ №6) – 3,5 середньодобової ГДК, на вулицях Скляренка та Лазо – 3,2 середньодобової ГДК, на вулиці Довженка (ПСЗ №2) – 3,0 середньодобової ГДК. Максимальний вміст діоксиду азоту спостерігався на вулиці Стражеска (ПСЗ №1) 1,9 – максимально разової ГДК, на Бесарабській площі, бульварі Лесі Українки (ПСЗ №8) та вулиці Скляренка – 1,7 максимально разової ГДК, на площі Перемоги, Оболонському проспекті (ПСЗ №17) та вулиці Довженка – 1,6 максимально разової ГДК. На інших постах максимальні концентрації були в межах 2,8-1,0 максимально разової ГДК.
![]() Вміст фенолу визначався на 6 постах. Протягом ІІІ кв. 2011 р. концентрація цієї забруднюючої речовини не перевищувала середньодобову і максимально разову ГДК.
![]() Вміст формальдегіду в ІІІ кварталі помітно знизився, чому сприяли погодні умови: більш прохолодне повітря, випадання значної кількості опадів. Середньомісячні концентрації формальдегіду на всіх 10-ти постах перевищували рівень середньодобової ГДК у 1,5-4 рази. Найбільш високий вміст формальдегіду на рівні 5,0 середньодобової ГДК спостерігався в липні на Бесарабській площі, площі Перемоги та вулиці Довженка (ПСЗ №2) 4,7 середньодобової ГДК. Найвища максимальна концентрація формальдегіду зафіксована також в липні на проспекті Перемоги– 1,4 максимально разової ГДК. На інших постах максимальні концентрації були в межах 0,7-1,2 максимально разової ГДК.
![]() Середньомісячні концентрації сірководню на трьох постах, де вимірювалась ця домішка, становили 0,002 мг/м3, максимальні - 0,4 максимально разової ГДК. Середньомісячні та максимальні концентрації діоксиду сірки, фтористого водню, аміаку, хлористого водню та інших домішок на постах і по місту в цілому були значно нижче рівня відповідних ГДК. За інтегральним показником – ІЗА найбільш забрудненим було повітря на Бесарабській площі, рівень забруднення тут характеризувався, як підвищений. Дуже високий рівень забруднення також спостерігався спостерігався в районах вулиць Стражеска, Довженка, Каунаської, Скляренка, площі Перемоги, бул. Лесі Українки, Оболонському проспекті . Низьким забрудненням повітря характеризувались Гідропарк, вулиця Лазо, територія Національного комплексу Експоцентр України та район Багринової гори (проспект Науки).
![]() Загальний рівень забруднення повітря порівняно з аналогічним періодом 2010 року суттєво знизився за рахунок зниження вмісту формальдегіду. 2. СТАН ПОВЕРХНЕВИХ ВОД На території міста Києва розташовано 422 водойми різного типу, місцевого значення - 269, з них 38 штучних водойм, тому числі – 6 технічних. Це озера, системи ставків, малі ріки, а також р. Дніпро, яка нижче м. Києва утворює Канівське водосховище. Для кожної водойми характерні свої гідрологічні характеристики та антропогенне навантаження різного ступеня інтенсивності . Протяжність річок по території міста складає 104,28 км. Моніторинг стану забруднення поверхневих вод в м. Києві проводять Державна екологічна інспекція в м. Києві, Дніпровське басейнове управління водних ресурсів, СЕС в м. Києві та Центральна геофізична обсерваторія. Хімічне забруднення поверхневих вод в м. Києві визначається більш як на 70 створах, в межах басейну р Дніпро. Облік ведеться по таких фізичних та хімічних показниках як температура, завислі речовини, водневий показник рН, сухий залишок, розчинений кисень, БСК5, окислюваність, ХСК, хлоридні іони, сульфатні іони, магній, кальцій, натрій+калій, загальна жорсткість, лужність, азот амонійний, азот нітритний, азот нітратний, фосфатні іони, залізо загальне, мідь, марганець, цинк, свинець, нікель, кадмій, нафтопродукти, АПАР, феноли, кольоровість, запах, прозорість, Cs-137, Sr-90, хром VІ та інші, до 40 показників. У III кварталі 2011 року в районі м. Києва за дан даними спостережень в районі м. Києва у серпні відмічено деяке зниження вмісту розчиненого у воді кисню. Води Дніпра були забруднені сполуками марганцю на рівні 1 - 2 ГДК, фенолами – 2 ГДК, сполуками хрому шестивалентного – 2- 7 ГДК, міді – 1 - 10 ГДК. Концентрації азоту амонійного та сполук цинку були на рівні ГДК. Вміст сполук азоту нітритного, заліза загального, нафтопродуктів не перевищував допустимі норми. У порівнянні з III кварталом 2010 р. у воді в районі Києва дещо зменшився вміст сполук азоту, заліза загального, марганцю, цинку, фенолів. 3. РАДІАЦІЙНИЙ СТАН Радіаційний стан у м. Києві залишається стабільним. Протягом останніх років експозиційна доза гамма-випромінювання становить 10-14 мкР/год., та має незначні сезонні коливання. Спостереження за радіоактивним забрудненням атмосферного повітря проводиться Центральною геофізичною обсерваторією по таких пунктах спостереження як Багринова гора, Гідропарк, Жуляни, Святошин.
![]() На всіх досліджуваних пунктах середньомісячне значення гамма-фону в III кварталі 2011 року не перевищувало рівень природного фону м. Києва. 4. СТАН ГЕОЛОГІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА У геологічному відношенні м. Київ з прилеглими до нього територіями розташований у зоні стику двох регіональних структур північно-східного схилу Українського кристалічного щита та південно-західного борту Дніпровсько- Донецької западини. Межею між ними слугує Дніпровська зона розломів північно- західного простягання. Завдяки цьому Київ знаходиться у досить спокійній тектонічній зоні. В III кварталі 2010 року сейсмічні події на території м. Києва не фіксувались. 5. ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ За даними Державної екологічної інспекції в м. Києві, у сфері здійснення державного контролю щодо утворення, розміщення знешкодження та захоронення відходів, за III кв. 2010 р. перевірено 118 підприємств організацій та інших об'єктів. Надано__приписів, притягнуто до адміністративної відповідальності 182 осіб, накладено штрафів на загальну суму 85969грн., стягнуто з загальної суми грн. Джерело: ІАЦ Мінприроди |
Последние публикации Невідомі заради соку у заповідному лісі понівечили берези. Екологи підозрюють «Київзеленбуд» У Ялті обурені мешканці своїми автівками перекрили дорогу вантажівкам Благодійна виставка-аукціон альтернативних дизайнерських ялинок відбудеться в Ужгороді Пещеры и абсолютная заповедность У центрі Львова врятували рідкісних орлів (відео) Люди, які воюють за природу. Три еко-ініціативи, що змінили Україну Китайские моллюски и американские раки вытесняют с Дуная судака и щуку Чи дійсно кімнатні рослини очищують повітря?
Эконовости
|