Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум

Українські ліси відступають перед котеджами

Київ – Реліктові ліси України, передусім поблизу великих міст, вирубують і віддають під котеджну забудову. Місцеві мешканці та екологи намагаються зупинити цей процес за допомогою громадського контролю й створення заповідників. Лісівники ж пропонують врятувати лісові масиви, повернувши всі їх у розпорядження Держкомлісгоспу.

Віковий Чернечий ліс поблизу села Лісники на Київщині – тут мав бути заказник, але зараз ревуть трактори й бензопили.
Робітники валять і складають ліс на площі близько чотирьох гектарів. Ані назви свого підприємства, ані замовників вирубки вони не називають.
Вирубка є плановою, на її місці посадять новий ліс і нічого не будуватимуть, запевняє майстер дільниці Боярського лісодослідного господарства Валерій Вільчинський.

«Заради землі підробляють документи і вбивають» – місцеві жителі

Проте документи, які зібрали місцеві мешканці, свідчать, що реліктовий ліс рубають для подальшої забудови.
Голова громадської організації «Лісник», мешканець села Лісники Сергій Васильков каже, що 10 гектарів Чернечого лісу є у розпорядженні сільської ради, а не лісівників, і частина з них уже поділена і продана забудовникам.

«У 2007 році голова сільради підписала рішення про резервування ділянки лісу для створення заказника. Невдовзі її збиває авто за незрозумілих обставин. Нинішня сільська голова те рішення скасовує, а зарезервовану ділянку лісу віддає під забудову. Вони намагаються довести, що за документами там чагарник, а паралельно – вирубують найстаріші, найцінніші дерева», – заявляє активіст.

Голова Лісниківської сільської ради говорити з Радіо Свобода відмовилася. Натомість юрист сільради Олександр Марчук переконує, що землю під забудову виділила незаконно … сусідня сільрада.
«Ми дізналися, що Ходосівська сільська рада виділила 10 гектарів лісу для будівництва котеджів, і зробила це за рейдерською схемою – на нашій території. Ми боремося з цим і боротимемося. Чи виділяла ліс під забудову наша сільрада останнім часом? Я, як юрист сільради, не знаю рішень усіх сесій, не можу точно відповісти», – каже Олександр Марчук.

Ліси врятують громадський контроль чи лісоводи

Подібні вирубки з метою забудови тривають на десятках тисяч гектарів довкола Києва, розповідає заступник директора Національного екологічного центру України Олексій Василюк.
«Біля Лісників створюється заказник, тож ці території ніяк не можна вирубувати чи забудовувати. Проте це поширене явище у приміських лісах Києва. Їдучи деякими трасами від столиці, ми десятки кілометрів бачимо обабіч доріг вирубки, будівельні матеріали і нові котеджі», – каже еколог.

Олексій Василюк вважає, що зупинити нищення лісу забудовниками може лише громадський контроль і розслідування кожного випадку. Так, випадок у Лісниках уже розслідують Київська обласна прокуратура, Держкомзем та інші контрольні органи, а громадські активісти не полишають наміру завершити створення заказника в Чернечому лісі.

Тим часом прес-секретар Державного комітету лісового господарства Андрій Солимов наголошує, що Держлісгосп не надав жодної ділянки лісу під будівництво після постанови Кабміну у квітні 2008 року, яка наклала на такі землевідведення мораторій.

Проте, за словами Солимова, третиною українських лісів розпоряджаються не лісівники, а сільські ради та різні підприємства, і як вони використовують цю землю, не відомо.
Держкомлісгосп пропонує свою схему порятунку лісів: на державному рівні повернути всі лісові території у розпорядження лісоводів.

Джерело: Радіо СвободаЧитайте также:

Невідомі заради соку у заповідному лісі понівечили берези. Екологи підозрюють «Київзеленбуд»

У Ялті обурені мешканці своїми автівками перекрили дорогу вантажівкам

Благодійна виставка-аукціон альтернативних дизайнерських ялинок відбудеться в Ужгороді

Пещеры и абсолютная заповедность

У центрі Львова врятували рідкісних орлів (відео)

Люди, які воюють за природу. Три еко-ініціативи, що змінили Україну

Китайские моллюски и американские раки вытесняют с Дуная судака и щуку

Чи дійсно кімнатні рослини очищують повітря?

А Ви були на росохацьких полонинах ?

"Чужі" атакують. Правила детоксикаційного харчування

Лише екзотики бракувало

Абсолютная заповедность и санитарные рубки в заповедниках Украины

Куда поехать весной: лучшие заповедники Украины

Брошуру на захист степу видали за кошти, зібрані в інтернеті

На Каховском водохранилище был задержан очередной браконьер, который ловил рыбу электроудочкой

На водоемах Запорожского края устанавливают искусственные нерестовые гнезда. Видео

Чорнобиль, кинутий напризволяще

Как бороться с сезонной аллергией

Екологія повинна бути захищена законом

Яким би не було довкілля, про це мають знати всі