Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры





Лучший Детский форум





2011

Бюлетень про стан довкілля м.Києва за ІІІ квартал 2011 року

Бюлетень про стан довкілля м.Києва за січень 2011 року

2010

Бюлетень про стан довкілля м.Києва за травень 2010 року


1. СТАН АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ

Розташування постів спостережень:


No1 вул. Стражеска, 6а No9 вул. Каунаська, 10а

No2 вул. Довженка, 8 No10 вул. Межигірська, 56/60

No3 вул. Попудренка, 50 No11 пр. Перемоги, 98/2

No4 вул. Лазо, 2 No13 Експоцентр України

No5 пр. Науки, 37 No15 Гідропарк

No6 пл. Перемоги No17 пр. Оболонський, 14

No7 пл. Бесарабська No20 пл. Московська

No8 бул. Л.Українки, 29 No21 вул. Скляренка

У травні систематичні спостереження за вмістом шкідливих речовин в атмосферному повітрі міста проводились Центральною геофізичною обсерваторією на 16 стаціонарних постах (ПСЗ). На двох ПСЗ: No10 (вул. Межигірська) та No 20 (Московська пл.) спостереження проводились не в повному обсязі через відключення постів спостережень від електроенергії.

Визначалась 21 забруднювальна домішка, з них основні – завислі речовини (пил), діоксид сірки і діоксид азоту – на 14-ти постах, оксид вуглецю – на 16-ти. Склад специфічних домішок визначався в залежності від викидів шкідливих речовин в атмосферу від підприємств, які розташовані в зоні поста спостережень.

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря проводилась шляхом порівняння з відповідними гранично допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі населених міст.

За індексом забруднення атмосферного повітря (ІЗА) загальний рівень забруд- нення у травні в цілому по місту характеризувався, як високий. По території міста рівень забруднення відрізнявся: на трьох постах він характеризувався, як низький, на двох – як підвищений, на дев’яти постах – як високий. На ПСЗ No 10 і ПСЗ No 20 ІЗА не розраховувався тому, що на них визначалась одна домішка.

Полная версия статьи (формат pdf)


Бюлетень про стан довкілля м.Києва за червень 2010 року

1. СТАН АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ

У червні систематичні спостереження за вмістом шкідливих речовин в атмосферному повітрі міста проводились Центральною геофізичною обсерваторією на 16 стаціонарних постах (ПСЗ). На двох ПСЗ: No10 (вул. Межигірська) та No 20 (Московська пл.) спостереження проводились не в повному обсязі через відключення постів від електроенергії. Визначалась 21 забруднювальна домішка, з них основні – завислі речовини (пил), діоксид сірки і діоксид азоту – на 14-ти постах, оксид вуглецю – на 16-ти. Склад специфічних домішок визначався в залежності від викидів шкідливих речовин в атмосферу від підприємств, які розташовані в зоні поста спостережень.

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря проводилась шляхом порівняння з відповідними гранично допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі населених міст. За індексом забруднення атмосферного повітря (ІЗА) загальний рівень забруднення у червні в цілому по місту характеризувався, як високий. По території міста рівень забруднення відрізнявся: на трьох постах він характеризувався, як низький, на одному – як підвищений, на восьми постах – як високий, на двох – як дуже високий. На ПСЗ No 10 і ПСЗ No 20 ІЗА не розраховувався тому, що на них визначалась одна домішка.

У червні середньомісячні концентрації двох забруднювальних речовин – формальдегіду і діоксиду азоту (це речовини ІІ класу небезпеки) перевищували середньодобові ГДКс.д. у 4,3 та 2,8 раза відповідно. Середньомісячні концентрації завислих речовин перевищували рівень середньодобової ГДК на ПСЗ No 7 (Бесарабська площа) в 1,3 раза, на ПСЗ No 11 (пр. Перемоги) – в 1,2 раза. Максимальний вміст завислих речовин на постах був у межах 0,4-0,2 максимально разової ГДК. Середньомісячні та максимальні концентрації діоксиду сірки на постах і в цілому по місту в основному не перевищували рівня відповідних ГДК.

Полная версия статьи (формат pdf)


Бюлетень про стан довкілля м.Києва за II квартал 2010 року

1. СТАН АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ

В II кв. 2010 року систематичні спостереження за станом забруднення атмосферного повітря проводились ЦГО на 16 стаціонарних постах (ПЗС) з періодичністю відбору проб 6 днів на тиждень, 2-4 рази на добу. Визначався вміст 21 забруднюючої речовини. Згідно з програмою робіт спостереження за вмістом основних забруднюючих речовин: пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, оксиду азоту, фенолу, хлористого водню, аміаку, формальдегіду проводились на всіх стаціонарних постах, за вмістом специфічних - на окремих постах з урахуванням викидів автотранспорту і промислових підприємств. За даними спостережень в атмосферному повітрі міста спостерігався середній високий вміст діоксиду азоту -2,0-2,8 та формальдегід 2,8-4,5 середньомісячної ГДК. Це забруднюючі домішки 2-го класу небезпеки. По інших домішках середньомісячні концентрації в цілому по місту не перевищували рівень відповідних ГДК.

За даними спостережень в II кв. 2010 року середній вміст пилу по місту не перевищував відповідних ГДК і був на рівні 0,8-0,9 середньомісячних ГДК. Перевищення спостерігались лише на ПЗС No7 (Бесарабська площа) та ПЗС No 11 ( пр. Перемоги, район станції м. Святошин), де середньомісячна концентрація становила 1,1- 1,3 ГДК.

Вміст оксиду вуглецю в атмосферному повітрі міста визначався на всіх постах спостережень. Середній вміст цієї домішки складав 0,3-0,5 середньмісячної ГДК. Найвищі значення максимально разової ГДК протягом кварталу по оксиду вуглецю спостерігалися у травні та червні на ПЗС No 7 (Бесарабська площа) – 1,0- 1,1 ГДК, ПЗС No20 (Московська площа) – 1,1-1,2 ГДК.

Полная версия статьи (формат pdf)


Бюлетень про стан довкілля м.Києва за липень 2010 року

Для визначення забрудненості повітря у місті Києві за місяць було відібрано і проаналізовано 6720 проби. Визначалась 21 забруднювальна домішка. Основні – завислі речовини (пил), діоксид сірки, оксид вуглецю і діоксид азоту. З специфічних домішок визначались сірководень, фенол, фтористий водень, хлористий водень, аміак, формальдегід, бенз(а)пірен, 8 важких металів та ін. Їх склад визначався в залежності від викидів шкідливих речовин в атмосферу від підприємств, які розташовані в зоні поста спостережень.

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря проводилась шляхом порівняння з відповідними гранично допустимими концентраціями (ГДК) речовин у повітрі населених міст. ГДК розподіляються на середньодобові (ГДКс.д.), і з ними порівнюються середні концентрації, та максимально разові (ГДКм.р.), з ними порівнюються разові максимальні концентрації шкідливих речовин.

За індексом забруднення атмосферного повітря (ІЗА) загальний рівень забруднення у липні в цілому по місту характеризувався, як високий. По території міста рівень забруднення відрізнявся: на трьох постах він характеризувався, як низький, на одному – як підвищений, на дев’яти – як високий, на одному – як дуже високий. На ПСЗ № 10 і ПСЗ № 20 ІЗА не розраховувався тому, що на них визначалась одна домішка.

У липні середньомісячні концентрації двох забруднювальних речовин – формальдегіду і діоксиду азоту (це речовини ІІ та III класу небезпеки)* перевищували ГДКс.д. у 4,7 та 2,5 раза відповідно.

Вміст діоксиду азоту за середньомісячними та максимальними концентраціями перевищував рівень відповідних ГДК майже на всіх постах. Найбільші середньомісячні концентрації діоксиду азоту відмічені на Бесарабській площі – 3,5 ГДКс.д., на вулицях Лазо (ПСЗ № 4), Каунаській (ПСЗ №9) – 3,2 ГДКс.д., на площі Перемоги (ПСЗ № 6) та вулиці Попудренка (ПСЗ № 3) – 3,0 ГДКс.д. Найбільші разові концентрації цієї домішки спостерігались на вулицях Каунаській та Стражеска (ПСЗ № 1) – 2,3-2,4 ГДКм.р. Повторюваність випадків перевищення максимально разової ГДК з діоксиду азоту в цілому по місту становила 6%.

Середньомісячні концентрації оксиду вуглецю на Московській та Бесарабській площах перевищували ГДКс.д. в 1,3 раза; на проспекті Перемоги середньомісячна концентрація була на рівні ГДКс.д. Максимальний вміст оксиду вуглецю на цих постах та бульварі Л.Українки (ПСЗ № 8) досягав 1,0-1,2 ГДКм.р.

Полная версия статьи (формат pdf)

Джерело: ІАЦ Мінприроди

Последние публикации


Эконовости








Заказ Аист Такси в Киеве,на сайте www.aist-taxi.kiev.ua | Атомная энергетика