Экология Украины


Популярные статьи

Партнеры

Лучший Детский форум

ПОЛІСЬКІ ГУЛІВЕРИ

Є у Комарівському лісництві, в п’ятнадцятому кварталі, одна цікава місцина. Посеред дубово – ясеневого насадження височіють дванадцять велетнів дубів. Їх висота сягає більше тридцяти метрів, а в діаметрі кожен красень - метр і більше.

Вони значно переважають за розмірами своїх побратимів, що зростають поруч з ними. Ось вже більше двох століть ці «Поліські Гулівери» на варті, охороняють спокій Комарівського лісу. Добре знають це місце і жителі навколишніх сіл, саме тут, в грибну пору, завжди можна розжитися білими грибами, сироїжками та опеньками, а коли запитати де знайшли грибники таке лісове багацтво, то почуєш у відповідь, що біля Високих Дубів.

Восени, хоч і не щороку, в цьому насадженні рясно родить жолуд. Блискучі та пузаті коричневі жолудини гучно падають з дубів в опале листя стаючи доброю смакотою для сойок, білок, лісових кіз та диких свиней. Саме в таких високопродуктивних насадженнях проводять збір лісового насіння лісівники Макарівщини, адже щоб виростити в розсадниках добрий, стійкий до хвороб посадковий матеріал для відновлення лісових насаджень, необхідно використати насіння з найкращими спадковими властивостями. По всьому Макарівському лісгоспу для цих потреб відібрано 50 га лісових насаджень, в них заборонені суцільні рубки та проводиться цілий ряд лісівничих міроприємств для покращення їх врожайності.

Цієї осені дубів - велетнів відвідали незвичайні гості, це лісничий Сичевський Максим привів до Високих Дубів вихованців Комарівської ЗОШ, які зголосилися допомогти лісництву зібрати жолуд. Веселими, галасливими зграйками школярі снували поміж кремезними дубами, збираючи лише міцні та здорові жолудини. Після завершення роботи, лісники зважили школярський здобуток, виявилося майже 250 кілограмів. Не менш активну участь у зборі жолуду цьогоріч взяли і вихованці шкільного лісництва села Ніжиловичі, котрі зібрали для місцевого лісництва 300 кілограмів насіння дуба. Всього ж лісгосп цієї осені заготував більше 3000 кг жолуду, що в свою чергу дозволить наступного року виростити в лісових розсадниках підприємства до півмільйона молодих саджанців, котрі будуть використані для створення нових насаджень.

Працівники ДП «Макарівський лісгосп» висловлюють щиру вдячність усім хто допомагав лісівникам в осінньому зборі лісового насіння, особливо учням та вчителям Комарівської та Ніжиловицької шкіл за їх завзяття, щиру допомогу та високу екологічну свідомість. Сподіваємося на продовження тісної співпраці в питаннях примноження та збереження лісів і в наступному році.

Кондрацький С. В.
головний лісничий
ДП «Макарівський лісгосп»

Джерело: Державне агентство лісових ресурсів УкраїниЧитайте также:

Невідомі заради соку у заповідному лісі понівечили берези. Екологи підозрюють «Київзеленбуд»

У Ялті обурені мешканці своїми автівками перекрили дорогу вантажівкам

Благодійна виставка-аукціон альтернативних дизайнерських ялинок відбудеться в Ужгороді

Пещеры и абсолютная заповедность

У центрі Львова врятували рідкісних орлів (відео)

Люди, які воюють за природу. Три еко-ініціативи, що змінили Україну

Китайские моллюски и американские раки вытесняют с Дуная судака и щуку

Чи дійсно кімнатні рослини очищують повітря?

А Ви були на росохацьких полонинах ?

"Чужі" атакують. Правила детоксикаційного харчування

Лише екзотики бракувало

Абсолютная заповедность и санитарные рубки в заповедниках Украины

Куда поехать весной: лучшие заповедники Украины

Брошуру на захист степу видали за кошти, зібрані в інтернеті

На Каховском водохранилище был задержан очередной браконьер, который ловил рыбу электроудочкой

На водоемах Запорожского края устанавливают искусственные нерестовые гнезда. Видео

Чорнобиль, кинутий напризволяще

Как бороться с сезонной аллергией

Екологія повинна бути захищена законом

Яким би не було довкілля, про це мають знати всі