Экология Украины
Популярные статьи
Яким би не було довкілля, про це мають знати всі
Партнеры
Лучший Детский форум |
Черемша – хіт продажів на ринках
За останній тиждень асортимент продуктових ринків поповнила рання зеленина. Після затяжної зими люди охоче купують природні вітаміни. Біля Привокзального ринку вздовж тротуару – довжелезна вервечка селян, які пропонують лісову черемшу, зелену цибульку. За маленький пучечок черемші просять півтори гривні, за більший – на гривню більше.
У картатій сумці пані Марії залишилося кілька зелених пучечків. Жінка приїхала сюди з району неподалік Львова. “За черемшею їздила у лісок під Бібркою, – розповідає пані Марія.
Пані Галина з чоловіком приїхали торгувати до Львова із Закарпаття. Продають черемшу і тепличну зелену цибульку. На торгівлю не нарікають: люди охоче беруть зеленину. “Все екологічне, натуральне, – хвалить товар продавець.
Пан Олег їздив за черемшею у ліси Миколаївщини. За дві години спродав майже цілу сумку. “Дешево і корисно, – каже чоловік. Чим же корисна трава черемша, або, як її ще називають у народі, ведмежа цибуля? Як розповів “ВЗ” фітотерапевт Олександр Литвинюк, вона містить багато аскорбінової кислоти, а також макро- та мікроелементів. Десяти листочків достатньо, аби задовольнити організм добовою нормою вітаміну С. Крім того, містить чимало інших цінних речовин: фітонциди, ефірні олії, органічні кислоти. “Черемша за смаком і запахом схожа на часник, – пояснює фітотерапевт, – а за фітонцидними властивостями навіть перевершує його. Черемша – чудовий засіб профілактики і лікування застудних захворювань. Завдяки значному вмісту фітонцидів черемша має протиглистні та бактерицидні властивості. Достатньо дві-три хвилини пожувати листочок, і вся шкідлива мікрофлора порожнини рота загине. Сік і подрібнене листя черемші застосовують зовнішньо при різних шкірних захворюваннях, особливо при лишаях і бородавках. Цю траву варто вживати тим, хто має проблеми зі шлунком і кров’ю. Вона добре впливає на роботу травної системи, покращує апетит, перешкоджає накопиченню в крові холестерину і сприяє поліпшенню обміну речовин. Черемшу можна вживати як засіб для зниження тиску – слід з’їдати по одному корінцю на день. Вона надзвичайно корисна при весняному гіповітамінозі, атеросклерозі й різних інфекційних захворюваннях”. Утім, не слід забувати: все корисне в міру. Пан Литвинюк застерігає: вживання значної кількості черемші (15-20 листочків) може викликати головний біль, безсоння, дискомфорт у кишківнику. Крім того, ведмежа цибуля протипоказана при різноманітних запальних процесах у шлунку та кишечнику, панкреатиті, холециститі, гепатиті. Джерело: Читайте также:
Невідомі заради соку у заповідному лісі понівечили берези. Екологи підозрюють «Київзеленбуд» У Ялті обурені мешканці своїми автівками перекрили дорогу вантажівкам Благодійна виставка-аукціон альтернативних дизайнерських ялинок відбудеться в Ужгороді Пещеры и абсолютная заповедность У центрі Львова врятували рідкісних орлів (відео) Люди, які воюють за природу. Три еко-ініціативи, що змінили Україну Китайские моллюски и американские раки вытесняют с Дуная судака и щуку Чи дійсно кімнатні рослини очищують повітря? А Ви були на росохацьких полонинах ? "Чужі" атакують. Правила детоксикаційного харчування Абсолютная заповедность и санитарные рубки в заповедниках Украины Куда поехать весной: лучшие заповедники Украины Брошуру на захист степу видали за кошти, зібрані в інтернеті На Каховском водохранилище был задержан очередной браконьер, который ловил рыбу электроудочкой На водоемах Запорожского края устанавливают искусственные нерестовые гнезда. Видео Чорнобиль, кинутий напризволяще Как бороться с сезонной аллергией |