Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум

На Донеччині трупи свиней отруюють життя цілому місту (ФОТО)

Мешканців міста Дружківка на півночі Донеччини вже близько чотирьох років турбує проблема сусідства зі свинокомплексом, що знаходиться в селі Червонозоряне. До нестерпного «аромату», який доноситься звідти і шодня окутує місто, дружківчани вже потроху звикли, як виявилася нова загроза, яку несе ферма. Поруч із нею журналісти знайшли кілька могильників, куди скидають трупи свиней. А неподалік від них тече струмок, що впадає в річку Кривий Торець, яка є складовою водної артерії регіону «Сіверський Донець-Донбас».

Довідка NGO.DONETSK.UA: «Агрофірма Шахтар» - дочірнє підприємство акціонерного підприємства «Шахта ім.. А. Ф. Засядька», яке контролюється народним депутатом Юхимом Звягільським. Агрофірма складається з 22 сільськогосподарських підприємств, які розташовані на півночі регіону та в Харківській області. Має мережу з 60 фірмових магазинів в містах і селах Донеччини і Харківщини.

Першим забив на сполох дружківчанин Віктор Муханько, який виявив могильник. Він вважає, що таке сусідство може нести загрозу життю людей внаслідок того, що відходи з могильника через грунтові води потрапляють в річку. Віктор Федорович запросив журналістів і представників екологічної інспекції до місця захоронення худоби. Могильник можна помітити за великим скупченням воронів та мух, а також відчути за жахливим смородом. Він являє собою велику яму, накриту старими будівельними плитами, в яких зроблені отвори для скидання свиних туш. Доступ до могильника вільний, жодного загородження не було, самі отвори відкриті, а поруч можна помітити сліди шин вантажівок.

Далее...

На Рівненщині аварія каналізації Кременця спричинила масову загибель риби

У Рівненській області знову масова загибель риби. На минулому тижні плесо річки Іква вкрилось мертвою рибою в районі села Коблин Дубенського району. Причиною замору риби стали викиди очисних споруд сусіднього Кременця.

Масова загибель риби сталась 16-17 липня на р. Іква у Дубенському районі. Тисячі рибин поспливали на поверхню водойми. Місцеві рибалки б’ють на сполох. Риба гине, багато напівживої, - розповідають місцеві жителі.

- Якби я не бачив цього всього на власні очі, то, можливо, й не повірив би, що таке можливо! А хоча... З тим, як у нас підходять до проблеми скидання відходів та нечистот, певно, нічого дивного немає, - розповів місцевій дубенській газеті "Наше дзеркало" керівник Дубенського клубу рибалок "Робінзон" Олег Баранов. Коли до нас дійшло повідомлення про те, що в Іванні масово поспливала риба, то чесне слово — готувались до найгіршого, але те, що побачили, викликало справжній шок.

Далее...

На Кременчугском водохранилище массово гибнет рыба

На Кременчуцькому водосховищі поблизу Черкас масово гине риба. Такі випадки місцева риб-охорона фіксує щотижня у різних місцях Дніпра. Причини мору намагається встановити ветеринарна служба. Подробиці у наших кореспондентів.

Черкаські рибоохоронці мало не щотижня фіксують масову загибель риби на Дніпрі. Кажуть, знаходять її в різних місцях. Ось ці дві сотні мертвих рибин виявили поблизу Черкас.

Анатолій Тім, заступник начальника ГУ рибоохорони в Черкаській області:

- Найбільше гине лящ , така риба гине, як товстолоб. Відбувається постійно це, відбувається в літній... у весняно - літній період.

Щоб з'ясувати причину мору ветеринарна та санітарна служби Черкас відібрали зразки загиблої риби. Результати обіцяють оприлюднити на початку наступного тижня. Але попередні висновки вже зробили.

Далее...

Чи зможуть українці продавати струм за «зеленим» тарифом»?

Всупереч європейській практиці, в Україні «зелений тариф» на електроенергію діє не для всіх. Українці, які виробляють відновлювану енергію для власних потреб, не можуть продавати надлишки у мережу. Чи може це змінитися?

Представник Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) Олексій Оржель заявив, що відомство розглядає можливість внести зміни в ліцензійні умови виробництва електроенергії. Щоб фізичні особи мали право отримати ліцензії й продавали електроенергію за пільговим «зеленим» тарифом. В НКРЕ обіцяють врахувати й досвід Німеччини, де така схема дала потужний поштовх розвитку фотовольтаїки – використання енергії сонця. Юлія Березовська із Центру відновлювальної енергетики Fuel Alternative у коментарі Deutsche Welle теж зауважує, що сонячна енергетик, зокрема, у Німеччині, Іспанії та Ізраїлі розвивалась саме за рахунок встановлення сонячних станцій у приватному секторі. Тому й Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України звернулась по допомогу до НКРЕ у пілотному проекті – встановленні сонячної електростанції на даху приватної будівлі.

Далее...

На берег Кинбурнской косы выбросило несколько туш дельфинов, расстрелянных рыбаками

За прошедшие выходные на морской берег Кинбурнской косы выбросило шесть мертвых дельфинов. Об этом сообщает интернет-издание «НикВести» со ссылкой на директора регионально-ландшафтного парка «Кинбурнская коса» Зиновия Петровича.

По его словам, у трех выброшенных на берег дельфинов были обнаружены огнестрельные ранения.

- Вероятней всего, это дельфины, которые попадают в рыбацкие сети и для того, чтобы они не рвали их, рыбаки их пристреливают, - отметил Зиновий Петрович.

При этом он добавил, что сейчас делом занимается милиция, правоохранителям предстоит установить лица, совершившие данное преступление. По его мнению, это могут быть даже не браконьеры, а «официальные рыбаки», которые таким образом побеспокоились о сохранности своих снастей.

Далее...

На Берегівщині під «санітарною рубкою» гинуть сторічні дуби (ФОТО)

Про вирубку величних сторічних дубів у селі Батрадь, що на Берегівщині, забив тривогу місцевий вчитель Арпад Горват, написавши замітку в угорськомовні ЗМІ. Виїхавши наприкінці минулого тижня до цього села, автор побачив сумну картину.

У в´їзда до Батраді, поруч із дорогою, утворилася рукотворна галявина, із свіжими пнями (деякі діаметром в понад метр) та слідами великого багаття. Пан Арпад, який очолив місцеву громадськість, аби зупинити порубку, пояснює: колись в цій місцевості був палац, який зруйнували вщент за радянської доби. Проте лишився парк (а може, й навпаки – палац звели в дубовому гаї), який радує око місцевих мешканців, є місцем їхнього відпочинку. На жаль, не всіх – дехто полюбляє, як то водиться, насмітити там, де відпочиває. Однак сміття можна й прибрати, проте якщо не стане дерев, поновити їх вже не вдасться.

Далее...

Мариуполь признан самым загрязненным городом

В 2010 году наиболее загрязненным городом стал Мариуполь, а наиболее чистым - Комсомольск. Об этом сегодня на пресс-конференции сообщил заместитель директора по мониторингу Центральной биофизической обсерватории Леонид Табачный.

По его словам, к наиболее загрязненным всего попали 27 населенных пунктов. По сравнению с 2008 годом количество выбросов в разных городах уменьшилось от 10-30%.

"Но у меня, честно говоря, нет оснований говорить о том, что это снижение является постоянным и такая тенденция будет наблюдаться дальше. Ибо количество автомобилей сейчас в городах увеличилась. А 90% выбросов - это передвижные источники", - отметил Табачный.

Он отмечает, что количество выбросов в окружающую среду приближается к 5 миллионов тонн в год.

Далее...

Благо творим. Как ты можешь помочь планете?

Журнал «КЛЮЧ» выступает с инициативой начать экологический прорыв в нашей жизни! И к этому прорыву можешь быть причастен и ты, дорогой читатель. Мир меняется. Люди меняются. И если ты захочешь, то увидишь позитив в этих изменениях.

С каждым днем увеличивается число сторонников здорового образа жизни. Только в Украине насчитывается несколько сотен общественных организаций и движений, связанных с темой сохранения здоровья и его укрепления. Но более важным стоит другой вопрос – оздоровление нашей планеты! И если кто-либо из нас будет его игнорировать – через какой-то десяток лет не останется ни одного места на Земле, где будет возможно спокойная и благополучная жизнь, в достатке и счастье… Присоединяйся к тем, кто помогает планете уже сегодня!

Экология Земли ухудшается с каждым днем. Вместо того, чтобы беречь и охранять ресурсы нашей планеты, мы безжалостно расходуем их: тратим электроэнергию, загрязняем воду, отравляем атмосферу и т.д. При этом каждый думает: “От меня все равно ничего не зависит”. Это ошибочное мнение. Каждый должен позаботиться о здоровье и чистоте мира, в котором он живет. Лишь тогда можно надеется на положительное будущее.

Далее...

Чем мы дышим: в воздухе Одессы зашкаливает уровень углерода

С 1 по 26 июня в Одессе проводились замеры атмосферного воздуха. Исследование показало, что воздух нашего города перенасыщен углеродом: в черте Одессы содержание углерода превышает норму в 3 раза.

Специалисты отдела экологического контроля коммунального предприятия «Центр экологических проблем и инициатив» проводили инструментальные замеры атмосферного воздуха в установленных точках в Одессе, а также на границе санитарно защитных зон экологически опасных объектов по определению уровней загрязнения атмосферного воздуха, - сообщает управление информации.

Всего было выполнено 248 наблюдений с отбором проб и замеры концентраций газоанализатора по восьми ингредиентам — диоксиду азота, оксиду углерода, озона, аммиака, пыли, сероводорода, диоксида серы и сумме углеводородов.

Далее...Смотрите информацию журнал выдачи ключей от электроустановок тут. | Атомная энергетика