Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум

Брошуру на захист степу видали за кошти, зібрані в інтернеті

Історично у нашому менталітеті степ сприймається як щось таке, що необхідно освою вати або «покращувати». При слові «степ» більшість людей малюють у своїй уяві картину безкрайньої порож нечі, яку треба чимось заповнити. Хоча степ є найбагатшою на різноманіття флори екосистемою: на квадратному метрі степу можна зустріти до 120 видів рослин. Такого не знайти у лісі, на болоті або в іншому природному комплексі України. Через нерозуміння цінності степів і бажання використати у господарстві кожен квадратний метр території країни, з радянського часу заведено кидати всі сили на знищення степу.

Активісти громадської кампанії «Збережемо українські степи!» видали брошуру «Лісорозведення – загроза збереженню степів», на 12 сторінках якої докладно і в той же час в доступній формі викладені причини створення кампанії проти залісення степу.

Перед виданням стоїть завдання роз’яснити наскільки важливо зберегти залишки степів і чому, здавалося б, благорода справу посадки лісу в степовій зоні є згубною для дикої природи та вкрай нераціональною з економічної точки зору.

Учасники кампанії розіслали брошуру всім підприємствам степової зони України, в бібліотеки регіону, дирекціям територій природно-заповідного фонду, контролюючим і природоохоронним органам а також всім юннатський гурткам у степових областях. Особливо організатори розсилки розраховують на відгуки юннатів, так як саме юннати є найбільш масовою аудиторією, яка має профільний біологічний і краєзнавчий інтерес. Завдяки кільком колективам юних натуралістів вже вдалося створити нові степові заказники і зупинити локальні порушення природоохоронного законодавства.

З іншого боку, серед лісників так само є досить багато свідомих людей, що люблять природу і розуміючих логіку природних процесів. Деякі з них вже приєдналися до Кампанії збереження степів. Таким чином, розсилка брошури в лісгоспи переслідує мету розвіяти ілюзію їх керівництва про те, що захисники степів – вороги лісників і довести протилежене: люди, які прагнуть зробити лісове господарство країни раціональним і ефективним.

Найбільш важливим моментом є те, що брошура видана і розіслана за власні кошти учасників кампанії та людей, які пожертвували гроші через мережу інтернет.

Учасники кампанії дякують усім, хто приєднався до збору коштів: Олексію Бурковському, Ользі Надєіній, Андрію Желєзному, Ігорю Балашову, Олександрі Шевченко, Ганні Нужній, Євгену Гаєву, Марії Чернишенко, Ярославу Мовчану, Петру Тєстову, Антону Литвиненку, Катерині Полянській та активісту, що переказав кощти, не повідомивши свого імені.

Для контактів та з питань отримання брошури звертайтесь:
Василюк Олексій - 097 1000473

Джерело: Національний екологічний центр України


Читайте также:

Невідомі заради соку у заповідному лісі понівечили берези. Екологи підозрюють «Київзеленбуд»

У Ялті обурені мешканці своїми автівками перекрили дорогу вантажівкам

Благодійна виставка-аукціон альтернативних дизайнерських ялинок відбудеться в Ужгороді

Пещеры и абсолютная заповедность

У центрі Львова врятували рідкісних орлів (відео)

Люди, які воюють за природу. Три еко-ініціативи, що змінили Україну

Китайские моллюски и американские раки вытесняют с Дуная судака и щуку

Чи дійсно кімнатні рослини очищують повітря?

А Ви були на росохацьких полонинах ?

"Чужі" атакують. Правила детоксикаційного харчування

Лише екзотики бракувало

Абсолютная заповедность и санитарные рубки в заповедниках Украины

Куда поехать весной: лучшие заповедники Украины

Брошуру на захист степу видали за кошти, зібрані в інтернеті

На Каховском водохранилище был задержан очередной браконьер, который ловил рыбу электроудочкой

На водоемах Запорожского края устанавливают искусственные нерестовые гнезда. Видео

Чорнобиль, кинутий напризволяще

Как бороться с сезонной аллергией

Екологія повинна бути захищена законом

Яким би не було довкілля, про це мають знати всі