Экология Украины
Популярные статьи
Яким би не було довкілля, про це мають знати всі
Партнеры
Лучший Детский форум |
На Київщині селяни забудували заповідник
Роздерибанити заказник. Невелике й унікальне поселення сірої чаплі на Київщині забудовують мешканці села, в межах якого воно розкинулося. Там, де торік були заповідні межі, нині - вже нема. Як забудувати будь-який заповідник разом із його мешканцями - дослідив Ігор Андрющенко. Це відео пташенят чаплі, що вчаться літати, що його зняв ентузіаст улітку в незайманому лісі села Пирнового. Нині їхнього дому не впізнати. На цих деревах живе одразу декілька чаплиних сімей, але коли птахи повернуться з вирію, на них чекатиме сюрприз: ані гнізда, ані дерева, замість них - гамірне будівництво. Дерева з гніздами, порубані, лежать на землі. Поруч табличка - Орнітологічний заказник. І це зробили не заможні посадовці, а звичайні селяни, яким, за документами, від минулого року тут належать ділянки.
Побачивши камеру "Вікон", дехто з місцевих емоцій не стримує. Андрій Корнелюк, місцевий мешканець: Здесь было 5 гектаров, от базы динамо до стены лесхоза. Нынешним главой были изменены межи заповедника. Был подписан документ, который переносил межи заповедника к реке Десна. Активісти кажуть: до минулого року заказник займав увесь цей шмат лісу площею 5 гектарів. Потім від нього відтяли півтора - і тепер забудовують. Додали стільки ж в іншому місці, за кілометр, аж біля ріки Десни. Роздвоївся заповідник після винесення на натуру - процедури, що її проводять задля внесення ділянки в земельний реєстр. Олексій Василюк, заступник голови ГО "Національний екологічний центр України":
Тоді, в радянський час, не було процедури винесення меж в натуру.
Сергій Місюра, керівник відділу природно-заповідної справи Управління охорони природи Київщини:
Рік тому еколог Олексій Василюк готував наукову публікацію й робив копії офіційних мап запустів Київщини, зокрема й Пирнівського. Побачивши цьогорічну мапу, не втримує здивування.
Олексій Василюк, заступник голови ГО "Національний екологічний центр України":
Ось документ, що його не знайшло Управління охорони довкілля. Мапа, за якою Пирнівський заповідник складається лише з одного великого шмату лісу. Та робити щось уже запізно. У перевірчих органах кажуть: стара мапа після підписання нової втратила силу. Екологи кажуть: це прецедент, що відкриває шлях, як забудувати будь-який заказник. Щоправда, чаплі про це не знають: вони повернуться лише навесні. Орнітологи припускають: може, вже й ніколи. Василь Костюшин, завідувач відділу охорони довкілля Інституту зоології: Практика показывает, что колонии уходят при увеличении факторов беспокойств. Джерело: Читайте также:
Невідомі заради соку у заповідному лісі понівечили берези. Екологи підозрюють «Київзеленбуд» У Ялті обурені мешканці своїми автівками перекрили дорогу вантажівкам Благодійна виставка-аукціон альтернативних дизайнерських ялинок відбудеться в Ужгороді Пещеры и абсолютная заповедность У центрі Львова врятували рідкісних орлів (відео) Люди, які воюють за природу. Три еко-ініціативи, що змінили Україну Китайские моллюски и американские раки вытесняют с Дуная судака и щуку Чи дійсно кімнатні рослини очищують повітря? А Ви були на росохацьких полонинах ? "Чужі" атакують. Правила детоксикаційного харчування Абсолютная заповедность и санитарные рубки в заповедниках Украины Куда поехать весной: лучшие заповедники Украины Брошуру на захист степу видали за кошти, зібрані в інтернеті На Каховском водохранилище был задержан очередной браконьер, который ловил рыбу электроудочкой На водоемах Запорожского края устанавливают искусственные нерестовые гнезда. Видео Чорнобиль, кинутий напризволяще Как бороться с сезонной аллергией |